Tüm zamanların en popüler dizilerinden Game of Thrones biteli ve biz konuşmayı bırakalı birkaç yıl oldu. Artık popüler kültürde bile çok da ön sıralarda göremediğimiz ve gayet güzel birkaç sezonundan ziyade sona doğru yaptığı hatalar sebebiyle iyi anılmayan Game of Thrones evreninde geçeceğini bildiğimiz House of the Dragon dizisinden daha önce kısa bir video görmüştük. Yavaş yavaş yaz mevsimine ve tabii dizinin bizlerle buluşacağı tarihe yaklaşırken sonunda daha uzun ve diziden ne beklememiz gerektiğine dair bize daha fazla fikir veren yeni bir fragman yayınlandı.

İşin ilginç tarafı şu ki ben bu videoyu izlemeden önce diziye karşı daha fazla heyecanlıydım. Bu fragman ise nedense sıradan ve sanki üç sezon sonra iptal edilecek bir şey izliyormuşum gibi hissettirdi bana. Belki de ben abartıyorumdur, yani inşallah öyledir çünkü bu evrende geçen güzel bir hikâye izlemek isterim kesinlikle. Oyuncuların birçoğu yakışmış rollerine zaten, Matt Smith’in iyi bir iş çıkartacağına olan güvenimiz tam. Keza başrol olacağını bildiğimiz tahtın varisi hanımefendi de tam bir Targaryen gibi görünüyor. Benim sempati beslediğim oyunculardan Olivia Cooke da en azından ilk sezonu sağ atlatır diye umut ediyorum.

House of Dragon, Kral Viserys Targaryen tahtına varis olarak geleneği bozup kızı Rhaneyra’yı ilan etmesiyle başlayan olayları konu alıyor. Her ne kadar daha sonradan kralın bir erkek çocuğu olsa da bu kararını değiştirmez ve böylelikle Westeros’un gördüğü en ihtişamlı hanedanın içinde iç savaş tohumları ekilmeye başlar. Bundan sonra yaşanacak olaylar, her ne kadar ülkemizde Epsilon Yayınevi tarafından “Ateş ve Kan” olarak çevrilen Fire and Blood kitabında anlatılsa da dizinin bu kitaba ne kadar sadık kalacağını bilmediğimiz için büyük bir merak konusu... Umarız House of Dragon da Game of Thrones gibi kaynak materyalden uzaklaşıp, saçmalamaya başlamaz.

Game of Thrones aşkınız alevlendi mi? Bu uzatılan zeytin dalını tutacak mısınız yoksa daha hala seriye olan öfkeniz ile yakıp kül mü edeceksiniz? Asıl serideki ne gibi olayların ya da karakterlerin ipuçları burada olabilir? Sizce kaç sezonluk bir macera bizi bekliyor? Her bölümden sonra yüzlerce teorinin üretileceği bir internet alemine yeniden merhaba demeye hazır mısınız? Yorumlarınızı bize ister İsminizin Birincisi, ister Büyük Çöl Deniz’in Khaleesi’si, isterseniz Ejderhaların Annesi, isterseniz Zincir Kıran ve daha birçok unvanınızdan birini seçerek yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.