Son zamanlarda yatıp kalkıp Stranger Things konuşur olduk ve bundan fazlasıyla mutluyum. Resmen çok sevdiğimiz bir dizinin yeniden doğuşuna şahit olduk. Sezonu ikiye ayırmaları, son iki bölümün toplamda üç buçuk saat sürmesi, diziye katılan ve ayrılan karakterler derken Stranger Things’den başka bir şey konuşamaz olduk. Dördüncü sezonun sona ermesinin ardından tabii ki gözümüzü gelecek sezona çevirdik ve bu konuda röportaj yapan dizinin yapımcılarının sözlerine mercek tuttuk. Sevgili Duffer Biraderler, gelecek sezondaki bölümlerin daha kısa olacağını şimdiden açıkladı. Fakat sezon finalinin yine bu sezon gördüğümüz gibi oldukça uzun süreceğinin müjdesini verdi.

Dördüncü sezonda karakterlerin uğraşması gereken çok fazla sorunla yüzleştiğini söyleyen yapımcılarımız, bütün karakterlerin yüzleştiği bu sorunlara ayrıntılı bir bakış atmak için son iki bölümü spesifik olarak uzun tuttuklarını söylüyorlar. Fakat Stranger Things’de ilk defa bir sezon finalinin, tam olarak bir final olmadığının altını çizen Dustin Biraderler, gelecek sezon karakterlerin zaten hâlihazırda bir aksiyonun içerisinde yer aldığını ve bunun için bir alt metin gerekmediği için beşinci sezondaki bölümlerin daha kısa ama daha dolu olacağını belirtiyorlar.

Öte yandan dizinin final sezonu olması planlanan beşinci sezonunun son bölümünün, sezon içerisinde yer alan diğer bölümlerden ayrılarak daha uzun süreceğini de söylüyor. Dizideki tüm karakterlerin kendi finaline sahip olması gerektiğini savunan Duffer Biraderler, bunun için “Kralın Dönüşü gibi” benzetmesini kullanıyor. Her ne kadar oldukça iddialı bir benzetme de olsa, her bir karakterin finalde yaşanan olaylardan sonra hayatına nasıl devam edeceğini görmek istediğimizi göz önüne alarak yapımcıların demek istediklerini anladığımı varsayıyorum.

Dördüncü sezon gelirken inanılmaz bir ön yargıyla yaklaştım fakat Duffer Biraderler adeta şapkadan tavşan çıkartarak beni şaşırttılar ve kendimi beşinci sezonu büyük bir heyecanla beklerken buldum. Bu yüzden bölümlerin kısa olmasına sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum. Fakat ilk defa aç gözlülük yapmıyor ve kısa da olsa bahsettiğimiz bu bölümlerin en az bu sezon kadar kaliteli olmasını umut ediyorum. Umarım beşinci sezon tatmin edici bir şekilde son bulur ve biz de Stranger Things’i güzel hatırladığımız diziler arasına koyarız.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.