Hatırlayacaksınız Marvel geçtiğimiz senelerde gişede rakiplerini domine eden sinematik evrenini TV’de de genişleteceğini duyurmuş, küçük ekranda Agents of SHIELD ile yetinmeyeceğini yedi düvele açık etmişti. Açıklanan plana göre Disney’nin sahip olduğu şirket dijital dağıtım platformu Netflix ile anlaşacak, Arrested Development ve House of Cards gibi pek çok diziyi yayınlayan platform aracılığıyla dört dizi çekecekti: Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage. Sonradan bu dört dizi aynı Thor, Iron Man, Captain America ve The Incredible Hulk’ın The Avengers’a bağlandığı gibi büyük bir Defenders dizisine bağlanacaktı. Bu dört diziden galasını ilk yapacak olan da aralarında muhtemelen en çok bilineni Daredevil’dı. O yüzden ilk haberleri kendisinden bekliyorduk, sağ olsun Marvel şu sıralar vuku bulan New York Comic Con’da bizi merakta bırakmadı. Yeni Daredevil’ı dünya gözüyle bir görmüş olduk. Hem de yeni detaylar açıklandı!

Charlie Cox’un canlandıracağı Matt Murdock / Daredevil karakterini tasvir eden iki ekran görüntüsünü paylaşan Marvel, aynı zamanda dizinin diğer başrolü olan Rosario Dawson’ın hangi rolü oynayacağını duyurdu. Aynı zamanda diğer yan karakterlerin de şöyle bir üzerinden geçmeyi ihmal etmedi. Önce görsellerden başlayalım.

daredevil1-550x309

Bu görselde Matt Murdock’u alametifarikası kırmızı gözlükleriyle görüyoruz. Dürüst olmak gerekirse Charlie Cox bu resimde Daredevil olmak için fazla cılız gözüküyor. Ama yıllar yılı süper kahraman filmleri izlemiş bir insan olarak şunu da biliyorum: Bazen iyi aktörler oyunlarıyla kendilerini olduklarından güçlü gösterebiliyorlar. Yani izlemeden çok bir yargıya varmamak lazım.

daredevil2-550x309

İkinci görsel de Murdock’un Daredevil kostümünün prototipini giydiği bir sahneden. Meraklanmayın, dizide o ikonik kırmızı kostümü de göreceğiz. Bunu ilk Spider-Man’deki ve Batman Begins’deki “kahraman amatör kıyafetleriyle dolaşmaya çıkar” sahnelerine benzetebilirsiniz. Unutmayın, Daredevil bir orijin dizisi olacak neticesinde.

Peki Rosario Dawson ve diğer roller? Dawson çizgi romanlarda Luke Cage ile ilişkisi olan Claire Temple’ı oynayacak. Jeph Loeb Dawson’ı sahneye çağırırken “geceleri çalışan bir hemşire” lafını kullandığı için insanlar bunun Bendis’in elinde tekrar dirilen 70’ler karakteri Night Nurse olabileceğini düşünüyorlar. Dawson’ın muhtemel Night Nurse’ü dışında Ayelet Zurer, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton ve Toby Leonard Moore sırasıyla Vanessa Marianna, Ben Irich, Leland “The Owl” Owlsley ve Wesley olarak diziye katılacaklar.

Bakalım güzel olacak mı?

(Görseller ve haberler via: Slashfilm)

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.