Harry Potter serisi sonlanalı aşağı yukarı yedi buçuk sene kadar oldu, fakat hâlâ pek çok Potterhead’in gönlünde hayatta kalan çocuğun maceraları bambaşka bir yer taşıyor. Pek çok kişi için Harry Potter hâlâ zor zamanlarda içine yeniden gömülünecek bir kaçış eseri. Arada canımız sıkıldığında biz de Harry, Ron ve Hermione’nin maceralarına geri dönüyor, Sirius’ta, Dumbledore’da ve tabii ki Snape’de biraz da olsa huzur buluyoruz.

Bu etkiyi hisseden de sadece biz değiliz elbette. Bizim elimizden sadece yazmak geliyor (ki onunla da ilgili bir şeyler için bugün siteye bakılı olun!) ama bazıları da çizebiliyor, başka şeyler üretebiliyor ve bu konuda da Harry Potter hâlâ ciddi bir ilham kaynağı. Tasarımcı Lucy Knisley için de belli ki durum bu. Gizmodo’da yayınlanan ve bizim Slashfilm’de gördüğümüz şu muhteşem işi de öyle bir ilhamla yapmış. Eserin adı The Sumharry, ve tek bir görselde, çizgi roman tarzı bir anlatımla 7 Potter kitabını birden özetlemiş.

Gerçekten de şahane bir iş çıkmış ortaya. Hazır Rowling yeni bir Potter filminin (Fantastik Yaratıklar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar) senaryosu üzerinde çalışır, bir Harry Potter ansiklopedisinin dedikoduları da hararetle dönerken, tekrar Potter serisine bir göz atmak için mükemmel bir kaynak. Görseli yüksek çözünürlüklü hâliyle aşağıya direkt koyuyoruz. Knisley’nin diğer işlerine de bir göz atmak isterseniz (ki bizce istemelisiniz) şu linke tıklayıp Amerikalı çizerin diğer işlerine de bir bakabilirsiniz.

Buyurun!

Harry-Potter-Comic

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.