Stranger Things dizisiyle olan sevgi-nefret ilişkimi biliyorsunuz. İlk iki sezonuyla hepimizi etkilemeyi başaran dizi, ne yazık ki üçüncü sezonunda yüzümün buruşmasına neden oldu. Böyle olmasını istemezdik fakat ne yazık ki çok sevdiğimiz bir yapımın daha yavaş yavaş kendini bitirmesini izledik. Bu yüzden Stranger Things’in dördüncü sezonu için, eskisi kadar heyecanlanmıyorum. Hatta ne yalan söyleyeyim eleştirilerim daha ağır basıyor. Yine de gelin önce bir fragmanı izleyelim, daha sonra birlikte tartışırız.

Daha fragman yayınlanmadan günler önce, diziden gelen set görselleriyle birlikte ayyuka çıkan bir olayı konuşmak istiyorum öncelikle. Stranger Things çocukları, artık çocuk değil! Dizinin üçüncü sezonunda 14-15 yaşlarında olması gereken oyuncuların gerçek hayattaki yaşlarının, 18-21 arasında değişmesi artık iyiden iyiye insanın gözüne batıyor. Kocaman bireyler hâline gelmişler bunlar yahu! Bir de dizinin beşinci sezonuna kavuşmak için, tıpkı dördüncü sezonu beklediğimiz gibi üç yıl beklersek çok daha absürt görüntülere şahit olabiliriz.

Öte yandan artık dizimiz bizzat kendisinin parodisi olmaya başladı gibi hissediyorum. Üçüncü sezonda öldü sandığımız fakat daha sezon bitmeden aslında ölmediğini anladığımız Jim Hopper’ın Rusya hapishanesindeki maceralarının hiç ilgimizi çekmemesi bir kenara her sezon, bir öncekinden daha büyük bir tehlikenin kapımızı çalması artık yorucu olmaya başladı. Stranger Things’in daha ilk sezonunda kalbimizi çalmasına neden olan Dungeons and Dragons öğeleri dördüncü sezonda da geri gelecek gibi gözüküyor zira bu sezonun kötüsü D&D oynayanların yakından tanıyacağı Arch-Lich Vecna‘dan başkası değil.

Beni bu fragmanda en çok üzen şey ise Max’in, bir anda Billy’nin mezarı başında yerden yükselmesi oldu. Yani umarım dizide bunu, “şeytani bir gücün Max’i ele geçirmesi” olarak görürüz. Yok eğer güçlerini kaybeden Eleven’ın yerine Max’in süper güçlere kavuştuğunu görürsek, beşinci sezonu izlemek için sabırsızlanmayacağımı söylemek isterim. Bir de fragmanda kıyametin orta yerinde gitar solo yapan birini gördünüz değil mi? Umarım dizinin yapımcıları, sadece havalı olduğunu düşündükleri için böyle garip bir sahne yapmaya karar vermemişlerdir. Yapmamışlardır böyle bir şey, öyle değil mi?

Bir diğer kötü haber ise Stranger Things’in dördüncü sezonu iki parça halinde bizlere sunulacak. İlk parçasını 27 Mayıs’ta izleyeceğimiz dördüncü sezonu tamamlamak için 2 Temmuz‘a kadar beklememiz gerekecek…

Siz Stranger Things’in dördüncü sezon için heyecanlı mısınız? Yoksa benim gibi biraz tadınız kaçtı mı? Fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

5 Yorum

  1. Çocukların fena halde büyümesi dışında ben 3. sezonu da beğenmiştim zaten. hele o telsiz başında yaptıkları düet sonradan açıp izlediğim harika sahnelerdendir. 5. sezonu geleceğini bilmiyordum bu sezon final olur zannetmiştim.

  2. İlk izledim ve gaza geldim, sonra yazdığını okudum ve hak verdim, gazım söndü 🙂 İnşallah zorlama bir sezon olmaz.

  3. Herkesin hayatına kimse karışamaz… Eleştirmenlerin işi beğenmemek zaten. Ama gerçek izleyiciler ihtişam, hype, drama, aşk, nefret, intikam, mutlu son vs… İsterler. Saçmalıklara pek takılmazlar. Hele bir de para verip izlediğimiz bir yapımda saçmalıkları umursamadan tadını çıkarmak gerekir.

  4. İlk iki sezonu olağanüstüydü. Üçüncü sezonu bağrıma bastım. Karakterler çocukluktan ergenliğe girdiği için dizi de ergenlesiyordu ama kalite bir ergen dizisiydi bence 3. Sezon. En azından bir Teen Wolf falan değildi. 3. Sezonda ne kadar çok güldüğümü hatırlamıyorum bile ama bazı göz ardı edilemeyecek eksileri de vardı. İlk iki sezon 10/10 , 3. Sezon 8’di. Bu sezon içinse her fragman giderek heyecanımı azaltıyor. Çıktığı gibi direkt izleyeceğim ama pek bir beklentim yok

    • Diziler bu kadar yıl ara vermemeliler unutup gidiyor insan. Bir defa izledik zaman harcadık zaten şimdi ne neydi diye yine mi izleyelim?
      4. sezonu ayıp olmasın diye izleyeceğim çünkü önceki sezonlarda nolmuştu hatırlamıyorum çok

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.