Sony içinde olduğumuz dokuzuncu konsol jenerasyonuyla bildiğimiz genel havasından sıyrılıp, başka bir şeye dönüşmek için çabalıyor. Konsola özel oyunlarını PC’ye getiriyorlar, Xbox’ın Game Pass’ine rakip çıkartıyorlar, oyunların servis gibi konumlandığı türdeki Fortnite-Destiny kafasında işlere yöneliyorlar ve tabii bir de çok sevilen markalarını farklı medyalara sunmaya çalışıyorlar. Bunun en son örneği olarak Uncharted filmini görmüştük hatırlarsanız. Açıkçası hiç de fena değildi bana göre. Ben hatta o zamanlar filmin başında çıkan Playstation Productions logosundan kıllanıp, bu herifler ciddi ciddi bu işe yatırım yapıyor demiştim. Keza gelmekte olan The Last of Us dizisi, duyurulan Ghost of Tsushima ve Twisted Metal’e dair yapımlar da bunun habercisiydi. Son gelişmelere göre ise daha önce haberimiz olan God of War’a dair yapımın genel detayları belli olurken, ilk defa duyduğumuz Horizon: Zero Dawn’dan uyarlanacak yapımdan da birkaç gelişme haberi aldık.

Yatırımcılara daha birkaç gün önce yapılan sunumda God of War’un da Horizon Zero Dawn’un da dizileri yapılacağı ve mitolojik karakterimiz Kratos’un yolu Prime Video’da çizilecekken; kızıl saçlı okçumuz Aloy’un ise Netflix platformunda maceralarını izleyeceğimiz belli oldu. Peki, ben bu gelişmeler hakkında ne mi düşünüyorum? Oldukça mutsuz ve heyecansızım açıkçası. En basitinden bu iki yapımın da hakkının verilebileceği tek mecra sinema! Hadi God of War dizisini 2018 oyunundan uyarlayıp bol bol konuşma, diyalog, baba-oğul ilişkisi filan ile doldurdunuz diyelim. 1-2 bölümde de biraz para harcayıp yaratık, heybetli kapışmalar filan gösterdiniz. Peki Netflix? Senin etin ne budun ne de her tarafından robot hayvan/dinozor tasarımları fırlayan Horizon: Zero Dawn dizisinin altına giriyorsun? Bize sekiz bölümün yedisinde, oyunun en az ilgi çekici yanı olan kabile muhabbetlerini mi göstereceksin Allah aşkına? Sony’nin bu iki yapımı dizi olarak planlaması gerçekten fena sinirimi bozdu anlayacağınız. Hiçbir şekilde haklarını vererek o dünyaları yansıtabileceklerini düşünmüyorum dizi bütçesi olunca.

Sizce abartıyor muyum? Bu yapımlar bizlere güzel şeyler sunacak mı? Başka sinemaya/diziye uyarlanmasını istediğiniz PS oyunu var mı? Uncharted’ı sevmiş miydiniz? Infamous’tan çok güzel sinema filmi olur mesela, hazır süper kahramanlar da bu kadar popüler iken. Düşüncelerinizi bizimle altı bölümlük bir dizi halinde paylaşmayı unutmayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Bir nebze haklısın… Ama bazı hollywood filmleri de oldu bittiye getirip 1,5 saate sıkıştırıp hiç bir şey anlatmayabiliyor da.. Bu daha da sinir bozucu bir durum.. Bakalım ve gorelim, bu kez bizi ters köşe yaparlar belki de..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.