Guy Ritchie’nin benim birbirlerinin kopyaları olması bakımından Gülen Gözler ve Neşeli Hayat filmlerine çok benzettiğim Lock, Stock and Two Smoking Barrels ile Snatch’ten oluşan “Jason Statham’ın başı dertten kurtulmuyor arkadaş” ikilemesini sevmeyen var mı? Ciddi soruyoruz, bu filmlerle ilgili kötü konuşan kimseyi duymadık bugüne kadar. En fazla “E yani” diyen oldu, o da fazla dayanamadı zaten, “Evet evet, Massive Attack’li sahne çok iyiydi ya” diye koyverdi gemileri.

İşte Crackle, Snatch’i baz alan bir dizi yapma kararı aldığında muhtemelen bunu düşünüyordu. Hatta spesifik olarak, ne kadar sevildiğini de hesaba katıyorlardı hareket ederken. O yüzden de geçtiğimiz Nisan ayında projeyi duyurmuş, hemen ardından da “Bu bir remake değil, ruhani takipçi, yeni bir dünya yaratıyoruz, vallahi Brad Pitt’in rolünü başka bir aktöre vermeyeceğiz” diye bir açıklama yapmışlardı. İşte o projeyle ilgili, müthiş bir haber geldi.

Rupert Grint

Bizim Deadline’da gördüğümüz habere göre, 1’er saatlik 10 bölümden oluşacak olan dizimizin başrolleri belli oldu. Bir yanda Gossip Girl’den Ed Westwick, gece kulüü sahibi Sonny Castillo’yu oynayacak. Bir yandan Taken 3’ten Dougray Scott, dolandırıcı Vic Hill karakterine can verecek. Bir yandan da… hazır mısınız? Rupert Grint, dizinin başrolünü, Charlie Cavendish karakterini canlandıracak.

Grint’in Potter filmleri dahilindeki gelişmesini büyük bir keyifle izlemiş bir insan olarak, bu karara yüzde bin beş yüz katıldığımı dağlara taşlara haykırmak istiyorum. Gerçekten, Grint’in son filmlere doğru ekrandan aksettirdiği enerji; bu tip bir role çok müsait olduğunu kulaklarda çınlatıyordu resmen; sizce de öyle değil mi? Haberi gördüğüm an, kafamda varlığından hiç haberdar olmadığım taşlar oturdu. Evet, adam bu rolü müthiş üstlenir diyoruz, ve diziye olan gazımızı iki vites arttırıyoruz bu cephede. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.