Olmuyorsa olmuyor kardeşim! Zorlamanın bir anlamı var mı? Bu karakterlere göre, var. Sezonlar boyunca denediler, hiçbir zaman olmadı. Araya ya başkaları girdi, ya da kendileri. Bir veya öteki şekilde asla mutlu olamadılar, belki de mutlu olabilecek kapasiteleri yoktu. Şu 14 Şubat gününde, eğer yanınızda bir sevdiceğiniz varsa, “Bak biz bunlara kıyasla ne kadar iyiyiz” diye okuyacağınız, yoksa da “Ulan zaten aşk dediğin böyle bir külfet, boş ver ya” diye kendinizi rahatlatabileceğiniz bir liste. Geekyapar’ın amme hizmetlerinde son nokta. Buyrun!

 

10. Don Draper – Betty Draper

don-and-betty

İlk bakışta sorun Don gibi geliyor ama, hayır, sorun her ikisi. Don Draper nasıl aldatmaya, çareyi başkalarında aramaya, biriyle çok yakınlaştı mı kendisini tanımayan birinin kucağına koşmaya programlıysa, Betty de içine atmaya ve pasif agresif bir şekilde etrafındakilere hayatı cehennem etmeye, soğuk kalmaya programlı. Buna rağmen denediler. Olmadı. Olamazdı.

 

9. Gregory House – Lisa Cuddy

forgotten-secrets-house523-00279

Ah be House… Ah be Cuddy… Diziniz hiçbir zaman çok romantik odaklı bir dizi olmadı. Hatta House-Wilson dostluğu, sizin romantizminizden daha ön plandaydı. Ama yine de insan “Artık mutlu olsunlar yahu” diyor. Olamıyorsunuz tabii. İşin içinde Gregory House varsa, çıkacağınız yol bellidir. Acı, sefalet, mutsuzluk ve depresyon. Hepsinin sonunda da bir kutu Vicodin.

 

8. Jack Shephard – Kate Austen

1x3

Jack ve Kate, dizinin asıl çocuğu ve asıl kızı olarak ne kadar da yakışmışlardı ilk başta gözümüze? Kate “Bana kesik mi attın az önce? Yani attıysan bence süper” diyince eğlenmiş, zor zamanlarda birbirlerine destek olunca gözlerimiz dolmuştu. Sonra Kate paşam gitti, üzgün kaslı Sawyer’la yattı. Hâlâ atlatamadığımız bir travmadır, Jack’in o kasetten onları izleyişi.

 

7. Sam Malone – Diane Chambers

sam-diane

Sam ve Diane ilişkisi konusunda kafamız çok karışık. Bir yandan, oyuncuların kimyaları belli ki tutuyordu ve “Modern kadın, eski kafalı erkek” formülü net işliyordu. O yüzden mutlu olamayışları üzüyor bizi. Öte yandan, onların ilişkilerinin bozulması, bize Frasier gibi muhteşem bir karakter kazandırdı. İşte o noktada da “Ya değdi galiba sizin mutsuzluğuna ama?” diyoruz.

 

6. Hank Moody – Karen van der Beek

AR-110129621

Californication bu sezon finalini yapıp, perdeleri kapatacak ve biz 7 senedir ilişkilerinin çöküşlerini art arda izlediğimiz Hank ve Karen’a veda edeceğiz. Hazır mıyız bilmiyoruz, ama kitaplarındaki son bölüm nasıl yazılırsa yazılsın, içimizdeki bir ses çok net konuşuyor. Hank ve Karen’ın birbirlerini çok sevdiklerinden eminiz, ama birbirlerine uymadıklarını da çok iyi biliyoruz.

 

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.