Şimdi dostlar meclisindeyiz, bir şeyi netleştirelim. Aşağı yukarı hepimizin en sevdiği şeylerden biri dizi izlerken yemek yemek. İtiraf edin, kendinize ufak bir şeyler hazırlayıp, şöyle güzel bir dizi bölümü seyretmek üzere bilgisayarın başına oturmak dünya üzerindeki sayılı favori aktivitelerimizin arasında yer alıyor. Friends, How I Met Your Mother, Simpsons, Family Guy gibi diziler -özellikle kalabalık bir grupla yemek yiyorsanız- yemekle çok güzel gidiyor kabul. Ama bazı diziler de gitmiyor işte.

Bugüne kadar yeni bölümünü heyecanla bekleyip, çıkınca yemeğimizi alıp başına oturduğumuz, ama o yemeği boğazımıza tıkan dizileri şuraya yazıyoruz. Genç nesillere örnek olsun, yıllar sonrasına kalacak bir arşiv çıksın ortaya. Şu 7 diziyi izlerken kati suretle yemek yemeyin!

 

7. Dexter

Dexter

Dexter seri katilleri öldüren ve boş zamanlarında da Miami polis departmanında kan uzmanlığı görevini üstlenen bir seri katilin hikayesi olduğundan, zaten kan revan içinde kalması herhalde dünyanın en normal şeyi falandı. Ama nedendir bilinmez, listedeki diğer dizilerin aksine, Dexter’ın genel parlak renk paleti, diziyi komple kanlı hatırlamamıza engel oldu. Şu an daha çok Miami’nin güneşi geliyor Dexter diyince aklımıza.

Yemek Yediğimize En Pişman Eden Anı: 4. sezonun son bölümü, The Getaway. Niye olduğunu söylememize gerek var mı?

 

6. True Blood

True Blood

True Blood, ailenizin yanında kesinlikle izlememeniz gereken bir dizi. Bu zaten apayrı bir gerçek. İçerisindeki seks dozajı kimisinin diziye “Ulan porno bu” diye yaklaşmasına sebep oldu zaten. Ama yemek yiyememizin sebebi içerisindeki erotik ögeler değil; her ne kadar erotizm de pek yemek yemeye teşvik eden bir ton olmasa da, asıl sorun kan. True Blood, kanı doyasıya, gönlünce, yer yer sadece şoke etmek amacıyla dahi kullanıyor.

Yemek Yediğimize En Pişman Eden Anı: Herhangi bir vampir öldüğünde. Düşündükçe midesi bulanıyor insanın.

 

5. Sons of Anarchy

Sons of Anarchy

Sons of Anarchy sert bir dizi. Hatta belki de, televizyon tarihinin en sert dizilerinden biri. Biz inanıyoruz, yazar Kurt Sutter bu sertliği kan göstermeden de aktarabilirdi izleyiciye. Karakterler sert, ortam sert zaten. Ama Sutter bütün bunların gerçekçilik dozu artsın diye kan vanasını da açtı. Yukarıdaki ve aşağıdakilerin aksine, Sons of Anarchy’de kan genel gidişatın rengini belli eder bir şekilde kullanılıyordu. Motorsiklet çeteleri, öyle yan gelip yatılacak yerler değiller en nihayetinde.

Yemek Yediğimize En Pişman Eden Anı: 5. sezonun ilk bölümü. Spoiler verme niyetinde değiliz, o yüzden ne olduğunu söylemeyeceğiz, ama şu an o anı hatırlayan yüzlerce Sons of Anarchy hayranı kafalarını halden anlar biçimde sallıyorlar. İğrenç.

 

4. Game of Thrones

Game of Thrones

Seks, entrika ve tabii ki şiddet. Game of Thrones da bütün haşmetine rağmen yemek yerken izlenmemesi gereken diziler arasında yer alıyor. True Blood’daki durum burada da var, fakat neredeyse her seks sahnesi bir veya öteki şekilde iğrençleştiği için (artık ensest mi istersiniz, hadımlaştırma mı, tatar yayıyla ölüm mü…) kafamızda kan ve seks Game of Thrones dendi mi neredeyse aynı kategoriye girer oldu. Savaş sahnelerinin de maşallahı var.

Yemek Yediğimize En Pişman Eden Anı: Red Wedding’e yemek yerken yakalananlara taziyelerimizi iletiyoruz, fakat üçüncü sezonda Theon’un başına gelen spesifik bir olay hâlâ inanın midemizi bulandırıyor. Yazık oldu dağ gibi adama…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.