Benim yetişkinlik hayatımın en büyük şoklarından biri, çocukluğumda en çok yer eden çizgi filmler arasındaki yeri tartışmasız olan Sevimli Kahramanlar’ın aslında çoğu 30’lu ve 40’lı yıllarda yapılmış; hemen hemen hepsi de öncelikle sinemada gösterilmesi için tasarlanmış eserler olmasıydı. Birincisi, bu kadar zamansız oluşlarına inanamıştım her birinin. İkincisi ve en önemlisi de, beni ve hepimizi başka nesillere bağlayan bir ortak noktaydı. Bugs Bunny hepimizin favori tavşanıydı. Burada bir kıymet vardı.

Şimdi bu ortak zemin, bizden sonraki nesillere de geçmeye hazırlanıyor. Her ne kadar Sevimli Kahramanlar, nam-ı diğer Looney Tunes çizgi filmleri hâlâ televizyon ekranlarında gözükse de Warner Bros, akıllı bir kararla; bunun böyle durmasını yeterli bulmadığına kanaat getirdi. Artık Bugs, Daffy, Elmer, Porky ve arkadaşlarını her ekrana taşımaları gerekiyor. Önümüzdeki yılda da tam olarak bunu yapmaya niyetliler.

Sevimli Kahramanlar Duck Amuck

Looney Tunes Cartoons adı altında başlayan proje toplamda 1,000 dakikalık yepyeni Sevimli Kahramanlar çizgi filmlerini toplayacak. Bunlar yaratıcılarının vizyonlarıyla yönlenen işler olacaklar, yani tepeden bir mantra etrafında üretilmiş tek tip bir seri izlemeyeceğiz. Akıllı adamlar Warner Bros’un elindeki geniş karakter havuzundan beğendiklerini alıp, bir ila altı dakika arası süren tekil hikayeler anlatacaklar. Bunlar da patır patır her platformdan yayınlanacak.

Henüz bu platformların tam şekli şemali belli değil. Ancak Warner Bros ısrarla “her ekrana geliyoruz” dediği için akıllara otomatikman YouTube geliyor. Muhtemelen Amerika başta olmak üzere pek çok ülkede televizyon ihaleleri de çıkacak; dijital haklarını ise Warner Bros kendisinde tutacaktır. Ben çok isterim YouTube’a koymalarını, o olmazsa en azından Netflix’e dahil etmelerini. Sevimli Kahramanlar gerçekten de muazzamdı, bu proje de eşit derecede muazzam eğlenceli saatlere yol açacak gibi gözüküyor. Haydi hayırlısı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.