HBO’nun bu senenin başında yayınladığı yeni dizisi True Detective, bir anda hem hayranların, hem de eleştirmenlerin inanılmaz olumlu eleştirileriyle karşılanmış; Breaking Bad, Wire, Sopranos gibi efsanelerle kıyaslanmaya dahi başlamıştı. Bu pozitif yorumlar öyle bir seviyeye gelmişti ki, diziyi izleyen kime bir dokunsanız, bin övgü işitir hâle gelmiştiniz, hatta güzide yazarımız Ben Affleck de True Detective’in neden bu kadar iyi olduğuna dair kendi sebeplerini sıralamıştı.

Fakat ilk sezonun ardından dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’ın ikinci sezonda yer almayacaklarını açıklamış, her sezonun başka baş rol oyuncularıyla, aynı tema ve aynı genel öyküyü devam ettireceğini ama başka spesifik hikayelere odaklanacağını belirtmişti. Hâl böyle olunca, ikinci sezonda hangi oyuncuların yer alacağı sorusu, True Detective bağlamında sorulan en önemli ve en merak uyandıran sorulardan biri oldu. Ne de olsa Matthew McConaughey ve Woody Harrelson çıtayı çok yükseğe çekmişlerdi.

jessica_chastain_h

The Nerdist’in haberine göre, True Detective’in 2. sezonu için ilk casting teklifi yapıldı. Teklifin hedefindeki isim, Oscar’a aday olmuş ünlü aktris Jessica Chastain. Adını 2011’de çektiği filmlerle duyuran Amerikalı aktris, özellikle o sene Coriolanus, The Tree of Life ve The Help ile büyük sükse yapmış, son filmle Oscar adaylığını kapmıştı. Bir sonraki sene de sağlam film seçimleri yapan Chastain, Lawless ve Tar’da oynamış, Zero Dark Thirty ile tekrar altın heykelciğe aday gösterilmişti. Şimdilerde de kendisi Chris Nolan’ın yeni filmi Interstellar’da izleyicilerle buluşmak için beklemekte.

Nerdist’in haberi teklifin Chastain’e gittiği, fakat henüz bir yanıt verilmediğini belirtiyor. Popüler sitenin çalışanları Chastain’in ekibine konuyla ilgili soru yöneltmişler, fakat cevap olarak bu tip casting dedikodularından alışık olduğumuz “Böyle bir şey yok” yerine, “Yorum yok” beyanı gelmiş. Bu da teklifin gerçekten geldiği yönündeki şüpheyi kuvvetlendiriyor elbette. Bize göre teklif cidden gitti fakat Chastain henüz karar vermedi. Dedikodular diğer başrol için de Brad Pitt ile görüşüldüğünü kaydediyordu. Pitt için somut bir gelişme yok, fakat Jessica Chastain bize göre True Detective’e gerçekten de çok yakışır. Kendisi açık ara neslinin en yetenekli oyuncularından ve ekrana, rol ne olursa olsun bir güç katıyor. Olursa, çok doğru olur. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.