26 sezon nedir arkadaş? Dile kolay. Şu an bu yazıyı okuyanlarınızın hemen hemen hepsi The Simpsons yayın hayatına başladıktan sonra doğdu, düşünsenize? 26 sezondur yayında olan bir dizi var, ve bugün hâlâ haber değeri taşıyacak işler yapabiliyor. E ne de olsa bu yapılan iş, 26 sezondur ortalarda olan bir karakterin ölümü. Haybe bir şey değil yani…

The Simpsons’ın baş yapımcılarından Al Jean, The Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre 26. sezonun ilk bölümünde ölecek karaktere dair ciddi ipuçları verdi. İlk büyük ipucu, bölümün adı. “Clown in the Dumps” adlı bölüm, şüphesiz ki ölecek karakterlerden birinin bir palyaço olduğuna işaret ediyor. Bu seçenekleri bir hayli daraltıyor, üstüne bir de Jean bombayı patlatıp meseleyi iyice netleştiriyor: Anladığımız kadarıyla bu karakter aktörüne bir Emmy kazandırmış.

dark-simpsons

Hem Krusty, hem de Sideshow Bob, kendilerini seslendiren (sırasıyla) Dan Castellaneta ve Kelsey Grammer’a birer Emmy kazandırdılar. Bu yüzden bu bölümde ikisi de ölebilir. Pek çoklarının aklına Krusty the Clown gelmiş, ama bize soracak olursanız Jean’in beyanındaki kelime seçimi, “Aktörü bu karakterle Emmy kazandı”, yerine, “Bu karakter aktörüne Emmy kazandırdı” olduğu için, daha ziyade Sideshow Bob’ı işaret ediyor. Zira Castellaneta dizinin kadrolu seslendirmelerinden biri ve Krusty’nin haricinde Homer, Grandpa ve Barney ile de Emmy kazandı. Kelsey Grammer ise konuk oyuncu ve bu yüzden Jean’ın cümle tercihi Castellaneta’dan ziyade onu işaret ediyor bize soracak olursanız.

Sideshow Bob’ın yıllardır Bart ile olan mücadelesi, Simpsons’ın hep en eğlenceli bölümlerine konu olmuştu. O yüzden 26. bölümün galasını da açıp izleyeceğimiz neredeyse kesin gibi. Bakalım, bizce güzel olacak!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.