Birtakım dedikodular son vakitlerde öyle bir kol geziyor ki etrafta, sormayın gitsin… Peter Jackson’ın Amazon’dan çıkacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisini mi yoksa herhangi bir DCEU filmini mi yöneteceği konusu, daha henüz yeni yeni ortamı ısındırıyorken şimdilerde bir başka dedikodu daha patlayıverdi.

Birçok Yüzüklerin Efendisi hayranının, bu yüksek bütçeli dizi projesinin ana konusu ne olacak diye çok uzun süredir kafa patlattığının farkındayız. Birçok insan Silmarillion’dan yana gönüllerinin pır pır ettiğini dile getirse de, bir kesim de bunun dizi haline getirilmek için oldukça zor bir kaynak olacağını iddia ediyor. Ne olursa olsun, tüm hayranların birleştiği ortak bir nokta var gibi yine de: Yine Yüzük Kardeşliği hikayesi anlatılmasın.

f1debc8e-02c6-4ba3-814e-e573734e9e4b

Bir kere filmleri gerçekten iyi çekildiği için, bir daha işlemek ne denli doğru ve akıl karı bir hamle olur, tartışılır. Üstelik o efsanevi kadrodan sonra, hangi karaktere olursa olsun yeniden seçilecek oyuncuların hiçbiri yeterince tatmin etmeyecektir bizleri. Bu, çoğumuzun göz ardı ettiği bir gerçek; kabul edelim.

Hal böyle olunca, insanlar alternatif ne gibi hikayeler işlenebilir; dizi formatında bir hazineye dönüşebilir diye düşünmeye başladı tabii. Birçok hayran dahil, dedikodulara sahiplik yapan yabancı kaynaklar da bu konunun bir çıkar yolu varmış gibi davranmaya başladı şimdiden: Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinde, Aragorn’un hikayesinin anlatılması konuşuluyor.

TheOneRing.net’in Amazon da dahil birçok kaynaktan onaylandığını iddia ettiği bir bilgiye göre; Yüzüklerin Efendisi dizisinde Aragorn’un gençliğini izleyeceğiz. En azından ilk sezonunda genç bir Yolgezer izleyebilecek olma ihtimalimiz, çok güçlü bir söylenti halinde.

Bunun yanı sıra bir de her bir sezonun, farklı bir karakteri ele alarak antoloji şeklinde bir diziye dönüşeceği de söyleniyor. Tabii henüz Amazon’dan gelen resmi bir açıklama olmadığı için, bizler bunu söylenti ve dedikodu kapsamında değerlendirmekten başka bir yol göremiyoruz henüz. Ancak TheOneRing.net’in, güvenilirliği, nispeten başka hayran sitelerine oranla çok daha yüksek olduğundan dolayı gerçekleşebilecek türden bir haber gibi duruyor bu.

Ne dersiniz Tek Yüzük geekleri? Yüzük Kardeşliği’nin maceraları sırasında yaklaşık 80-90 yaşlarında olan Aragorn’un, sahiden de genç halinin hikayesini izleyebilmek nasıl geliyor kulağa?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.