Agents of SHIELD ısrarlı bir şekilde bize ters köşe yapmaya devam ediyor. En azından genellemeyeyim, bana seri bir şekilde sol tarafı gösterip, topu sağ doksana dikmekte özen gösteriyorlar. “Bu dizi haftanın kötüsü şeklinde gidecek” dedim, Winter Soldier’la formatı değiştirdiler. “Artık mesele SHIELD vs. HYDRA” dedim, “Hayır abi Inhumans” dediler. E bu saatten sonra Inhumans rotasında düz gider, Maximoff ikizler üzerinden Age of Ultron’a bağlanır dedim, “e bir de Real SHIELD var” dediler. En son “hayırlısı” diyebildim, ne yapayım?

Dizi geçen bölümde hatırlayacaksınız Mack ve Bobbi’nin haftalardır inceden ipuçları bırakılan komplosunu açık etmişti. İkili meğerse Real SHIELD adını alan, başında da William Adama’nın… ee, pardon, Robert Gonzales’in bulunduğu bir Coulson’a-darbe-girişminin parçalarıymış ve bütün bu süre içerisinde Coulson’ın gittikçe Fury’leşmesine kızmaktalarmış. Zira oradaki herkesin mutabık olduğu şey, SHIELD’ın başına ne geldiyse Fury’nin çok Fury olmasından kaynaklı olduğu yönünde.

Tamam da, bu kopuş nerede başladı? Ne zama Weaver’lar, Gonzales’ler, Bobbi’ler ve Mack’ler “ya yetti bu Coulson!” dediler? İlk bölümün olaylarının bu konuda bir katalizör görevi gördüğü muhakkak, bu zaten söylendi ama, bu grup ne zaman toplandı arkadaş? İp ne zaman koptu görebiliyoruz da, nerede gerildi? İşte bir sonraki bölüm bunlara cevap vermeye çalışacak. Olayları anlatmak için de en başa dönecek. Yani SHIELD’ın dağıldığı ilk saniyeye. Winter Soldier’a.

Marvel bugün YouTube kanalına yarın sabaha karşı yayınlanacak olan on beşinci bölümden özel bir video koydu. Eğer bölümle ilgili silme şaşırmak istiyorsanız, bence videoyu izlemeyin. Öyle çok detay vermiyor ama, en azından genel bir tablo çiziyor. Bu bölüm SHIELD vitesi yükseltecek, meseleyi direkt SHIELD vs. Real SHIELD’a bağlayacak belli, ve bunu da Winter Soldier flashback’leriyle yapacak. Vallahi ne diyeyim, ben bir heyecanlandım. Siz de bir izleyin, fikirlerinizi söyleyin. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Arkadaşlar videoda sorun mu var yoksa sorun bende mi?izleyemedim,meraktan öleceğim şu an,kontrol edebilir misiniz?

  2. vibranium bahsi geçti güzel ordan da wakandaya yol yaparlar sonraki dönemeçten de age of ultrona hadi bakalım…

  3. Benim en çok merak ettiğim ultron istilasında dizi nasıl bir rota çizecek

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.