Yabancılar bunun adına “binge-watching” diyorlar; yani bir dizinin tek oturuşuta beşer altışar, hatta bazen daha da fazla bölümünü izlemek. Geekyapar olarak dedik ki hazır yaz gelmiş, okullar bitmiş, pek çoğunuz için yapacak pek bir şey kalmamış; o zaman neden bu şekilde izlenebilecek en güzel dizileri sıralamıyoruz?

Dikkat edin, bu yaptığımız “en iyi diziler” listesi değil. Sadece binge-watch etmeye, yani bir oturuşta izlemeye çok müsait dizileri toparladık. Örneğin Six Feet Under, The Sopranos, Boardwalk Empire, The Wire gibi diziler her ne kadar mükemmel olsalar da biraz sindire sindire izlenmesi için yaratılmış oldukları her hâlinden belli yapımlar. Lost, House, The West Wing, 24 gibi diziler de hem 43 dakika olup, hem de 23-24 bölüm sürdüklerinden, bu şekilde izlendiğinde adamı çok yoruyorlar. Listeye dahil ettiğimiz dizileri ediş sebeplerimiz ise aşağıda tek tek yazmakta.

Lafı fazla uzatmayalım. Buyurun efenim, tek oturuşuta izleyeceğiniz 9 dizi!

 

1. Breaking Bad

Breaking Bad

Neden?: Kainatın en iyi dizisi olması bir yana (bu objektif bir gerçek artık), Breaking Bad resmen tek oturuşta izlenmek için yaratılmış. Bir bölümü izledikten sonra sonrakini açmamak mümkün değil.

 

2. Coupling

Coupling

Neden?: Toplamda 28 bölümü var ve her biri 30 dakika sürüyor. Randımanlı izlense, öldürücü komedisi ve nokta oyunculuklarıyla bir günde bile bitirilesi.

 

3. Firefly

Firefly

Neden?: Firefly’ın ömrü maalesef ki uzun sürmedi, fakat sevenlerinin neden bu kadar yaygara kopardığını içten içe merak ettiyseniz, cevabını o kısa zamanda bile alacağınız garanti. Bir de üstüne Serenity çakarsınız, mis.

 

4. Friends

Friends

Neden?: 10 sezonu var, her sezonu birbirinden iyi. Listedeki diğer dizilerin aksine, çok sırasıyla izlemenize de gerek yok. En güzeli arkadaşlarla yemek yerken başlayıp, beş altı bölüm üst üste denk getirmek.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.