Avengers: Age of Ultron’un üçünü fragmanını şuraya yerleştirirken, detaylı analizimizin de yolda olduğunu söylemiştik. Evet, bazen “şu yazı geliyor” dediğimizde günlerce geciktiğimiz olabiliyor (öhöm, Sex Criminals), ama bu sefer mesele Ultron arkadaşlar. Geciktirir miyiz? Bekletir miyiz sizler? Tabii ki hayır. Yine fragmanın detaylı bir analizini yaptık; gelin görün ki, bu seferki “breakdown” o kadar da derine inemedi. Zira ilk iki fragmanın aksine çok daha direkt bir tanıtım yapmış Marvel. Bize çözümleyecek çok şifre bırakmamış. Biz yine de şöylesine bir giriştik kendisine. Görseller Mert Günhan’dan, analiz benden, şu şekil bir yazı çıkarttık ortaya!

 

1. HYDRA Kalesi ve Ultron?

Avengers Age of Ultron Fragman 3 Bard Castle

İlk fragmandan itibaren radarımızda olan bir kaleydi bildiğiniz gibi İtalya’daki Bard kalesi. O zamanlar Cap’in flashback’lerinde geçiyor olabileceğini düşünüyorduk, ama bu fragman çok açık bir şekilde Ultron, Quicksilver ve Scarlet Witch’in oraya konuşlandığını ima ediyor. Acaba The Winter Soldier’ın sonunda ikizleri kapalı gördüğümüz mahzen bu kalenin altında olabilir mi? Mümkün. O zaman Ultron ve HYDRA arasında sandığımızdan daha direkt bir bağlantı var demektir bu.

 

2. P… Perde mi o?

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Ultron

Ee… Gerçekten nedir o? Ultron’u ilk gördüğümüz karede dünyayı bitirmeye çalışan robotumuzun kafasında kocaman bir perde var. Yemin ediyoruz ilk gördüğümüz anda baş ağrısına iyi geldiği iddiasıyla annelerimizin kafasına sardığı tülbentler geldi aklımıza. Artık Ultron’u çocuğu mu kızdırdı, komşuya mı gıcık oldu nedir? O perdenin bir hikmeti var, eminiz ama.

 

3. Ultron Fişi Çekiyor

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Ultron Fiş

Çok motomot bir sahne bu aslında. Ultron kafasındaki Matrix vari fişi çekiyor ve bu sırada da sıradan bir monolog veriyor. Bizim takıldığımız yer şu, muhtemelen o kafadan çektiği jak her neyse Stark’ın kontrolü altında durmasını falan sağlamıyor. O hâlde ne? Joss Whedon’u tanıyorsak, o fiş her neyse karakterin ciddi bir zayıflığına delalet ediyor olabilir. Her halükarda, sembolizmi tartışmasız. Yapay zeka oluyor Ultron, ve uyanıyor.

 

4. “Suit of Armor Around the World”

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Suit of Armor Around the World

Burada ciddi bir tespitim, detay bulmuşluğum yok. Sadece bu repliğe bayıldığım için yer vermek istedim. Tony Stark’ın Ultron’u yaparkenki motivasyonunu herhalde daha iyi bir cümleyle anlatamazdı Joss Whedon. “Dünyanın etrafını çevreleyecek bir zırh inşa etmek istedim”. Acayip hoşuma gitti, ne kadar isabetli bir Tony Stark cümlesidir gerçekten ya. Bravo Whedon!

 

5. Yerin Dibinden Çıkan Ultron’lar

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Ultron From the Ground

Daha önce küçük Ultron’ları (hoş, ne kadar küçükler bilmiyoruz ama) bilumum yerden biterken görmüştük. Fakat ilk defa bu sefer baya baya yeri delip çıktıklarını, suların içinden yükseldiklerini görüyoruz. Bu ilginç bir detay. Ultron ordusu bir şekilde yerin altından hareket ediyor gibi gözüküyor; ya taktik olarak, ya da zorunluluktan. Bunlar gelip bir şekilde Bard Kalesi’ne bağlanabilecek şeyler. Ya da hiçbir şeye delalet etmiyorsa, en olmadı havalı sahneler yaratacaklar; kesin.

 

6. “The Ultron Program” ve Pym Bağlantısı?

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Ultron Program

Evet, artık Tony Stark’ın başımıza Ultron’u saldığı konusunda hiçbir sıkıntı kalmadı; ama benim yine de ciddi sorunlarım var bu konseptle. Thor bir noktada “anlamadığın işlere bulaşmışsın Stark” diyordu ki; robotbilimin en önde gelen insanına denecek şey değildi bu. Geçen fragmanda aynı zamanda Banner da Ultron’u görünce ismiyle hitap ediyordu. Bunların hepsi, Stark’ın kendi yarattığı bir robota verilecek tepkiler değildi. Bu da değil. Bu sefer de Stark Banner’a “It’s called the Ultron program” diye açıklama yapıyor. “It’s called”?. Cümlenin gidişatı sanki ona Ultron programı diyenin Stark olmadığını ima eder şekilde, hatta baya strüktür bu yönde. İlk başta “Asgard mı ki acaba?” demiştik, ama sanıyoruz mesele Hank Pym. Muhtemelen Ultron Pym’in başlatıp, Stark’ın bitirdiği bir proje olacak.

 

7. Black Widow <3 Hulk

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Black Widow Hulk

Zaten biliyorduk, adı kondu. Black Widow ve Hulk, yani Natasha Romanoff ve Bruce Banner yavuklu olacaklar bu filmde. Bu aşk yeni mi başlayacak, yoksa eskiden beri devam eden bir şeyi biz mi ilk defa göreceğiz; onu kestiremiyoruz. Ama bu kare yeni başlayan bir aşka delalet gibi sanki. Ne dersiniz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

69 Yorum

 1. IGN’den alıntı: A look at Ultron sitting on a throne draped in a red cloak that hides his face. Very dramatic.

  Editor’s Note: As many of you have mentioned in the comments, the red cloak is a nod to Ultron’s first appearance in the comics as the Crimson Cowl.

   • Tahtında oturan ultrona baktıgınızda yüzünü kırmızı bir pelerin gizliyor.Çok dramatik!

    Editörün notu:Kırmızı pelerin crimson cowl adlı birinin olabilir!

    crimson cowl bende kim oldugunu bilmiyorum.

     • abi o zaman düzgün ingilizcesi olan çevirsin adam iyilik yapmış çevirmeye calışmış translateden

     • yok yav kendim çevirdim sadece aynı kişiler oldugunu bilmiyordum o kadar,iyilikten anlayan anlar anlamayanı siktir et hurley.

     • Haklısın Demir, çok haklısın Ultron hakkındaki yorumlarında sana katılıyorum. Unuttuğun tek şey onun çok tatlı bir orospu olduğu. Ama bu Ultron’a da orospuluk yakışıyor doğrusu. Orospu lafını kötü anlamda almayın lütfen.

    • Çeviri için teşekkürler. Bir arkadaşın da belirttiği gibi Crimson Cowl Ultron, pelerin de Ultron’un Crimson Cowl olduğu ilk zamanlarına bir gönderme.

  • Bilgilendirme: Crimson Cowl ultron un ilk adıdır. (Tabi ki çizgi romanlarda )

 2. black widow sezgileri güçlü bir karekter hatırlarsanız önceki hulk filmlerinde hulk sevdiği kadını görünce öfkesi diniyor ve bruce banner haline dönüyor onun içinde bence black widow onu duygusal olarak kendine bağlıyor

 3. ayrıca black widow un ancak hawkeye ile yakınlaşacağını düşünüyorum çünkü captain america winter soldier filminde boynundaki ok şeklindeki kolyede buna kanıt olabilir

 4. dünyada ki tek infinity stone lokinin asası ve o da sarı değil ? vision ‘un başında ki sarı taş nerden çıktı acaba?

 5. Thor un Stark ı boynundan yukarı kaldırmasının sebebi ilk önce ultronu tamamlaması bide vision a infinity stone takması

 6. İlk olarak şöyle başlıyayım;filmin kötü kahramanı avengers 1i izledikten sonra avengers 2 de ancak ultron olabilirdi ve olduçok güzel bir seçim,marveli bu konuda tebrik etmek lazım üstüne birde karanlık havada bir ultron dehşet!

  1-Burda yazdıklarına katılıyorum,askerlerle dövüştükleri sahne var.Burdan da ya hydra ya da leviathan demiştim bende ama büyük oranda hydra! Quicksilver ve Scarlet Witch orda hapis olup ultron tarafından kurtalıyor olabilir.
  2-Berke kadam yazmış büyük ihtimalle onun yazdıklarındaki gibi Crimson Cowl olabilir mi?
  3-Burdaki sahnede,fişi çekitiği sahne yani,cap ile ultronun üstünde dövüştüğü kamyonun içi olabilir mi?Ayrıca o kablo enerji yüklemesi (şarz etme)mi yapıyor? Ben ultronda veya ultronbtolarda arc reaktörü göremedim.
  4-Mükemmel bir tespit yapmışsın aynen katılıyorum!
  5-Ben mi anlam veremedim ,kısacası bardaktan boşalırcasına ultronbot çıkıyor 
  6-Burdaki tespitlerinde mükemmel.
  7-Burda bence widow ile Bruce arasında bir yakınlaşma var gibi ama gerçek olacağını sanmıyorum!widow,Bruce’un hulka dönüştüğünde kontrol altına alma isteği ve onun aklıyla oynaması var,avengers 1 de de lokiyle nasıl oynadıgını hatırlayın!
  8-traileri izlerken bu sahnede bir an için kalbim durdu!Film yayınlansın sonrasında bunun resimleri çıkar daha ayrıntılı olarak,bende masasütü resmi yaparım.
  9-Burda bir teorim var ilk trailer de izlediğiniz üzere thorun çekicini kaldırmaya ugraşıyorlardı sonra thorun parmak izlerine sahip olan çekici kaldırıp asgarda gidebilir mi diye soruyordu tony stark!bence orda kullandıgı eldivenle bu aynı orda bir şeyleri araşırıp bu lokinin asasını bir şekilde kullanmaya çalışacak!
  10-Burda senle ayrı düşüyoruz!Ben bu sahnenin uamasını bile isterim.BIRAKALIM BABA-OĞUL BİRAZ TARTIŞSINLAR.İçlerini döksünler biraz felsefe yapsınlar.
  11-Yazdıklarına katılıyorum.
  12-Days of Future Past’teki Quicksilver kadar olmuş olmamış açık söylim pek umrumda değil,bu filmde o kadar çok gösterecekleri olay var ki hangi birine zaman ayrılsın.Tamam güzel bir şeyler yapsınlar Quicksilver ile ama ben merkeze oturtabileceğim bir figür değil.
  13-Bu sahnede Capin sözü beni bitirdi zaten! “ Sanki sormak zorundaydın!”
  14-Bu sahnede bir şeyi koruyorlar sanırım EMP (elektromanyetik pulse) olabilir!Birde Quicksilveri görebildiniz mi burada?Ben göremedim veya daha başka biryerde dövüşüyor olabilir mi yoksa ödlümü? Filmde ancak çözeri bu durumu!
  15-Vİsionu görünce yağlarım eridi zaten!
  Birde ayrıyeten belirtmek istediklerim var,cap ile ultron kamyonun üstünde dövüşürken kamyonun için ultronbot mu var yoksa demiradam mı orada görüntüden seçemedim,cap kalkanı ultronun göğsüne sapladığı sahne!
  Birde Tony stark ilke başta mark 42 yi kullanmaya devam ediyor!Daha sonra en son EMP gibi bir şey dediğim sahnede ise farklı bir zırhı var,daha yeni bir model gibi bir zırh EMP den etkilenmeyen daha parlak bir zırh karbon fiber gibi tahminimce.

   • İnan bende anlayamadım ama bazı arkadaşların yazıdgı gibi hawkeyein okluk-sadak olarak kullandıgı bir tür mekanizma olabilir.

    • inhumanlardan biri olmasın o nerde gördüm tam hatırlamıyorum ama aklımda kalmış öyle bişe.. hafiften girecekler zaten bu filmde o mevzulara

  • büyük ihtimal wanda kara dulu kontrole alıyor bruce ile yakınlaştırıyor sonra işde hulk ile işler çığrından çıkıyor 🙂

  • Kablo Ultron’un zayıflığı değil, Ultron hiç yok edilemiyor çünkü benliğini uydu vasıtası ile başka bir bilgisayara aktarıyor. O çıkardığı fiş muhtmelen ilk akıllanan ultron’dan düzgün bir vücuta geçme sahnesi. Filmin sonunda teknik olarak yenemeyecekler akıllanan bilgisayar virüsü gibi, bir nevi terminator’deki skynet :/ Ayrıca hikayeyi de bayağ çarptırmışlar, ne de olsa Stark değil Hank Pym Aka: Ant-Man keşfediyor…

   • hepimizin ki şu anlık teori,adı üstünde eldeki bilgilerle çıkarım yapıyoruz,senin dediğinde bir teori ,filmi izleyince görebiliriz gerçekte ne yapmışlar.

 7. Shadow in the Dark Cevap ver

  Her zamanki gibi dayanamayıp izledim ama baya spoiler lı bir fragmandı.Dövüş sahneleri baya bol görünüyor.İyi bir aksiyon bizi bekliyor.
  Ben nedense Widow-Banner yakınlasmasının altında bir şey yattığını düşünüyorum.
  Benim en merak ettiğim Vision ve kafasındaki::D

 8. Ya Vision’daki Infinity Stone diyelim hadi de nasıl bulabilirler ki ? Araya bir de Infinity Stone bulma olayı yerleştimezler bence. Stark, Loki’nin asasını tutuyor ya bence ondaki taşı alıp Vision’a takmış ya da onun eline geçmiş. Ama böyle de olmaz çünkü rengi maviyken sarı olması mantıksız.

 9. Çizgi roman dünyasında Scarlet Witch kadar uyuz olduğum ve aptalca bulduğum bir başka karakter daha yoktur heralde. Marvel’ın inanılmaz güçlerle donattığı diğer tüm karakterlerin ya pek etliye sütlüye karışmayan tarzda olmaları ya da imkanlarının olmaması düşünüldüğünde (Franklin Richards’ın çocuk olması, Cable’ın vücudundaki virüsle uğraşması, Sentry’nin deli olması…vs) bu Scarlet Witch’in kafasına estiği her haltı hiçbir zorluk yaşamadan yapması açıkçası sinirime dokunmakta.

  • benim anlamadığım age of ultronda scarlet eyer her istediğini kontrol edebiliyorsa avengers direk kontrol etsin işte biter her şey

 10. Vision’ın alnındaki Infinity gem bence Soul Gem olabilir, Vision’ın neden normal bir AI olmadığını, Ultron’a karşı gelip avengers’a katılımını da bu şekilde açıklarlar, “Bakın Soul Gem, ruhu var onun, ruhu.”

 11. stark bence lokinin asasını hulku durdurmak için kullanıcak çünkü asanın zihin kontrol özelliği var scarlet yaptıgının tersine çevirirse olay düzelir bence birde avengers 1 de tessaract vardı o infinite stone ile alkası varmı bilen biris ?

  • tessaract koleksioncunun eline geçti ilk avengers filminde thora vermişlerde thor karanlık dünya filmindede koleksiyoncuya vermişlerdi tessaract’tı 🙂

   • onu hatırlıyorum şimdi thor dark worldde kırmızı sonsuzluk taşı vardi avengers 1 de lokinin asası mavi sonsuzluk taşı guardians of the galaxyde mor sonsuzluk taşı şimdi vision kafasında sarı sonsuzluk taşı 4 etti peki tessaract sonsuzluk taşımı onu merak ediyorum eyer sonsuzluk taşıysa kaç tane geriye kaldı görmediğimiz ?

 12. büyük ihtimal wanda kara dulu kontrole alıyor bruce ile yakınlaştırıyor sonra işde hulk ile işler çığrından çıkıyor 🙂

 13. yaa şimdi banner ve natasha çok saçma betty nerde şimdi banner betty yi unuttumu abi ? he bide şu 14. fotoda qs yok çünkü qs ölmüş olabilir hatırlarsanız birisi ölecekti ve bu bir avenger olacaktı

  • war hızlıca etraflarından koşuyor fotoya iyi bakarsan anlarsın. senden bir önceki yorumdada yazdıgım gibi büyük ihtimal wanda kara dulu kontrole alıyor bruce ile yakınlaştırıyor sonra işde hulk ile işler çığrından çıkıyor 🙂

 14. Ultron’u hank pym yapacak meselesini yaklaşık iki aydır her yere yazıyorum. Buyrun teorimi bir de buraya yazayım

  Ben diyorum Ultron’u Hank Pym yapacak. Hatta filmde Hank Pymin adı beklendiğinden çok geçecek. Bu şekilde de ant man filmine seyirci çekilecek. Neyse Ultron projesini Hank Pym başlatacak .Ancak Hank ise projeyi tamamlayamayacagini anlayıp (ultrona benlik olusturamayacak) projeyi iptal edecek. Flashbacklerde yaşlı bir Howard Stark olacak ve bence Hank Pymin bu projesini bir yere saklayacak ve Tony Stark ise projeyi bularak tekrar projeye başlatacak. Benim bildiğim Stark Chitauri ordusuyla ilgilenmeden durmaz ki Ultron’un benliği de Chitauri sayesinde bulunacak. Hatta Chitauriler düşman olduğu için gelişen Chitauri zekası -yani Ultron- insanları hala düşman olarak gördüğünden Ultron çıldıracak.İşte bu yüzden Thor İron Man’e fragmanda bilmediğin işlere burnunu neden sokuyorsun gibi şeyler söylüyor. Bir de Banner Ultron projesinin iptal edildiğini bildiği için Ultronun odayı basmasına şaşırmış olabilir ya da projenin başlangıcında yer alıp daha sonra Stark’ın Chitauri dnasi kullanmak istemesi nedeniyle projeden ayrılmasi nedeniyle Ultron odaya girince hemen ultron diyebilir. İşte bu noktada Ant-Man filmi devreye giriyor. Çok kritik film aslında. Hank Pym neden aniden böyle süper kahraman fikrine yönelecek sizce? Ben söyleyeyim kendini ultronun yaratıcısı olmaktan dolayı suçlu bulacak ve scott langi ant man olarak seçecek. Hatta filmin flashback sahnelerinde Hayley Atwell, Howard Stark gibi karakterlerin olması bunu doğruluyor. Hatta Avengers ekibinin proje aşamasını da Hank Pym gerçekleştirdi diyorum. Ultron ve Avengers projesinin Shieldin kuruluş döneminde başlayacağını düşünüyorum

  • Çok güzel teori iyi bağlamışsın biribirine.Bu yazdılkarınla antman filminin önemi artmış oluyor!

   • antman filminin neden 2. evre filmi oldugunada açıklık getirilmiş oldu böylelikle. ama doctor strange captain marvel black panrher bunlar ne olacak 3. evrede sonsuzluk taşları savaşı filminde olacak mı bu karakterler?

     • spider çok iyi olmuş ya demir 🙂 teşekkür ederim

    • Bence Hulk’un PLANET Hulk solo filmine yönlendirecek ekip olan
     Reed , Tony. NAMOR , Professor X , Strange , Black PAnther ve 1 kişi daha varmıydı hatırlamadım
     KArakterlere 2020 ye kadar film yapıp sonuçta HULK u uzaya yollayacaklar PLANET HULK ve dönüşte gelsin WORLD WAR HULK
     bu arada coscik evren ilede THANOS ile AVENGERS 3 te kapışacaklar

 15. Elinize sağlık, güzel bir değerlendirme olmuş. Yalnız şu 6. maddede bahsi geçen Thor’un “You’ve meddled with something you don’t understand” sözü bana tanrı kibriyle sarf edilmiş gibi gelmişti. Yani Stark’ın kendine ait zekası olan bir varlık yaratarak tanrıcılık oynamasına tepki olarak söylüyor gibiydi. Zaten Ultron’u da Asgard’a bağlarlarsa evrendeki olağanüstü şeylerin kaynaklarını epey kısırlaştırmış olurlar, gerçi düşününce Ultimate evreninde de buna benzer bir yönelim vardı.

 16. Abdulkerim Eser Cevap ver

  Aslında fragmanları böyle dedektif gibi ayrıntısına kadar inceleyerek filmi daha izlemeden izlemiş kadar olmuyor muyuz? Ve sinema zevki açısından bu yapılan ne kadar doğru?
  Bunlar sadece bir soru.

  • madem bu düşüncedesin bu sitede yazılan yorumları ve haberleri okuma sinemada izle direk. ayrıca fragmanı adamlar koyuyor ki ip ucları kafasında büyüsün düşünsün bu reklam stratejisidir age of ultron bgu fragmanlarla izleyiciyi çekiyor su anda seyirci sayısı bile arttı ayrıca filmin nesi zevki kaçıyor sormak isterim 2 dakıkalık fragmanda bak milllet saatlerce konuyor demekki marvel iyi yolda o YÜZDEN BU İNCELEMELER YORUMLAR SON DERECE DOĞRU ama sen bu soruyu soruyorsan siteye girme ve yorumları okuma yorum yazma hiçbir sinema haberide okuma bundan sonra hiçbir fragmanda izleme 😉

 17. When Tony Stark tries to jumpstart a dormant peacekeeping program,
  things go awry and Earth’s Mightiest Heroes, including Iron Man, Captain
  America, Thor, The Incredible Hulk, Black Widow and Hawkeye, are put to
  the ultimate test as the fate of the planet hangs in the balance. As
  the villainous Ultron emerges, it is up to The Avengers to stop him from
  enacting his terrible plans, and soon uneasy alliances and unexpected
  action pave the way for a global adventure. Written by
  Marvel Studios
  imdb den alıntı ultron programının stark tarafından başlatılmadığını kanıtlıyor

  • türkçesini yazarsanız şunların iyi olur çeviri siteleri iyi çevirmiyor hekreze inilizce bilmiyor

   • dormant peacekeeping program

    uyuyan barış programı
    ultron programı için kullanılmış.

 18. Bir de kardeşlerim şunu bir anlayın artık; Ultron, Hank Pym’in yarım bıraktığı sonrasında Stark’ın tamamlarken Ultron’un çıldırdığı bir proje falan değil!

   • Yıllardır okuduğum, izlediğim, bildiğim şeyler kardeşim müneccim değilim.

    • bizde okuyup izliyoruz kör cahil değiliz lakin MCU ÇR ile birebir aynı gitmiyor adamlar mecburi değişiklikler yapıyor bu filmde de Ultron bizim dediğimiz gibi olacak %90 ihtimal.

 19. Ayrıca Vision’un kafasında ki edevata infinity gem, soul gem, time gem tarzı tahminler yürütmeyi kesin lütfen. Ortalığı yanlış bilgi doldurdunuz!

  • kendin yazmışsın tahmin diye doğru ya da yanlış olduğunu filmden önce nasıl bilebilirsin? Çr lere harfi harfine yapmıyolar ki filmleri!

   • Doğru çrlere tamamen bağlı kalmıyorlar o konuda haklısın fakat vision’un kafasında zaten güneş enerjisi baz alan yetenekleri var yani “gem”lik bir durum değil kardeşim onu kast ediyorum.

 20. Peki bir de şöyle düşünelim Avengers Assemble da işlendiği gibi bir mevzu dönerse peki yani ne demek istiyorum:
  Ultron’u ne Hank Pym ne de Tony yapmış olmayabilir belkide Howard Stark yaptı Ultron’u. (Iron Man serilerinde gördük Tony babasından kalma şeyler kullanıyor belki bir virüs oradan bulaşır vb.)
  Hazır Agent Carter ile bu mevzu taze işlenmişken olabilir. Ultron ya da her neyse Howard Stark’ın çok tehlikeli diyerek sakladığı bir eşya olabilir.

  Lokinin asasını Iron Man eldiveni ile tutması da taşın etkisinden korunmak içindir büyük ihtimalle (Burada bir parantez açma gereği duydum çizgi romanlarda zamanda geri giderek Ultron’u yenme mevzusu var Zaman Taşı olabilir o asadaki taşta)

 21. Acaba bu filmde quicksilver ölüyor olabilir mi ? (ilk fragmanda scarlet wich ağlıyordu.)(ortadaki mekanizmayı korurlarken ordada quicksilver yoktu.)

  • abartma wanda orta bir yıkım yapıyor ve ona bagrıyordu aglamıyordu yani 😀 ölür mü ölmez mi onu sinemada görür artık herkez onu şu an kimse bilemez senarist ve oyuncular dışında

 22. Minato Namikaze Cevap ver

  Büyük ihtimal quicksilver ölecek ve scarlet witch de bu yüzden bizimkilerin tarafina geçicek 3.fragmanda hepsi robotlara karsi savasirken bir tek quicksilver yoktu sanirim orada

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.