11 Avengers 2 Wanda Europe

Scarlet Witch ve Quicksilver’ın Avrupa orijinleri çok vurgulanacak belli. Burada Wanda’yı çok net bir şekilde bir Doğu Avrupa şehrinde, muhtemelen sebep olduğu bir yıkıma üzülürken görüyoruz. Ülkeyi tam çıkaramadık, ama arkada Kiril Alfabesi görmek mümkün. Plakadan bir şeyler çıkartmayı denedik ama olmadı, tanıyan varsa yorumlarda yazsın!

 

12 Avengers 2 Hulkbuster

Hulkbuster kostümü. Renk paleti Johannesburg’la uyumlu. Tekrar doğruluyor, Hulk vs. Hulkbuster kavgası Güney Afrika’da vuku bulacak.

 

13 Avengers 2 Fragman Quicksilver Captain America Ultron

Burada ilginç bir şey var, Quicksilver trende sadece Ultron’u devirmiyor. Fragmanı dikkatlice izleyince Cap’i de devirip geçtiğini gördük. Neden? Tam çözemiyoruz. Ama film boyunca Quicksilver ve Scarlet Witch saatli bomba ayarında olacaklar gibi gözüküyor.

 

14 Avengers 2 Fragman Cap 2 Flashback

Eğer filmin kadrosuna bakıp, “Hayley Atwell ne alaka?” dediyseniz işte bu alaka. Arada çok kısa geçtiği için gözünüzden kaçmış olabilir, burada Cap’i bir flashback sahnesinde görüyoruz. Super Soldier’ı içtikten sonra olduğu için, bu parti muhtemelen kendisinin “şovmen” zamanlarında, ya da Avrupa’da geçiyor.

 

15 Avengers 2 Fragman Andy Serkis

Andy Serkis bebek! Tanıdık geldi mi? Gollum desek, Ceasar desek, King Kong desek, Kaptan Hadok desek? Andy Serkis’in rolü, filmde an itibariyle resmi duyurusu yapılmamış tek rol. O yüzden de önemli bir şey olduğundan neredeyse yüzde yüz eminiz. Üzerindeki kıyafetler biraz eski duruyor, o yüzden belki de Cap’in flashback sahnelerinden birinde gözükecek olabilir Serkis reyiz.

 

16 Avengers 2 Fragman Widow Hulk

İşte bu sahne çok ilgincimize gitti bizim, ama bir yandan da çok fazla şey kafamızda oturmuş vaziyette. Burada Hulk, çok sıradışı bir biçimde Natasha ile dokunaklı bir an yaşıyor. El ele dokunuyorlar. Acaba Black Widow ve Banner arasında romantik bir ilişki bekliyor olabilir mi bizi filmde? Bizce çok mümkün. Zira o kadar kimya olmasına, o kadar da potansiyel gözükmesine rağmen Widow’u kesinlikle Cap ile yakınlaştırmamışlardı Winter Soldier’da. Acaba sebebi kendisini Banner’a saklıyor olmaları olabilir mi?

 

17 Avengers 2 Fragman Widow Background

Bu balerinlerden biri, kalıbımızı basarız ki Black Widow. Scarlett Johannson bu filmde Widow’un geçmişine dair daha detaylı şeyler öğreneceğimizi söylemişti. Bizce kesinlikle burada kendisinin geçmişe yapılmış bir atıf sahnesine bakıyoruz.

 

18 Avengers 2 Fragman Hawkeye

Hawkeye ve Hawkeye’ın yeni kostümü. Bu fragmandaki onlarca karlı sahneden biri. Nerede geçtiğini tam kestiremiyoruz, fakat kuvvetle muhtemel bu sahneler İngiltere’de çekildiler.

 

19 Avengers 2 Fragmanı Thor vs Iron Man

Thor, bu sahnede Stark’ın tabir-i caizse ümüğünü sıkıyor. Ve elinde yine çekici yok. Bizce burada bir Ultron’un hesabını sorma durumu var. Zira diğer üyelerin hiçbiri ani müdahale ediyor gibi gözükmüyorlar, hatta Stark dahi çok protesto eder bir hâlde değil. Yani anlayacağınız, filmin önemli bir kısmı “Stark bir bok yedi ve farkında” tandansında geçecek.

 

20 Avengers 2 Fragman Ultron Strings

Bu aslında çözümleme falan değil. Sadece içimizde kaldı söyleyelim kurtulalım dedik. Adamlar motion capture’u öyle güzel yapmışlar, Joss Whedon öyle epik bir replik yazmış, şarkı öyle güzel seçilmiş fragmanda ve James Spader’da öyle muazzam oynamış ki tüylerimiz burada vücudu terk etti, özerklik talebinde bulundular.

“Finally, I’m free. There are no strings on me.”

Allah yarabbi!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

22 Yorum

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   ilkercan selam,

   sen deyince merak edip, moviepilot’a baktım. avengers: age of ultron ile ilgili girdikleri her şeyi okudum neyden bahsediyor olabilirsin diye. en yakın şunu buldum:

   http://moviepilot.com/posts/2014/10/24/hulk-black-widow-pinocchio-20-thoughts-on-the-avengers-2-age-of-ultron-trailer-2376413?lt_source=external,manual

   2 dakikalık fragmandan söz ediyoruz. tabii ki onlar da andy serkis’i, balerinleri, thor’un stark’ı boğazladığı sahneleri koyacaklar. yalnız bizim onlardan “çeviri” yaptığımıza iki yazıyı da okuduktan sonra kanaat getirdiğine inanmıyorum. bizim bahsettiğimiz tonla şey -flashback’ler, italya sahneleri, güney afrika, thor’un fragman boyu çekiçsiz olması, cap’e benzeyen robot- onların yazısında yok. allah için, biz de kırık kalkana çok önem vermemiştik, onlar üzerinde durmuşlar.

   yorumuna şahsen çok gücendiğim için cevap vermek istedim. hayatta en kabul edemediğim itham intihaldir. hiç yapmadım, yaptığım söylenince de üzülüyorum. geekyapar’daki hiçbir içerik başka bir siteden “çeviri” değildir, onu bilerek okuyabilirsiniz tüm siteyi…

   sevgiler

   • Ilkercan Karakuyulu Cevap ver

    Abi diyeyim,
    Yiğit abi öncelikle kabalık için kusura bakma. Seni twitterdan, geekyaparı ilk girdiğim andan itibaren takip eden birisi olarak böyle bi durum yaratmak istememiştim. Lakin işin aslı şudur ki yorumumda laf sokma veya yerme yoktu. Aksine, sizin de daha farklı geek topluluklarını da geziyor olduğunuz ve üstüne birkac saat önce okuduğum haberi Türkçe okuyunca, alıp Türk okurlara servis etmeniz hoşuma gitmişti. Bir diğer açıdan, sizin de detaylari farklı sitelerden “derlerken” benimle aynı heyecanla yazıyor olmanızı düşündüm.
    Özetle “bu, şu sitedekinin çevirisi mi” derken, bizim için hemencecik servis mi ettiniz demek istedim. Bu güzel bişey abi, alınma.
    Zaten beğenmiyo olsam beni zincirlemediler siteye, giderdim. Seviyorum burayı küsmeyelim eheh
    Are we cool?

 1. Andy Serkis’in Black Panther’in düşmanlarından Ulysses Klaw’ı oynadığı dedikoduları dönüyor internette. Onu atlamışsınız..

 2. Ömer Orkun Oktay Cevap ver

  thor’un baygın vücudunun yanında kaptan amerika’nın kırık kalkanının olduğu sahneye dair nasıl yorum yapmadınız çok ilginç olmuş

 3. Ya arkadaş ne alaka tüyleriniz diken diken oluyo. Mimikleri olan robot yapmış adamlar gerçek Ultron gibi durmuyo ki bu şaka mısınız

 4. Mehmet Alperen Ülgey Cevap ver

  Ayrıca Cap’ın kalkanının kırlıdığını gördük.Sizce bu nasıl olmuş olabilir?

 5. Ultron’un parçalasığı robot “Ultron Mark I”
  Kale Hydra laboratuvarı
  Thor’un Mjolnir’inin Odin ile bir alakası yok. Çekicin güçleri tamamen metalden geliyor.
  Kesin gibi değil, kesindi zaten Ultron’un Stark tarafından rafa kaldırılmış bir AI baz alınarak yapılacağı.
  Fury; Hydra ile uğraşmaya devam ediyor.

  daha da devam ederim…

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   yahu pardon şimdi gördüm yorumunu, odin’le alakası yok dediğin mjolnir şu odin’in ilk filmde “hak etmeyen kaldıramasın” diye fısıldayıp dünyaya yolladığı, akabinde de oğlunun kaldıramadığı mjolnir değil mi? nasıl odin’le alakası yok?

   • Mjolnir; cüceler tarafından, bir yıldızın çekirdeğinden dövülmüştür ve güçleri buradan gelir. Odin sadece “Hak etme” olayını eklemiştir. Yani Odin ölürse Mjolnir güçlerinden hiçbir şey kaybetmez.

 6. Stan Lee cozutmadan önceki gerçek Marvel dünyasında Ultron Henry Pym adlı bir bilim adamı tarafından yapılmıştır. Pym daha sonra Ant-Man gibi hafif gereksiz bir süper kahraman olmuştur. Bakalım filmde bunlara bir gönderme olacak mı?

 7. ultron starkın robotlarından birini ezerken gögsünde avengers işareti var.

 8. Stark’ın Avengers’ı baz alarak robotlar üretmesi teorisi çok keyif verdi. Ultron’da kendisi baz alınarak yapılan robot olabilir, böylelikle çizgi romanda Pym’in kendi beynini baz alarak yarattığı Ultron’a da güzel bi gönderme olur.

 9. TC Ugur Kaplan Cevap ver

  hulkbuster vs hulk kavgasında dikkat ettiyseniz hulk’ın gözlerinde yaş vardı…

 10. MahcupBirZombi Cevap ver

  Serkis reyiz.in sahneler geçmiş olmayabilir ikinci fragmanda arkadaki ekranlar yeni gibi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.