Gün geçmiyor ki internetler yeni bir True Detective casting dedikodusuyla sarsılmasın sevgili geekyaparlar. Önce dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto’nun Oscar ödüllü Christian Bale’e teklif götürdüğü, fakat Bale’in bunu reddettiği yazıldı. Sonra (belki de Bale’e gitmesi gereken rol için) Colin Farrell’a rol teklif edildiği ve aktör ile HBO’nun anlaşmak üzere olduğu iddia edildi. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de üstüne basa basa ana karakterlerden birinin kadın olduğu söyleniyor ve bu kadın için de ortaya tonla isim atılıyor: Jessica Chastain’den Cate Blanchett’e kadar… O yüzden, hepsini olduğu gibi, az sonra söyleyeceğimizi de bir miktar şüpheyle kabul etmeniz en iyisi.

Gelin görün ki o bir miktar şüpheye rağmen şu ana kadar duyduğumuz en iyi casting dedikodusu olduğunu da söylememiz lazım. Zira İngiliz tabloid Daily Star’a göre Nic Pizzolatto True Detective’in bir sonraki sezonu için en sevdiği aktörlerden birine teklif götürmüş: Ewan McGregor.

ewan-mcgregor-visits-late-night-with-jimmy-fallon-ay_100023832-e1356714807207

Dikkatleri üzerine Trainspotting’deki rolüyle çeken İskoç aktör Ewan McGregor, hepimizin gönlüne Star Wars prequel üçlemesindeki Obi-Wan Kenobi performansıyla zaten yıllar öncesinde girmişti. Arada çektiği Beginners, The Men Who Stare At Goats, I Love You Philip Morris ve Deception gibi filmlerle de pek çok farklı kesimin beğenisini kazanan McGregor bizce True Detective için biçilmiş kaftan. Kendisini en son Star Wars serisinde bıraktıysanız, arada bahsettiğimiz filmlerde ne kadar çeşitli rollere bürünebildiğine bir göz atmanız gerek. Şu söylediğimiz filmleri izleyin, o zaman bizce heyecanımızı anlayacaksınız.

Şimdilik Ewan McGregor dedikodusu en az Colin Farrell ve Taylor Kitsch kadar katı duruyor. Eğer dendiği gibi dört karakter olacak ve bunlardan biri kadın olacaksa, muhtemelen şimdi geriye kalan tek casting duyurusu bu kadın karakter için olacaktır. Onu öğrenmeye de bakalım ne zaman nail olacağız. Şimdiden söylüyorum, eğer rol Cate Blanchett’e giderse sevincimden Ankara-İstanbul arası tek kişilik halay seferi düzenleyebilirim…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.