Star Wars’un, geekliğin mihenk taşlarından biri olduğu hepinizin malumu. Bu efsane markaya dair bugüne kadar onlarca farklı yapım izledik, okuduk ve oynadık. Bir kısmı memnun etti, büyük bir kısmı vasat olarak gelip geçti ama biz ne zaman o efsane tema müziğini duysak içimizde hep bir kıpırtı oluştu. Sinema perdesindeki arasına 2015 yılında Star Wars: The Force Awakens ile son verip, bir buçuk yıl önce de Skywalker destanını sona erdiren serinin, şimdilerde Disney+ aracılığıyla live action dizilerini görmeye başladık.

Bu zamana kadar The Mandalorian ve The Book of Boba Fett gibi izlediğimiz yapımların yanı sıra,, yakın gelecekte bizi karşılayacak olan başka başka işler de var tabii. Andor bunlardan biri mesela, Ahsoka Tano için yapılacak dizi de ön hazırlık aşamasında… Fakat hepimiz biliyoruz ki bütün bu Star Wars dizileri arasında en ön plana çıkan ve en çok beklenen yapım; hayranların favori karakterlerinden biri olan Obi-Wan Kenobi’nin, prequel üçleme ile orijinal üçleme arasındaki dönemde başından geçenleri anlatacak olan Obi-Wan Kenobi dizisi. Daha yeni ilk görselleri paylaşılan dizinin fragmanı da hemen ardından önümüze düştü.

Şimdi dürüst olayım, ben prequel üçlemeyi sevmeyen tayfadanım. Çokça övülen Episode 3’e bile öyle çok bayılmamıştım. Bununla birlikte Ewan Mcgregor’ın Obi-Wan Kenobi’sini cidden seviyorum. Role inanılmaz yakışıyor herif. Fragmanda Jedi Düzeni’nin çöküşünden ve İmparatorluk zaferi elde ettikten sonra kendilerini gizleyen ve İmparatorluk avcılarından saklanmaya çalışan Jediları görüyoruz. Tabii bunlardan biri de sevgili Kenobi’miz. Luke’un çocukluğuna bir bakış da attığımız fragmanın en çok hoşuma giden tarafı yarattığı tekinsiz atmosfer oldu. Star Wars Jedi: Fallen Order oyununu oynamış olmam beni diziye ve gördüklerime karşı ekstra heyecanlandırdı. Tıpkı Obi-Wan Kenobi dizisinin yaptığı gibi Jedi Fallen Order’da da, Jedi avlama muhabbetindeki yaratılan gerilime bayılmıştım. Gerçi animasyon dizisinden aktarılan avcılarımızdan biri ne yazık ki pek başarılı şekilde uyarlanamamış ve tipi biraz da komik duruyor ama onunda dışında her şey güzel. İnşallah şu havalı kasklarını taktıkları sahneler de olur ama pek sanmıyorum, hep yüzleri açık dolaşacaklar herhalde.

Bir de bahsettiğim oyundaki ana kötü karakterin hikayesini ve genel performansını bayağı beğenmiştim. Buradaki avcılar da ona yakın çıkmazsa burun kıvıracağım açıkçası. Fragmana ait bir diğer güzel detay da tabii ki kullanılan müzikler. Artık bütün bir popüler kültüre mal olmuş Dual of Fates‘ ya da fragmanın sonunda çalan ve benim için Star Wars’un bizzat kendisi demek olan Binary Sunset‘i (Force Theme) duyar duymaz tüylerim diken diken oluyor. En sonda da garip garip nefes sesleri var, kim olabilir acaba(!)

Henüz daha The Mandalorian’ın 2. Sezonunu bitirmiş ve SW sevgisi yeniden depreşmiş bir geek olarak diziyi merakla bekliyorum. Rövanş düellosu hayal kırıklığı olmasın, avlanma muhabbetinin gerginliği de hissedilsin ben memnun ayrılırım. Siz memnun ayrılır mısınız peki? Yoksa başka istediğiniz şeylerde var mı? En sevdiğiniz SW dizisi hangisi? Sizce dizi tek sezonluk mu olur? Kafanızda birikenleri derin bir nefes alarak etrafınızda hissedin ve gücün gösterdiği yoldan bizim taraflara ulaştırın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.