Hangi açılış cümlesi, uzun zamandır beklediğimiz Lord of The Rings dizisinin fragmanını duyurmak için duygularıma tercüman olabilir? Hangi kelimeler uzun yıllar süren bekleyişimizi dile getirebilir? Gelin, Rings of Power dizisinden yayınlanan ilk teasera bakalım, sonra konuşalım.

Lord of the Rings dizisi duyurulduğundan beri, geekler olarak dünyamız resmen yerinden sarsıldı. Geekliğin temel taşlarından biri olan Orta Dünya serisini, dünya gözüyle bir kez daha uyarlanacağı görmek ve bir de bunun, daha önce izleme fırsatı bulamadığımız Silmarillion kitabında anlatılan olayları konu alacağını bilmek bizi inanılmaz mutlu ediyordu. Fakat tabii endişelerimiz de yok değildi. Özellikle Wheel of Time dizisinin bizde bıraktığı hayal kırıklığının ardından, Rings of Power dizisi hakkındaki endişelerimiz bir hayli arttı. Diziden gelecek ilk teaserın bu endişelerimizi gidermesini bekliyorduk. Ve korkarım beklediğimiz gibi olmadı.

Bakın öncelikle büyük harflerle söylemek istiyorum: FRAGMAN KÖTÜ DEĞİL! Asla değil hem de. Fakat işte çok ortalama. Ve bu kadar ortalama gözüken bir iş, başında Yüzüklerin Efendisi ibaresinde yer alınca beklentilerimizin bir hayli aşağında kalıyor. Bu da bizi üzüyor be.

Tanıtım videomuz küçük bir çocuğun sesinden, “Dışarıdaki dünyada neler olduğunu merak etmiyor musun?” sözleriyle açılıyor. Bu sözlerle birlikte evreni yavaş yavaş tanıtan teaser, Orta Dünya’nın farklı bölgelerine götürüyor ve birkaç gün önce görselleri paylaşılan karakterlere küçük bir bakış atma fırsatı veriyor bize. Mekânlar ve genel olarak dünya tasarımları Orta Dünya’ya yakışır bir şekilde oldukça epik duruyor.

Her ne kadar bir dakikalık tanıtım videosundan hikâyeye dayalı pek bir anlam çıkaramasak da özellikle birkaç detay çok ilgimi çekti. Bunlardan en önemlisi Orta Dünya’nın göklerinde gözüken bir göktaşı ayrıntısı. Bu göktaşını görünce ilk başta, daha sonra Gurthang ismiyle Túrin Turambar‘a hizmet eden fakat ilk başta Anglachel ismiyle dövülen kılıcın cevherini oluşturan meteor aklıma geldi. Fakat özellikle Amazon ile sponsorlu olarak çalışan birkaç Orta Dünya sayfası, bu meteorun içerisinde bir adam olduğunu söyledi ve kendisine “Meteor Man” ismini verdi. Acaba bahsi geçen bu adam, Orta Dünya’ya gönderilen bir Maia mı, eğer öyleyse neden Orta Dünya’ya gelen diğerleri gibi gemilerle gelmedi, yoksa bu Maia bizim biricik Gandalf’ımız mı? Bunların hiçbirini henüz bilmiyoruz ama her geçen gün öğrenmeye biraz daha yaklaşıyoruz. Umarız öğrendiğimiz şeyler bizi mutlu eder.

Bunların haricinde hâlâ daha karakterler arasında favorim Galadriel. Kendisini yine zırhlar içerisinde bir buz tepesine tırmanırken görünce yüzümde bir gülümseme oluştu. Bir de bu tırmandığı yerin Helcaraxë olduğunu öğrendiğimde heyecanlanmadan edemedim. Tabii Gil-Galad‘ı görünce de bir içim kıpır kıpır olmadı değil. Fakat bütün bunları bir kenara bırakıp, tanıtım videosunun genelini ele alırsak ben önümüze konulan işin, bizi heyecanlandırmaktan uzak olduğunu düşünüyorum. Çok ortalama gibi geliyor bana ya…

Benim bu kısacık fragmandan konuşmaya değer gördüğüm şeyler bunlar. Siz ne diyorsunuz sevgili dostlarım Rings of Power dizisinden gelen ilk tanıtım videosuna? Sizin hangi detaylar ilginizi çekti? Yorumlarınızı kati suretle bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Hobbitle gelen gerçek dünyadan uzak animasyon tarzı film mekaniğini burda iyice abartmışlar hele ki buza tırmanma sahnesi.. Matrix filminden sonra ikinci büyük hayal kırıklığı bizi bekliyor diyebiliriz maalesef.

  2. Teaser in aslinda cok önceden hazırlandığını tahmin etmek zor değil. Ekibin kendi aralarında karar aldıkları tanıtım zaman çizelgesine uygun hareket etmiş olsalar bile. Karakter tanıtımı sonrası siyahı cüce ve elf e gelen tepkiler doğrultusunda teaser in zamanlaması da mühendisliği de yalnis geldi.

    Arka planda elfce çalan bir şarkı ve genellikle iyileri tanıtan bir teaser ile arka planda kara lisan konuşulan ve genellikle kötülere odaklanan, arka arkaya yayinlanan 2 teaser BENCE, EMİNIM hayranlari sadece mest etmez diğer negatif havayı da dagitiridi!

    Elinde çok zengin bir malzeme varken bunu kullanmamak insanı üzüyor…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.