Bu sene HBO’da yayınlanan ve hem izleyenleri, hem de eleştirmenleri kırıp geçiren, kendine hayran bırakan, en nihayetinde bütün bunları da tonlarca Emmy adaylığıyla pekiştiren True Detective’in ikinci sezonu bildiğiniz gibi büyük bir merak konusu. Dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto ikinci sezonun Woody Harrelson ve Matthew McConaughey’i konu almayacağını açıkladığından beri herkes aynı şeyi merak ediyor: Baş roller kim olacak?

Öncelikle kesin bildiklerimizi bir yazalım: İkinci sezonun selefi gibi iki değil, tamı tamına dört başrolü olacak. Bunlar yine komple erkek mi olacaklar bilmiyoruz, Pizzolatto o konuda ser veriyor, sır vermiyor. Tek bildiğimiz bir ara yayılan Jessica Chastain dedikodusunun sert bir dille yalanlandığı.

Bunun haricinde sezonun California’da geçeceğini de biliyoruz. Pizzolatto’nun dediğine göre Los Angeles veya San Fransisco gibi California deyince akla ilk gelen şehirlerden biri yerine eyaletin daha az bilinen lokasyonlarından birinde izleyeceğiz True Detective’in ikinci sezonunu. Yazarın kendi deyimiyle sezon “sert kadınlar, kötü adamlar ve Amerika taşımacılık sisteminin gizli okkült tarihi” ile ilgili olacak. Bunu da not edip, HBO yapımcılarının şu beyanına geçiyoruz: “İkinci sezonu gördük ve ilkinden daha heyecan verici olacağını söyleyebiliriz…”

true-detective-13

Şimdi gelelim dedikodulara. Deadline, Variety ve The Wrap’in haberlerine göre ikinci sezonun başrolünde Colin Farrell olacak. Üç sitede ısrarla belirttiği için, Pizzolatto ve HBO’dan gelen “başrolleri yakında açıklarız” açıklamasını da göz önünde bulunarak Farrell için %90 diyebiliriz. Role yakışır mı, yakışmaz mı takdir size kalmış. Biz kendi payımıza Farrell’ın çok hakkı yenen oyunculardan biri olduğunu düşünüyoruz. Yıllardır “yakışıklı maço çocuk işte” diye bir kenara atılsa da, bizce Farrell oyunculuk maharetleri yüksek bir adam. Eğer haklıysak, bu sezon parlayacaktır. Yok değilsek, muhtemelen True Detective gibi bir iş içerisinde sırıtır, biz de net cevabımızı almış oluruz.

Bunun haricinde The Wrap’in ek bir dedikodusu daha var. Dediklerine göre dizinin ikinci başrolünde de Taylor Kitsch oynayacak. Friday Night Lights ile parlayan fakat tam büyük bir aksiyon yıldızı olacak derken elini attığı her film kötü çıkınca (X-Men Origins: Wolverine, Battleship, John Carter) ufak bir gerileme dönemine giren Kitsch için bu büyük ihtimalle bir geri sıçrama tahtası olacaktır. Bakalım dedikodu doğru çıkacak mı ve daha da önemlisi, eğer doğruysa Kitsch bu fırsatı iyi kullanacak mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.