Recast denilen ve oyuncusu olan bir role başka bir oyuncunun devam etmesi olayı genellikle can sıkar ve insanın suratında bir ekşimeye sebep olur. Özellikle konu başrol olduğu zaman bu olay büyük oranda eskisini aratan bir durumla sonuçlanır. Fakat kimi zaman da –özellikle recast edilen başrol değilken- bu rol değişimleri bizi o kadar da rahatsız etmeyebilir, hatta önceki oynayanı çabuk unuturuz. İşte Iron Man 2 ile beraber Tony Stark’ın dostu James Rhodes nam-ı diğer War Machine rolünü Terrence Howard’tan alan Don Cheadle tam olarak bu tanıma uyan biri oldu. Hiçbir zaman evrende en öne çıkan ya da en sevilen karakterlerden birine dönüşmese de hep üzerine düşeni gerektiği şekilde yapıp işine bakan bir tavırdaydı. Hem oyuncu hem de karakterin kendisi.

Yakında Secret Invasion dizisi ile tekrardan MCU’da göreceğimiz Rhodey ayrıca bildiğiniz gibi çizgi romanların meşhur olaylarından Armor Wars serisinde de rahmetli Tony Stark’ın teknolojisinin kötü ellere düşmesini engellemeye çalışacak. D23 fuarında verdiği röportajda ise Don Cheadle MCU ile arasındaki legal durumdan bahsetti ve şunları dedi: “MCU’daki kontratlı yıllarım bitti, yani şimdi bir şey kulağa hoş geliyorsa ve benim de içinde bulunma ihtimalim varsa hadi yapalım diyorum.” Bu açıklamaları çok da şaşırtıcı değil aslında çünkü bir süre önce zaten MCU’nun artık eskisi gibi oyunculara uzun süreli sözleşmeler yapmadığını duymuştuk.

Siz Don Cheadle’ın MCU’da şu ana kadar geçirdiği süreç hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeteri kadar kendini gösterebilme fırsatı buldu mu? Baktığımız zaman serideki en yetenekli oyunculardan biri. Secret Invasion’da gözükecek olmasına şaşırdınız mı? Tony Stark’ın olmadığı bir Armor Wars nasıl hissettirecek? MCU’nun Disney+ tarafı hakkında genel görüşleriniz ne? Düşüncelerinizi başkasına kaptırmadan bize ulaştırın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.