21. Liv Tyler

Liv_Tyler_American_actress

Yaa… Hatırladınız değil mi? 10 yıl önce “Aman abi ne güzel, vay babam ne muhteşem” diye bayıldığınız Liv Tyler. Mirando Otto’nun hakkını yediniz o vakit, şimdi Amy Pond’lar, Felicia Day’ler diye gidiyor aklınız. Halbuki Cate Blanchett… Neyse.

22. Extended Edition İzleme Seansları

Uzun versiyonları ile beraber derleyip toplayınca, altı filmi ard arda izlemenin süresi, 1141 dakika ediyor, 19 saat!

399283

İlk üçlemeyi uzun versiyonları ile ardarda izlemek bir dönemin kaçınılmaz geek etkinliğiydi. Son filmin de DVD’si çıkınca 19 saatini arka arkaya seriye gömüp, yanına pizza + bira yuvarlayıp, “Abi ilk üçleme iyiydi de sonra bozdu” muhabbeti yapacak geekler, oradasınız!

23. Steam İndirimleri

“Ne alaka Steam indirimleri?” diyorsanız, hemen şu videoya alıyoruz sizi:

24. Lord of the Rings Online

2007 yılında online olan LotR:O piyasadaki en farklı ve iyi MMORPG’lerden birisi, öte yandan da bildiğiniz MMO’lardan daha farklı bir kitle, daha farklı bir oyuncu tipine sahip. Minik örnek, LotR:O oyuncularının düzenli olarak toplanıp, kendi enstrümanları ile konser verdiklerini biliyor musunuz?

Grafikleri muhteşem değil, piyasanın en iyi MMO’su değil, ancak düzenli olarak güncellenen ve Orta-Dünya’nın hakkını veren bir oyun oynamak istiyorsanız, 7 yıllık bir oyuna şans verin deriz. Ücretsiz olduğunu da unutmayın.

25. Figwit

ArElr

Hatırlıyor musunuz? Flight of the Conchords ile ünlenen Bret McKenzie, sakalsız ve süt gibi olduğu dönemlerde zaten Elrond’un Divanı sırasında 10 saniye görünerek çılgınca meşhur olmuştu.

Figwit = “Frodo Is Grea.. Who Is That?” kısaltmasından geliyor.

Şimdi Hobbit’te Elf – Cüce arası aşka kızıyoruz, ancak Figwit’i bilenler, bu aşkın aslında seyircinin talep ettiği bir şey de olduğunu biliyor. Figwit’i de sonradan üçüncü filme daha uzun eklemişlerdi.

1 2 3 4 5 6 7

10 Yorum

  • Peter Jackson bizi orta dünyasız bırakmasın. Silmarillion var daha, oradan da en az bir trilogy çıkar. nolur be Peter..

   • trilogy ? 😀 aga o kitaptan rahat bi 6 film çıkar ee peter
    jackson da ekstradan 3 bölüm ekler 9 filmlik bir seri çıkar ortaya 😀 tabi keşke olsa…

   • Peter Jackson bir daha Orta Dünya’ya ilişmesin. İlla olacaksa, layıkıyla bir başkası yapsın. Jackson Hobbit rezaletiyle Orta Dünya liyakatini kaybetti birçok hayranın gözünde.
    Ayrıca Hobbit’ten 3 film çıkaran adam, Silmarillion’dan rahat 100 film çıkarır ve onun da içine eder.

 1. Tam ne güzel yazı çıkacak diyecektim (ki bitince dedim) ama başta yine “Abiler LOTR izler, kardeşleri Hayri Pıtır” geyiği dönmeseymiş daha güzel olurmuş. Sadece Orta Dünya diyip bırakmak var bir de fantastik dünyanın, edebiyatın hayatımıza girişi, gelişmesi ve yazdığın gibi sonuçları demek var. Hani Twilight serisini aşağı gör anlarım da…..yok onu da okudum.

 2. alp demirkabız Cevap ver

  harika yazıydı zevkle okudum. bi de başıma bişey gelmicekse tauriel>arwen 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.