Capaldi’ye layık olmayan ama yine de kalplerimizde yer eden bir finalle elveda dediğimiz 12. Doktor sonrası, Whittaker’ın 13. Doktor’una merhaba deme zamanımız gittikçe yaklaşıyor. Noel özel bölümünden bu yana vakit nasıl geçecek diye düşüneduralım, neredeyse birkaç ay sonra 13. Doktor’la yeni maceralara atılacağımız gerçeği çok şaşırtıcı geliyor doğrusu.

Tabii bu süreç her zaman bomboş geçmiyor biliyorsunuz ki. Yeni oyuncular, yeni senaristler, yeni ekip üyeleri… Bu tür haberlerle her daim diziye olan ilgimizi uyanık tutmaya çalışan BBC, son birkaç ay kala yeni bir haber daha patlatma kararı aldı. Yeni sezon, yeni bir Doktor ve yepyeni müzikler. Evet. Tartışmasız (itiraz kabul etmiyoruz evet) en müthiş bestelerin Murray Gold tarafından yapıldığı Doctor Who müzikleri, artık Segun Akinola’ya emanet! 

cats

Birmingham Kraliyet Konservatuarı mezunu olan Segun Akinola, dizinin ana yazarı olan Chris Chibnall’ın Black and British: A Forgotten History ile dikkatini çekmiş. Yaptığı işlerden etkilenen Chibnall, kısaca şöyle bir hoş geldin mesajını da patlatmış:

“Doctor Who ailesine hoş geldin Segun Akinola! Segun bize katılmayı ve yeni dönem Doctor Who maceralarının müziklerini yapmayı kabul ettiği için havaya uçuyoruz! Daha ilk muhabbetlerimizden beri Segun’ın fantastik ve başarılı bir besteci olduğu kadar son derece tutkulu, katılımcı ve harika bir insan olduğu da açık ve netti. Kendisinin, 13. Doktor için heyecan verici ve duygulu bestelerini dünyaya tanıtmayı iple çekiyoruz.”

BAFTA’nın “Breaktrough Brit” unvanına sahip ve oldukça başarılı olarak anılan Akinola, Doctor Who’nun yeni bestekarı, evet. Murray Gold kadar harika besteler yapabilecek mi hep beraber göreceğiz elbette. Şahsen biz kendisinin bestelerini dinleme fırsatına erişemedik henüz, Doctor Who ile birlikte tanışmış olacağız. Ancak kendisini birazcık daha yakından tanımak isteyen olur diye şöyle bir YouTube videosuyla sizleri baş başa bırakalım istedik. Segun Akinola kendisinden iki-üç dakikalık bir sürede bahsediyor ve başarılarıyla etkilemeyi başarıyor:

Ne dersiniz Whovian’lar? Sizce Segun Akinola, yeni Doktor döneminde bize ihtiyacımız olan besteleri sunabilecek mi?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.