Evet, biliyorum, bu günün geleceğini çoğumuz düşünmek bile istememiştik. 2013 yılında yayın hayatına başlayan ve başladığı gibi pek çoklarımızı yeni bir dalgayla sürükleyen Brooklyn Nine-Nine, o günden bu güne birçok badire de atlatmıştı hani, sebeplerimiz vardı. 2018’de o bir ara, FOX diziyi iptal edince, sona, beklediğimizden çok daha erken ulaşmış gibi olduk fakat kısa sürdü bu durum; dalga o kadar güçlü sürüklemişti ki hayranları, onların baskısı ile NBC yolculuğu devam ettirdi. Ardından bir üzücü haber daha geldi; Chelsea Peretti, altıncı sezonda artık Gina rolüyle devamlı kadroda yer almayacağını açıkladı. Hayranlar üzüldü ama bu aksilik de vız geldi tırıs gitti; Nine-Nine, iptalden dönen altıncı sezonuyla yeni kanalında, kendi reyting rekorunu kırdı. İşte bu yüzden ekranların yenilikçi komedisinin bir gün biteceğini bilsek de bunca badireden sonra, bu ihtimali düşünmek bile istememiştik.

Ancak her güzel şeyin olduğu gibi, Brooklyn Nine-Nine’ın da sonu geldi dostlar. NBC, dizinin 2021’de yayınlanması planlanan sekizinci sezonuyla ekranlara veda edeceğini açıkladı.

Girişte o kadar dertli yazdığıma bakmayın, her ne kadar diziyi çokça sevenler olarak bir ömür boyu izleyebileceğimizi hissetsek de bu vedanın yerinde olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yedi sezon boyunca, başta Andy Samberg‘in Jake’i olmak üzere tüm kadronun, harika oyunculuklarıyla hayatımıza yerleşen karakterlerinin büyümelerini, evrilmelerini izledik. Hepsiyle fazlasıyla anı biriktirdik, potansiyellerini keşfettik ve en az gördüğümüz karakterler de dâhil olmak üzere, hikâyelerine tanıklık ettik. Belki yirmi dakikalık bir durum komedisi içerisinde en son yer alacağını düşündüğümüz polisiye maceralara çıktık; gizli görevlere, kılık değiştirmelere, ciddi suçlamalara ve dünyanın en eğlenceli Cadılar Bayramı etkinliklerine eşlik ettik. Hikâyelerinde vedalar gördük, yeni başlangıçlar gördük. Bu noktadan sonra artık hikâyeyi sündürmeden bağlayacak, gelişimini tamamlayan karakterleri bir tur daha döndürmeyecek ve tekrarına düşmeden son esprilerini yapacak bir son sezonu bitirdiğimizde, arkamızda eksik bir şey bırakmayacağız sanırım.

On bölüm planlanan son sezonu, salgın şartları da el verirse en geç 2022’de izliyor olacağız. Şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak, ani gelen bir iptal de söz konusu olmadığı için, hikâyeyi en uygun noktada bağlayacaklarına dair içimiz rahat olabilir. Sonrasında bize kalan, Brooklyn Nine-Nine’ı, eğlenceli karakterlerini ve mesela Sloppy Jessica’yı her zaman güzel bir şekilde hatırlayabilmek olacak; bunu da beş sezondan fazla süren çok az yapım için söyleyebiliyoruz.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

3 Yorum

  1. gina rolunu ve o kadini sevmeyen bir ben miyim? o gitti gideli dizi cok daha guzeldi…

    • Meltem Deniz Doğan Cevap ver

      Buna üzülerek “Yalnız değilsin” diyeceğim, bazen kendisine tahammül bile edemiyordum açıkçası.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.