Eğer unuttuysanız, anımsatalım; 90’ların efsane olan, kendisinden sonra gelen pek çok seriye ilham veren, bir nesli “gerçek oralarda bir yerlerde” diye büyüten unutulmaz dizisi The X-Files, yakında geri gelecek. 1993 ve 2002 arasında yaklaşık 9 sezon, 202 bölüm süren, ondan sonra iki filmi ve çizgi romanları çıkan; ama yayından kaldırıldığından beri hayranlarının hep daha fazlasını beklediği X-Files için Fox tekrar düğmeye basmıştı. Üstelik başrol oyuncuları Gillian Anderson ve David Duchovny Scully ve Mulder olarak da geri döneceklerdi.

Ama öyle gözüküyor ki, herkes aynı anda geri gelmeyecek. Her ne kadar oyunculara hürmet sonsuz olsa da, The X-Files’ı efsane yapan unsurların başında inanılmaz kaliteli yazarları yatıyordu; zaten o yazar odasından çıkan hemen hemen herkes sonra çıkıp başka unutulmaz işler yaptılar. O kadronun başı Chris Carter dönüyor, fakat Carter’dan sonra işin mutfağında en büyük emeği olan isim maalesef şu sıralar başka şeylerle meşgul: Vince Gilligan.

The X-Files

Diziye ikinci sezonunda katılan ve son sezona gelindiğinde uygulayıcı yapımcı mertebesine kadar yükselen Vince Gilligan’ın ismi size tanıdık geliyor olabilir. Kendisi The X-Files sonlandıktan birkaç sene sonra kainatın tartışmasız en iyi dizisini yarattı ve sundu bizlere: Breaking Bad. Her ne kadar kendisi The X-Files’ı tartışmasız en sevdiği ikinci işi olarak görse de, şu sıralar başka meşkalleri var. Malum, Breaking Bad’in spin-off’u Better Call Saul tam gaz devam ediyor ve Gilligan’ın vakti tamamen ona ayrılmış durumda.

“Maalesef yeni seri için senaryo yazamayacağım, çünkü Better Call Saul’daki işim tüm vaktimi alıyor. Bunu kaçırdığım için çok üzgünüm, çünkü X-Files’ın diriltilmesinde bir payım olsun çok isterdim” diyen Gilligan, yine de ekliyor, “Ama emin olun, bir hayran olarak izlemek için de sabırsızlanıyorum”. Kendi payıma, işin içinde Gilligan olsa daha rahat olurdum; neticede diziye tadını tuzunu veren en kilit isimlerden biriydi kendisi. Ama Better Call Saul’dan da çalınması taraftarı değilim. O yüzden, keyfimize bakalım, belki bir ara tekrar bu iki yıldız buluşur diye de ummaya devam edelim!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.