Garth Ennis ve Steve Dillon’ın yarattığı Preacher‘ın önemini ne kadar izah etsek, cümleleri esere borçlu kapatırız muhtemelen. Nereden geldiği belli olmayan uhrevi bir varlıkla bütünleşip, dünyayı terk eden Tanrı’yı hesap sormak için arayan Jesse Custer’ın hikayesi çok yerde övüldü, Geekyapar da dahil olmak üzere. Çok kereler de bir şekil bir uyarlamasının gelmesi gerektiği konuşuldu; mesele buna cesaret edebilecek birini bulmaktı. Biliyorsunuz, en sonunda bu oldu. Superbad, Pineapple Express ve This is the End’in arkasındaki ikili Seth Rogen ve Evan Goldberg kolları sıvadı, Mad Men, The Walking Dead ve Breaking Bad gibi dizileri yayınlayan AMC yeşil ışığı yaktı.

Dizinin bir pilot bölümünün çekileceğini daha önceden söylemiştik. Bu pilot bölümün çekim tarihi an be an yaklaşırken; oyuncular da bir bir belli olmaya başladı. Önce Jesse’nin aşkı, suikastçi Tulip O’Hare’i kimin oynayacağını açıkladı AMC. Rol Agents of SHIELD ve World War Z’den tanıyor olabileceğiniz Ruth Negga’ya gitmişti. Sonra hikayenin garip karakteri Arseface’i çok da tanınmayan Ian Colletti’nin oynayacağını duyduk.

8

Daha doldurulacak çok boşluk var, ama asıl babalardan geriye sadece iki karakter kalmıştı. Hâlâ Jesse Custer’ımızı bulabilmiş değiliz (o rol için şu sıralar Dominic Cooper’ın adı geçmekte), ama en azından İrlandalı vampirimiz Cassidy’nin kimliği artık belli: Joseph Gilgun. Muhtemelen This is England ve onu takiben gelen spin-off işlerinden tanıyor olabileceğiniz Gilgun, İngiltere semalarından çok da uzaklaşamamış bir aktör. İlk bakışta böyle şeylere kanaat getirmek zordur, ama itiraf edelim, kendisi hava olarak Cassidy’ye çok yakışacakmış gibi gözüküyor.

Çok net söyleyeyim, o kadar nötrüm ki bu uyarlama konusunda, bazen kendime şaşırıyorum. Preacher en sevdiğim çizgi romanlar listesinde ilk beşe rahat oynar; benim sevdiğim pek çok şeye dokunan bir eserdir, ama uyarlaması için kasten beklentilerimi sıfırda tutuyorum. Bakın, negatif bir beklentimin de olmamasına gayret ediyorum. Maksat sıfırda kalması. O yüzden Gilgun’ı olumlu bulsam da, çok bir hareketlenmiyorum şimdilik. Ha tabii tutup da Jesse Custer rolünü Matthew McConaughey’e verirlerse tabii o başka…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.