Geçen hafta izlediğimiz Out of Time‘ın etkisini çok da atlatamamışken olayların nasıl gelişeceğini görmek açısından Rogue Time‘ı bekliyordum ancak Out of Time, o kadar doyurmuş ki beni, ne yapsalar çok heyecanlandıramayacaklardı. Çemkirmemi peşin peşin yapmıştım önceki yazıda. Yaşanan olayların sıfırlanacağını ve farklı ilerleyeceğini bekliyorduk. Hiçbir şey yaşanmamışçasına eski bölümlerde olduğu gibi “bölüm canavarı” mantığında ilerlerse ve geçen bölümde yaşananlar hiçbir şekilde dizinin gidişatını etkilemezse elimden çekecekleri vardı.Evet, Weather Wizard çarçabuk kafese kapatıldı, evet Cisco ölmedi ve Barry Iris’e kimliğini, Iris de Barry’e duygularını açıklamadı ama tüm bölüm Barry’nin zaman yolculuğu yüzünden yaşadığı duygusal fırtınaları ve sonunda Wells’ten ilk kez ciddi anlamda şüphelenmeye başladığını göz önüne alırsak elimizde koca bir hiç var diyemeyiz.

Rogue Time gösterdi ki, geçen bölümdeki olaylar zamanda iz bırakmayacak kadar önemsiz şeyler değildi. Geçmişe geldiğinde bıraktığımız Barry, neler olduğunu pek anlayamadan Dr. Wells’e koşuyor elbette. “Allah aşkına anlatma Barry, başımıza iş açarız. Daha önce n’aptıysan aynını yap” diyen Wells’i dinlemeyip Weather Wizard’ı yakalayıp içeri tıkması ve Iris’e açılmasıyla devam eden olaylar silsilesi başka kötü adamların da önünü açıyor. Geçen sefer çok da tırışka bir mizansenle dövüştüğü Captain Cold ve Heat Wave, bu kez Snart’ın kız kardeşi Lisa ile çıkageliyor.

The-Flash-Image-10
The CW’de geçen sezon güzel insanların özel güçlere sahip olduğu The Tomorrow People diye bir dizi vardı. Çirkinlerin yeterince Allah belasını vermemiş gibi özel güçler de güzel kızları, yakışıklı adamları buluyordu. Bu dizide oynayan Stephen Amell’ın kuzeni Robbie Amell’ı Firestorm olarak transfer etmiştik zaten. Bu bölüm ile birlikte Peyton List de Golden Glider/Lisa Snart olarak teşrif etti. Bu gidişle Luke Mitchell’ı da alırlar diye bekliyordum ama Agents of SHIELD çoktan kapmış kendisini. Size de ne ekmek çıktı bu süper kahraman dizilerinden arkadaş…

Neyse Peyton List’e dönersek; varlığı şeref verdi, diziye renk getirdi ama kendisini yeterince kullanamadılar bana kalırsa (yazar burada seni görmeye doyamadık diyor). Umarım ileride çizgi romanlarda olduğu gibi Flash ile aralarında bir şeyler olur, hazır Iris ve Linda da denklemden çıkmışken. Bu arada, tabi ki siz daha iyi bilirsiniz canım ama inşallah o silah her şeyi altına değil de altın renginde bir sıvıya falan çeviriyordur. Altın yapan bir silahınız varken soygun yapmak yerine gidip altınları bozdurmayı akıl edemeyecek kadar salak olmadığınızı umuyorum.

FLA116B_0129b
Beyinsiz bir karakter olması sebebiyle Dominic Purcell’in Heat Wave ile çok eğlenceli bir portre çizdiğini söyleyemeyeceğim, ancak Wentworth Miller, Captain Cold rolünde giderek daha iyi bir performans sergiliyor. Flash’ın yabana atılacak dandik düşmanlarından biri değil Captain Cold. O yüzden “ünlü” olmasına rağmen başarılı bir oyuncu seçimi oldu. Bölümün ismi de ileri doğru Heat Wave ve Golden Glider’a Pied Piper, Trickster, Weather Wizard, Mirror Master gibi düşmanları ekleyip Rogues (“Yaramazlar” oluyor sanırım çevirisi ama ben “Namıssızlar” demeyi çok isterdim) çetesini toplayacağını işaret ediyor zaten.

Biraz karikatürize olduğunun ben de farkındayım ama yine de şahane bir hınzırlık ve fırlamalıkla oynadığını düşünüyorum. İlk gözüktüğü bölümde yadırgamıştım ama son bölümde gördüm ki karakteri tam anlamıyla üzerine oturtmayı başarmış. Hele ormanda Barry ile yaptığı konuşmanın sonunda sırıtmama engel olamadım. Yalnız bu ormandaki konuşmada Flash’ın tavrına kıl olan bir ben mi varım? Hırsızlık yapacaksan da git başkasının şehrinde yap yaklaşımı senin gibi efendi bir kahramana yakışıyor mu? Böyle şey der gibi: “Ay başım ağrıyor zaten, gitsin az ötede Starling City var, ona musallat olsun, azıcık da Arrow uğraşsın”.

FLA116A_0480b
Yine dönüp dolaşıp konuyu Iris’e getireceğim biliyorum ama tüm laflarımı hak ediyor. Bu bölümden sonra emin oldum ki senaristler de Iris’ten hoşlanmıyorlar. Barry – Iris ilişkisini baltalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bence çok uzun süre aralarında kelebekli çiçekli bir romantizm de olmayacak zaten. Eddie’yi delirtip Flash’e düşman etmek için katolizör olarak kullanacaklar yalnızca. Önceki bölümde yaşananların yarattığı atmosfer gereği, bir anda gaza gelip Barry’e açılmasını, bu bölümde aynı atmosfer oluşmadığı için Barry’den hoşlandığını kabul etmemesini anlayabilirim.

Ancak Barry ile konuşmanın ardından hemen koşup Eddie’ye yetiştirmesini anlayamıyorum. Olay yumrukla kalmayabilir, adamı katil bile edebilirdi bu kız bu bencillikle. Burada Dedektif West’ten yediği şahane ayar sonrası birazcık toparlanacağını umuyorum. Barry’nin başına ne geliyorsa hep bu kız yüzünden. Laurel gibi bunu da iki sezon bir öyle bir böyle çevirip sonra da sevdirmeye çalışacaklar ya, yanarım da ona yanarım.

the-flash-image-rogue-time-carlos-valdes-grant-gustin-peyton-list
Küçük Notlar:

 • Iris – Eddie – Barry üçgenindeki dramayı ortadan kaldırmak için Caitlin’e “ya bizim Barry yıldırım sonrası travması yaşıyor kusuruna bakmayın, ilaç milaç kullanıyor, ne dediğini bilmiyor ondan” açıklamasını yaptırmak gibi süper salak bir fikri kim bulduysa kendisini tebrik ediyorum. Eddie ile Iris de güzelce yiyorlar. Biz de yediklerini yemek zorundayız, çünkü “dizi”. Madem Eddie ve Barry arasında bir gerilim yaratmak istiyorsunuz, bunu yavaş yavaş tırmandırın öyleyse. Adım atıp geri çekmek gerçekten çok komik gözüküyor.
 • Cisco’nun dürüstlüğüne, iyiliğine ve içtenliğine kurban olurum. “Ya kardeşim ben senin adını verdim Captain Cold’a çok üzgünüm” diye ağladığında ben de Barry olsam gider sarılırdım.
 • En sonda Reverse-Flash’in gazeteci Mason Bridge’in kendisi hakkında araştırma yaptığını nasıl öğrendiğini pek anlamadım ama böylesine uyuz bir karakterin öldürülmesinden son derece memnunum.
 • Barry’nin endişe ve şüphelerini ayyuka çıkaran son dönemeç dışında gayet sıradan ve sakin bir bölümdü. Gelecek haftaki Tricksters bölümünde efsane Mark Hamill, Trickster olarak ortalığı şenlendirecek umuyorum ki.
Yazar

Bir reklam ajansında esnek saat olarak çalışıyor. Geekyapar yazarı. Hobi olarak spoiler vermeyi seviyor. Dreamer değil. Vizyonsuz. Şu hayatta hep Hufflepuff'liğindan kaybetti.

17 Yorum

 1. flash karakterlerinin 2 side cisco ve caitlin arrow’da gözüktüklerinde bana çok yapmacık karakterler olarak gelmişlerdi ama sonrada hele cisco cidden adam çok iyi oynuyor bu görüşümü değiştirdim caitlinde güzel kız 😀 ama artık flash’ın yavaş yavaş dr.wells olduğuna tam emin olması lazım diziye heycan gelsin sezon finaline kadar

 2. Öncelike güzel bir yazı olmuş elinize sağlık;
  Lakin bazı (Kabul edeyim bir çok) noktalarda size katılmıyorum.
  1) Altın yapan silah dizi içerisindeki çok önemli bir ayrıntı kesinlikle, çünkü şu an Captain Cold veya “Golden” Glyder daha güçlerine kavuşmamış durumda… Çizgi romanlarda cold bir dönem silah kullanmış olsa da, özellikle New52 eventinde artık güçlerini absorbe ettiği görülmekte ve oraya doğru yol almaya çalıştığı çok bariz senaristlerin. Bundan dolayı da, snart kardeşlere önce silah sonrasında Flash’in yol açacağı bir kaza yüzünden absorbe yetenekler verilirken, bilimsel temelleri olması ve lakaplarının uygun olması için bu silahın verilmesi çok mantıklı duruyor bakıldığında. Ki dizide geçen bir cümle de var; “onun kişiliğine uygun (bir silah)…”, baktığında Captain Cold, soğuk ve hesapçı bir adam aynı buz gibi; Heatwave, deli ve öngörülemez bir yıkım seviyor aynı ateş gibi; Glider ise önce “tatlı ve toksik” bir silah istemesine rağmen sonrasında örnek olarak “altın” diyor ve silahı öyle yapılıyor. Ki burada dip bilgi vermeliyim, altın normalde toksik etki göstermez iken, altın iyonu insanlarda çok ciddi toksik etki gösterir ve biliyoruz ki, Cisco’nun silahları direkt iyonize buz, iyonize alev ortaya çıkartıyor. Yani altın kaplama yapıp bunu bozdurmaya gidemezler ne yazık ki çünkü ortaya çıkan ürün tamamen toksik…
  2) Heatwave eğlenceli değil demişsin, lakin bu çizgi romanlarda da öyle. Çünkü heatwave kafayı yakmaya ve yıkmaya takmış bir psikopat ve bu doğrultuda hareket ediyor. Hatta çoğu zaman rogues takımındakiler için bile tehlike oluşturan bir psikopat olduğundan sürekli birileri ile kavga etmekte. Bundan dolayı da karakteri böyle deli, acı vermeyi seven bir psikopat gibi göstermeleri de normal.
  3) Ormandaki konuşma hakkında yazdıkların gerçeği yansıtıyor, lakin insan psikolojisi budur ve Barry ne olursa olsun bir insan eğer Snart (Cold) bu işi yapmaktan vazgeçmeyecek ise başka bir şehre gitmesini istiyor çünkü o zaman kendisi onunla uğraşmak zorunda kalmayacak ve kimin uğraşacağı da onun için önemli değil o anda. Şu anda devam eden New52’deki seride de böyle bir olaylar kısmı vardı. Gelecekteki Barry, her defasında düşmanlarına acıdığında neler olduğunu yaşayınca zamanda geçmişe doğru atlamalar yaparak tek tek tüm düşmanlarını öldürerek geçmişteki Flash’in yanına geliyor. Sonra da onun yerine geçiyor uzun bir süre daha sert ve tehlikeli olarak. Bundan dolayı da Flash’in dizide hata yapmasını, bencilce kararlar vermesini böyle bir gidişat için uygun görüyorum.
  4) Iris’ten sadece senaristler değil yazarlar da hoşlanmıyor, yoksa neden Barry ile Iris’i bir araya getirmek varken, Barry kalkıp Patty adında başka bir karakter ile ilişki yaşasın. Son çıkan sayılarda Patty uzaklaşmış olsa da, gelecekteki Flash’in de Iris ile arasının iyi olmadığını görmüş durumdaydık. Bundan dolayı Iris’i daha çok başarılı bir muhabir yapmaları ve olay gidişatını Flashpoint’ten çekip başka noktaya götürebilmeleri için bunu yapmaları gerekiyor. Yoksa Barry ve Iris, evli/mutlu olur ve bu noktadan sonra da dizi izlenemez hale gelir. Hem işin güzel yanı da bu aslında çizgi romanlarda da Barry ve Iris’in bir araya gelememesi, çünkü birlikte olmak istediği kişinin ona hem yakın hem de uzak olması aralarındaki belli olan lakin kabul olmayan o duygusal ilişki de sürüklüyor Barry’i.
  5) Reverse Flash, tam olarak Flash’in düşmanı değil, daha çok çevresindekilerin düşmanı çünkü Barry’e herhangi bir düşmanlık beslese ve ona zarar verse kendisi de zarar görecek bundan dolayı da zarar veremez. Bu çizgi romanlarda da (Flashpoint dışında) geçerli, hep düşman olarak ortaya çıksa da aslında Barry’nin kendisini bir tık ileriye, bir yeteneğini geliştirmeye zorlar hep yaptıkları ile. Bundan dolayı da Wells gibi ona akıl danışmanlığı yapacak bir karakter oluşturdukları için senaristleri tebrik ediyorum.
  6) Son kısımda söylediğin “yıldırım sonrası travma” kısmı ne yazık ki, dizide geçen “ligthning psychosis” sözcüğünü karşılamıyor. Bu tanım tam olarak “Psikoz” diye geçiyor ve psikoz hastalarda aylarca düzgün bir düşünce ve hiç bir anomali görülmese de. Bazı zamanlarda bazı gerçekte olmayan şeylere inandıkları, gerçeklik hissinden uzaklaşarak hissetmedikleri şeyleri hissettikleri gibi yanılgılara düşebilirler. Bundan dolayı da Caitlin’in yaptığı açıklamaya inanılması normal. Eddie ve Barry arasında bir gerilim yaratmaya çalışıyor olsalardı, Iris’in evden taşınmasına izin vermezlerdi. Böylece Eddie, Barry’nin duygusal olarak Iris’ten hoşlandığını bilecek ve Iris ile aynı evde olmasından dolayı daha tansiyonlu ortamlar oluşturabilirlerdi. Lakin dertleri bu değil bence, daha çok Eddie ile aralarında yakın bir arkadaşlık kurdurup sonra da Iris’in Barry’i tercih etmesini sağlayacaklar. Bunun üzerine Eddie Barry’e bilenip, kim bilir neler yapacak.

  Bu arada dikkatimi çeken birkaç noktadan da bahsetmek istiyorum. Harrison Gideon’a zamanda bir dalgalanma olup olmadığını sorduğunda, karşısındaki gazetede değişiklik olmadığını görüyoruz. En altta ilk defa görülen haber dışında; “The Wooly Mammoth Charms at Zoo”. Kabaca çevirirsek, Tüylü Mamut (kaldı mı bunlardan?) Hayvanat Bahçesini Büyülüyor… Bu haber acaba New52’de speed force içerisinde yer alan mamut’a gönderme olabilir mi? O mamut çizgi romanda önemli bir yer tutuyordu ve o sayının sonunda Barry diyordu ki; “… Ben buranın kralıyım ve buraya giriş ve çıkışın anahtarları sadece bende…”, acaba o mamutu hayvanat bahçesine getirmiş olabilir mi?
  Flash, weather wizard’ı yakalarken gözleri bir an speed force geçiriyor. Bu acaba Barry’nin daha hızlı el, göz, düşünme koordinasyonuna girebilmesi için önceden gösterdikleri küçük bir ipucu olabilir mi?
  Daha önce de yazdığım gibi, Barry’nin kendi kararlarını veren birisi olması gerekiyor. Bunu da şu noktada çok net belirttiler; Weather Wizard’ın kapısı kapandıktan sonra; Wells soruyor, ne yaptığının farkında mısın? diye. Barry’nin cevabı ise daha net: “Evet, biliyorum”. Bu noktada Barry akıl danıştığı birisine böyle atar yapıyorsa elbette bir göndermedir bu ileriye doğru.
  Barry koşu bandından indiğinde Wells’e aynı hızda koşmasına rağmen neden hala orada olduğunu soruyor. Wells ise “Solucan Deliklerinin” birden çok nedeni olabileceğini söylüyor. Zamanda atlamanın ya da önceki bölümdeki titreşim görüntüsünden değil, solucan deliklerinden bahsediyor. Solucan delikleri yüzünden zamanda ve evrende kaymalar meydana gelmesi New52’nin ilk bölümlerinde işlenen bir konuydu ve Captain Cold’un artık silah kullanmamasına, Lisa Snart’ın ise Golden Glyder olmasına neden olmuştu. Acaba buradaki söylenende bunlara yönelik bir referans olabilir mi?

  • aslında teorine hayran kaldım şuan captain cold heat wave ve lisa ya silah kullandırıyorlar sonradan tamamen ana güçleri olması güzel bir fikir yalnız sana bir şey sorucam flash çizgiromanlarda speed force istediği gibi kullanabiliyormu mesala istediği tarihe gidebiliyormu bunu nasıl yapıyor ?

   • İlk başlarda Barry speed force’u istediği gibi kullanamıyor. Hatta bundan dolayı başına bela açıyor, solucan delikleri oluşturuyor (ki son bölümde Wells’te aynı terimi kullandı), bir ara speed force içerisinde kısılı kalıyor. Sonrasında bir süre daha kullanamıyor, taa ki ona yardımcı olan Dr. Elias adında bir profesörün (buradaki benzetme önemli geliyor bana, çizgi romanda da yardımcı oluyor gibi görünen bir profesör aslında başka işler peşinde…) söylediklerini anlamaya başlıyor ve ayrıca hayatında yer alan diğer faktörler sayesinde speed force’u kullanmaya başlıyor tamamen. Hatta bununla gerçekliği değiştiriyor (örnek olarak kafasına atılan bir mızrağı yok ediyor sadece düşünce ile ve aynı anda kendisini bağlayan prangaları yok ediyor speedforce ile… İstediği tarihe gidebiliyor mu emin değilim, hiç değinilmedi. Lakin future Flash istediği tarihe atlayabiliyor, onu gösterdiler.

    • çizgiromanlarda barry allen veya wally west istediği tarihe gidebiliyormu speedforce ile yoksa tamamen istek dışı hızlı koşarken her hangi bir tarihe mi gidiyorlar aynı dizide olduğu gibi

     • Ali Cenk Aksu

      Şu an devam eden çizgi romanlarda Barry Allen daha yeni geri dönebildi. Speed Force’u istediği gibi kullandığı için, istediği zamana geçiş yapabiliyor. Wally West ise daha sidekick olmadı, bir kaç bölümde ortaya çıktı ve orada da zamanı istediği gibi kontrol edebilmesine karşın kötü adam rolündeydi, şu an herhangi bir gücü yok…

  • Dizi sevgisinden dolayı aşırı subjektif ve sırf aklama amaçlı bir yorum olmuş. Tarafsız olarak bakıldığında evet, yazıyı yazanın da esgeçtiği noktalar var ama tüm bu maddelenmiş yorum… Cıva…

   • Sayın T.K. yorumunuz için teşekkür ederim. Dizi sevgisi yok bende ne yazık ki, bu dizilere ayıracağım 45 dakika yerine gider çok daha fazla çizgi romanlarını okurum, tercihim sevgi yönünde çizgi romanlarda. Subjektif olduğumu söylemişsiniz, çizgi romanlarını detaylıca okuduğunuzda ve biraz da DC’nin güttüğü politikayı incelediğinizde Christhoper Nolan’ın Batman üçlemesi ile başlayan ve diğer DC filmi Superman ve dizi olarak Arrow’da da görülen her şeyin ardında yatan bilimsel gerçekliğe oturtma içgüdüsü yüzünden 1,3,5 ve 6. maddeleri yazdım. Buna rağmen tüm maddeler benim kendi görüşüm bunu kabul ediyorum.
    Tüm bu söylediklerime rağmen görüşünüze yine de saygı duyuyorum, çünkü buraya yorumlamamız ve beyin fırtınası yapmamız için bu bölüm konulmuş. Sizin de başka kişilerin düşünce ve fikirlerini “cıva” olarak nitelendirmeden bu noktayı hatırlamanızı umut ediyorum.

     • Hayir, aglamiyorum… gozume saygi kacti sadece… 🙂

      Bilim dayandiriliyor olmasinin ya da dc’nin genel halinin, buradaki maddelerinizin subjektifligi ile bir alakasi yok, ki siz de kendi dusunceleriniz oldugunu belirtmissiniz tekrardan.

      Akli basinda her geek’in onceligi zaten cizgiromandir. Ama bir albenisi var ki, hepimiz izliyoruz bu dizileri. Bu detayi vermenin bir gerekliligi oldugunu sanmiyorum su noktada.

      yazar kendi dusunceleri ile bir inceleme yazmis, siz de bu yazinin her paragrafina maddeler ile kendi dusuncelerinizle karsilik vermis, saglikli bir tartisma ortami yaratmissiniz. Ben burada sadece disardan bakan tarafsiz bir goz olarak maddelerinizin destegi olmayan, zayif ve dizide gozumuze sokulan basit oyunlari aklamaya yonelik adimlar olarak gorundugunu belirttim. Bunlari tek kelime ile civa olarak nitelendirmem dusunceye saygisizlik degil, dusuncemin ozetiydi.

      Yoksa herkesin dusuncesine kimse karisamaz. 🙂

     • Ali Cenk Aksu

      Düşünceleriniz çok önemli benim için ve takıldığım tek bir nokta var; “desteği olmayan”. Madem kanıt istiyorsunuz buyurun okuyun;
      1. düşüncemdeki silahların iyonize olduğunu vereceğim linkteki history kısmına biraz da kimyasal araştırma ile varabilirsiniz (http://dc.wikia.com/wiki/Captain_Cold's_Cold_Gun), aynı yerde bilimsel bir gerçek olan altının iyonize olduğu takdirde toksik olduğunu ve toksik bir altını bozduramayacaklarını söylemiştim, http://en.wikipedia.org/wiki/Gold#Toxicity okursanız altının iyonize halinin toksik olduğunu görürsünüz.
      2. düşüncemdeki heatwave’in manyak olmasını ve o yüzden başarılı olmasını ise http://dc.wikia.com/wiki/Heat_Wave ya da http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_Wave_(comics) sayfalarından okuyabilirsiniz.
      3. düşüncemde yer alan Barry’nin bencilliğinin olması gerektiğini kısmını ise New52 seriside 30-38 arasındaki çizgi romanları okuyarak ulaşabilirsiniz. Bu biraz daha zayıf bir kanıt olarak görünse de, dediğim gibi benim düşüncem.
      4. kısımda yer alan Iris’in soğuk olması (oyunculuğunun kötü olduğuna dair lafım yok, lakin bunun rolünün hakkını vermek için yaptığını düşünüyorum) http://en.wikipedia.org/wiki/Iris_West_Allen bilgi kısmında New52 kısmına bakarak okuyabilirsiniz.
      5. kısımda yer alan Reverse-Flash hakkındaki yazdıklarımın dayanağı olarak http://dc.wikia.com/wiki/Professor_Zoom göstermem mümkün. Burada da dediği gibi, Flash’i değil Flash’in karşısında durduğu her şeyi yok etmeye çalışan bir bilim insanı kendisi. Bundan dolayı da her zaman Flash’in bir noktaya ileriye gitmesine neden olmuştur.
      6. kısımda bahsettiğim kısım için diziyi ingilizce olarak izlemenizi ve dk.38 sn.20’ye getirmenizi ve Caitlin’in söylediğini dinlemenizi istemek zorundayım… “lightning psychosis” diyor direkt olarak. Tramva kelimesi yok burada, psikoz var ve http://tr.wikipedia.org/wiki/Psikoz linkteki genel bakışı okumanızı ve özellikle verdikleri örnekleri incelemenizi öneririm.
      Eğer hala “desteği olmayan, zayıf ve dizide gözümüze sokulan basit oyunları aklamaya yönelik adımlar” olarak düşünüyorsanız, size başka nasıl kanıt sunabileceğimi bilmiyorum ne yazık ki…
      Yine de benimde kendimden şüphe duyarak, tüm yazdıklarıma dair bilgilerimi yenilemem için araştırmaya ittiğiniz için teşekkür ederim 🙂

     • Ama ben bastan “Bilim dayandiriliyor olmasinin ya da dc’nin genel halinin, buradaki maddelerinizin subjektifligi ile bir alakasi yok, ki siz de kendi dusunceleriniz oldugunu belirtmissiniz tekrardan.” demem ragmen siz onume makaleler ile geliyorsunuz. Bana da cumlemi kopyalayip yapistirmaktan baska bir sey kalmiyor. Ornegin Barry”nin bu sehirden git demesi cizgiroman temelli ya da insancil bir hareket olabilir ama bu, durumun yavan bir hareket olmasini engelleyemiyor. Katildigim ve katilmadigim noktalar var elbet ancak ben hala bu dizinin iki bolum disinda ortalamayi bile yakalayamadigini dusunuyorum. Bu da isin bencesi elbette. Ancak su noktada size “desteksiz, temelsiz yorumlar…” dedigim icin ozur dilemek istiyorum. 🙂

     • Ali Cenk Aksu

      Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim. Beyin fırtınası çok güzel oldu ve çok farklı düşünceler öğrendim. Bunları ileride kullanacağıma emin olabilirsiniz. Seyir konusunda bir çıta tutturduğunu düşünüyorum, bu yüzden izliyoruz bizlerde boş zamanımızı doldurmak için. Senaryo, çekimler gibi konularda ise bir şey söyleyemem çünkü alanım değil ve bilgili olmadığım bir konu ne yazık ki. Her defasında iki tarafın da belirtiği gibi kişisel yorumlar bunlar 🙂

 3. 15.bölüm bu kadar keyifli bu kadar özenliyken, belki değil kesinlikle izlediğim en iyi flash bölümüyken, 16. bölüm ise kesinlikle tam ters bir şekilde özensiz ve en kötü bölüm. saçma saçma konuyu bağlama çabaları, özensiz bir senaryo. hani sanki 15 ile 16 iki farklı yazarın elinden çıkmış gibi bu kadar olmaz. 15. bölüm sezon sonu finali olsaydı kimse hayır demezdi eminim. şimdi saçmalıkları yazayım dedim ama bi dünya olduğundan vazgeçtim ama en gıcık şey de golden glyder silahının 5dk da peydahlanması herhalde. hani bari araya cisco gizlice star labs a gidip yapsaydı silahları ehh hadi biraz toparlanabilirdi bölüm

 4. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Bu bölümle ilgili bir şey yazmayacağım zatey yazılacak heşey ortada şu an DA…

  Yahu bir ara da Costantine ile ilgili bir şeyler çiziktirirsen çok iyi olur dostum. Tabi buradaki diğer yazarlar gibi Costantine’i Supernatural ile felan kıyaslamıyorsan (bence öyle bir hata yapmıyorsundur kesinlikle)…

 5. Flash da çekmesi en kolay super kahraman dizisi herhalde ha. Smallville’de de Clark’ı uçurması zor diye sadece Flash gibi hızlı hareket ettiriyorlardı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.