Marvel yeni dizisi Daredevil’ın hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Gelecek sene Netflix’te yayınlanacak; Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage ile birlikte aynen The Avengers gibi büyük bir The Defenders dizisine evrilecek yeni inisiyatifin ilk adımı Daredevil’ın baş yapımcısı geçtiğimiz haftalarda belirlenmiş; ana karakter Matt Murdock’ı oynayacak aktör ise Boardwalk Empire çıkışlı Charlie Cox olarak açıklanmıştı. Bütün bu parçalardan sonra yerine oturması gereken sadece bir şey vardı: Dizinin kötü adamı.

Bilen bilir, aynı zamanda Punisher’ın da ana kötülerinden olmuş; fakat orijini The Amazing Spider-Man sayfalarında gerçekleşen Kingpin, zaman içerisinde Daredevil’ın ana kötüsü hâlini almıştı. Matt Murdock bir avukat olduğundan, ana kötüsünün de yozlaşmış bir mafya babası olması akla yatkın geliyordu tabii ki. O yüzden, Daredevil’ın 2003’teki ilk film uyarlamasında da ana kötü pozisyonunda Kingpin yer almış, karakteri de rahmetli Michael Clarke Duncan canlandırmıştı. Dürüst olmak gerekirse filmin görece iyi taraflarından biriydi Duncan’ın performansı.

image

Ama biz inanıyoruz, bu seferki aktör Duncan’ı da geçecek. Zira Marvel, yeni Wilson Fisk’i olarak Vincent D’Onofrio‘yu belirlemiş. Stanley Kubrick’in klasik eseri Full Metal Jacket’ta Er Gomer Pyle’ı canlandırarak ünlenen D’Onofrio, Law and Order: Criminal Intent’teki Dedektif Robert Goren rolüyle de büyük başarılar elde etmişti. Sinemaseverlerin Men in Black’teki Edgar rolünden de hatırlayabileceği D’Onofrio uzun zamandır da süper kahraman filmlerinin radarındaydı. Vakti zamanında Sam Raimi’den gelen “Gel Doctor Octopus’u oyna” teklifini reddeden D’Onofrio, aynı zamanda The Wolverine ve The Rocketeer’dan gelen tekliflere de hayır cevabını vermişti.

D’Onofrio’yu kapatmak Marvel’a kısmetmiş! Bizce kendisi Kingpin için muhteşem bir seçim. Tam manasıyla bir karakter oyuncusu olan D’Onofrio’yu bir defa izleyenlerin dahi tercihe karşı çıkacaklarını pek sanmıyoruz. Charlie Cox tercihini de bir hayli beğenmiştik, üzerine bir de bu gelince şu an tam manasıyla dizi için heyecanlanmaya hazırız. Samimi söylüyoruz, işimiz bir fragmana bakar. Şöyle Gotham vari bir fragmanla karşımıza çıkarlarsa Daredevil’ı “en beklediğimiz diziler” listesine hiç çekinmeden yazarız!

Siz ne diyorsunuz Geekyaparlar? D’Onofrio seçimine dair görüşlerinizi aşağıdan yazın, bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.