Yok yok ben anladım. Bu yıl biz deliler gibi Yüzüklerin Efendisi konuşacağız, şimdiden belli. Daha dün gece, dizinin film ve oyun yapma haklarının satışa çıkarıldığı açıklanmışken bugün de Vanity Fair, Lord of the Ring: Rings of Power dizisinden ilk görselleri tanıttı ve ortalık yeniden karıştı. Pazar günü de diziden ilk fragmanın geleceğini dikkate alırsak, Rings of Power dizisi çıkana kadar daha çok kan döküleceğe benziyor. Fakat biz şimdilik bunları bırakalım ve gelin, diziden yayınlanan ilk görsellere birlikte bakıp yorum yapalım.

Öncelik cücelerin!

Yüzüklerin Efendisi serisiyle filmler sayesinde tanışmış biri olarak her ne kadar başlangıçta bir elf hayranı olsam da Silmarillion ve diğer Orta Dünya kitaplarını okudukça cücelere olan hayranlığım çok daha ağır bastı. Bu yüzden yazımın başına elfler ve insanlardan önce cüceleri konuk almak istedim. Bu noktada her iki cüce portresinin de beni oldukça heyecanlandırdığını söylemek isterim. Her ne kadar internet âlemi, cüce prensesin sakallarının olmamasından dert yansa da aslında fotoğrafı yakınlaştırdığınızda çok kısa ve seyrek de olsa sakallara sahip olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan benim tadımı kaçıran şey ise ben ilk Durin’i görmek istiyordum fakat anlaşılan dizide bize gösterilen Durin IV. ile yetinmek zorunda kalacağım. Yine de her şeye rağmen cüceler çok yaşasın!

Şimdi elflere bir bakalım.

Diziden gördüğüm ilk görsel Galadriel’in; arkasında patlama, sırtında kılıç tek başına yürüdüğü o heybetli görüntü oldu ve ne yalan söyleyeyim nefesim kesildi. Hani bir önceki yazımızda Cate Blanchett ile karşılaştırıldığında dünyadaki çok az insanın eleştirilmeme şansı olur demiştim ya, sanırım onlardan bir tanesiyle karşı karşıyayız. Bana göre Galadriel’imizin bu görseli, çok uzun bir süre insanların duvar kağıtlarını süsleyecek. Öte yandan ne yazık ki aynı güzel duyguları Elrond için söyleyemeyeceğim. Elrond şimdilik tanıdığımız havalı hâlinden oldukça uzak bir görüntü çiziyor. Ama henüz iki görsel için konuşuyorum tabii. Pazar günü yayınlanacak fragmanda tüm fikirlerimiz değişebilir.

Ve tabii ki insanlar…

Açıkçası benim bu dizi özelinde en çok ilgimi çeken şey insanlar… Daha doğrusu, sıradan insanlar ilgimi çekmiyor. Fotoğrafta, Amazon’un kendi evreni için yarattığı bir karakter olan Halbrand‘ı görüyoruz ve Elrond’un, Galadriel’in, Isildur’un, Durin’in olduğu bir evrende bu arkadaş ve onun hikâyesi benim zerre ilgimi çekmiyor. Yani tabii ki onun da güzel bir hikâyesi vardır illa ki ama ben dinlemek istemiyorum. Kusura bakmasın.

Peki, bunlar ne?

Benim en çok ilgimi çeken resimlerden biri bu oldu. Burada gördüğümüz iki karakterin kim olduklarını, sırtlarında ne taşıdıklarını uzun uzun araştırdım durdum. Fakat öyle kayda değer bir şey bulamadım. Hatta bir arkadaşımın espri olarak yaptığı “Delular” göndermesini ciddiye alıp Silmarillion kitabına koştum. Sonra artık o kadar da önemli olmadıklarında karar kılıp, üzerinde daha fazla durmadım. Sırtlarındaki şey geyik boynuzları gibi duruyor ve kendilerinin birer avcı olduğunu düşünüyoruz. Bundan farklı bir bilgi de yok elimizde.

Benim diziden yayınlanan ilk görseller ile ilgili diyeceklerim bunlar. Siz neler düşünüyorsunuz Rings of Power görselleriyle ilgili? Yorumlarınızı mutlak suretle bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.