Onca sezon Stranger Things hakkında konuştum, geçtiğimiz sezon her bölümünden şikâyet ettim, dördüncü sezondan yayınlanan her fragmana burun kıvırdım ama dördüncü sezonun ne kadar iyi olduğundan bir türlü bahsedemedim. Stranger Things’in dördüncü sezonu çok iyi arkadaşlar. Yani daha henüz sonlanmadığı için kesin bir kanıya varamıyorum fakat ilk sezondaki Stranger Things havasını iliklerime kadar hissediyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Dizinin dördüncü sezonuyla ilgili verilen bana göre tek yanlış karar, sezonu ikiye bölmekti. Neyse ki artık sezonun ikinci kısmına kavuşmamıza sadece günler kaldı. Hatta Netflix, bahsettiğim ikinci kısımdan ilk fragmanı yayınladı bile!

Netflix’in en büyük alametifarikalarından biri olan, tüm sezonu tek seferde yayınlama stratejisi yavaş yavaş son buluyor anlaşılan. Arcane dizisini üç kısımda yayınlayan Netflix, şimdi de Stranger Things’i ikiye ayırdı. Kötü bir sezon izleseydik günlerce şikâyet edeceğim bu durumu, şimdilik görmezden geliyorum. Fakat eğer sezon finali tatmin etmezse yine söylenmelerime şahit olabilirsiniz, şimdiden uyarıyorum.

Dördüncü sezonun ikinci kısmı için gösterilen ilk görüntülerde; Dr. Martin Brenner’ın Amerikan hükümetiyle, Lucas Sinclair’ın kabadayı basketbol takımıyla, Jim ve Joyce’un Ruslarla ve son olarak geri kalan ekibimizin Vecna ile olan mücadelesine tanık oluyoruz. Bunların özellikle ilk ikisinin gereksizliğini sorgulamıyorum bile. Dünya yanıyor biz, eline sopa alıp evleri basan iki üç tane lise öğrencisini izliyoruz hâlâ! Öte yandan Vecna ile olan savaş, şimdiye kadar Stranger Things çocuklarının en zorlu imtihanları olacak gibi gözüküyor. Hatta belki de bazıları için son

Dizinin yapımcılarının “Bu sezon bazı karakterlerin ölümlerini görebiliriz” minvalinde yaptığı açıklamalar ile fragmandaki karakterlerimizin morallerinin inanılmaz düşük olması, bana bu sezon orijinal ekipten en az bir kişinin öleceği hissiyatını uyandırıyor. Eğer bir tahmin yapacak olsaydım, Will Byers’ın gelecek sezon bizimle olmayacağını söylerdim sanırım. Ama bakalım, bu işler hep nasip kısmet…

Stranger Things’in dördüncü sezonunu siz nasıl buldunuz sevgili geekler? Sizce sezonu ikiye bölmek iyi bir karar mıydı? İkinci kısım için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.