Stranger Things dizisi ilk çıktığında hem dizinin seksenler atmosferinden hem D&D temasından hem de genel olarak hikâyesinden dolayı çabucak popüler oldu ve hepimizi avucu içine aldı. Diziyi birkaç gün içerisinde izledik ve hemen ikinci sezonunu istedik. İkinci sezonu çıktı ve biz yine tatmin olduk. Ama sonra garip bir şey oldu ve dizinin yapımcıları nerede duracağını bilemeyip üçüncü sezonu çıkardı. Hatta bununla da yetinmeyip bir de üstüne dördüncü sezonu tanıttılar. Şimdi de dördüncü sezondan ilk fragmanı yayınladılar.

Niye bunu her yazıda belirtme gereği duyuyorum bilmiyorum. Belki bazı okurlarımızın, yazılarımızı sadece buraya kadar okuyup beni değerlendirmeleri belki de kendimi yeterince iyi ifade edemediğimi düşündüğümden. Ama en başta şunu belirtmek istiyorum ki Stranger Things’i seviyorum! Sadece artık fazla uzadığını düşünüyor ve artık bize yeni bir şey sunamadığını düşünüyorum. Fragman da bence bunun en büyük kanıtı.

Bak bu kadar şikâyet ediyorum ama vallahi sebebi var. Üçüncü sezonu dayanıp sonuna kadar izleyen dostlarım ne demek istediğimi anlayacaktır, Stranger Things artık o kadar klişe bir diziye dönüştü ki dizinin baş karakterlerinden birisi olan David Harbour’ın canlandırdığı Jim Hopper karakterini büyük bir karar verip öldürdüler ama daha sezon bitmeden ölmediğini gösterdiler. Yahu bari bırakın da dördüncü sezonda gelsin biz de bir şok olalım ama yok! Stranger Things ne yazık ki kendini tüketerek bitirmeye devam ediyor.

Yani her sezon güzel bir Amerikan hayatı ile başlayıp daha sonra işlerin tersine gittiği dizimizde bu sefer de Eleven’ın, bahar tatilinde uzakta kaldığı arkadaşlarıyla buluşup yine başlarını belaya sokmalarını izleyeceğiz gibi gözüküyor. İlk sezonda her biri çıtı pıtı birer minik olan kahramanlarımız artık büyümüşler ve deyim yerindeyse “eşek kadar” olmuşlar. O eski tatlı hallerinden de eser kalmamış yani. Anlayacağınız daha az ilginç hâle gelen karakterlerimizin artık her resmi ve dini bayram tatilinde yaşadıkları canavar maceralarından birazcık sıdkımız sıyrıldı. Ne olur artık güzel bir son yazın diziye de güzel hatırlayalım Stranger Things’i.

Şimdi böyle söylüyorum ama geldiği ilk gün yine merakımdan açıp izleyeceğim Stranger Things’in dördüncü sezonunu… Belki birkaç Dustin sahnesine gülerim de günüm güzelleşir ne bileyim. Artık Stranger Things’in bana verebilecekleri bu kadarmış gibi hissediyorum ama umarım haksız çıkarım ve hep birlikte mükemmel bir dördüncü sezon izleriz. Ne dersiniz, olur mu sizce?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.