11. Harleen? Kimle Yakınlaşıyorsun Sen Öyle?

11

Bu sahnedeki aktörün Rick Flagg’i oynayan Joel Kinnaman mı, yoksa Deathstroke’u oynadığı iddia edilen Scott Eastwood mu olduğunu pek çıkartamadım. Ama karşısındakinin henüz “Harley Quinn” olmamış bir Margot Robbie olduğu kesin. Bu yakınlaşma pek ilginç. Harleen Quinzel’in bir doktor olarak da bir önemi var belli ki, hikayede de kilit bir yer tutacak. Belki de Suicide Squad için -süper gücü olmamasına rağmen- ona gelinmesinin sebebi de o. Acaba işin içinde Joker toksini ve bununla mücadele etmek için bulunmuş bir yöntem olabilir mi?

 

12. Panda Canına Kurban

12

Bu kareye ekleyeceğim bir şey yok. Saldırı tüfeğiyle ateş eden bir panda çok komik geldiği için koydum.

 

13. Batman Maskesi!

13

Vakti zamanında Detective Comics’de yayınlanan bir Batman: Impostors hikayesi vardı, okumanızı tavsiye ederim. Orada Batman’e karşı sinirlenmekte haklı sebebi olan bir adam, kendi Joker toksinini üretip, bir yandan da kendisi Batman kılığına girip, insanları da Batman kılığına sokup, iki tarafı çete savaşına sokuyordu. İlginç bir hikayeydi, Batman maskeleri de kilit bir yer tutuyordu orada. Bu kare ona bir referans mıdır bilmiyoruz, ama eğlenceli olduğu da kesin.

 

14. Joker, Baskın Yönetiyor

14

Joker’in baskın yaptığı bu yer, hâlâ Harley Quinn’in laboratuvarı mı emin değiliz. Şüphelerimiz o yönde. Emin olduğumuz tek bir şey var, o da Jared Leto’nun kısa süren çekimine rağmen, Joker belli ki bu filmde zannettiğimziden de kilit bir yer tutuyor.

 

15. Sadece Canını Çok, Çok Acıtacak

15

Bu sahneyle birlikte, kafamda hiç şüphe kalmadı. Joker’in işkence edip, “canını çok, çok acıtacağı” kişi Harley Quinn’den başkası değil. Ne derseniz deyin, Harley’nin orijin hikayesini anlatmak için çok vahşi ama bir o kadar da ilgi çekici bir yöntem olduğu kesin…

 

16. Arabanın Üstünde Bir Batman

16

Evet. Zaten gani set fotoğrafları sızmıştı zaten. Hiç sürpriz olmadı o yüzden. Yalnız o set fotoğrafları “sızmasaydı” da, ilk defa bu sahnede görseydik, çok çılgın olmaz mıydı yahu?

 

17. O Elbise…

17

Harley burada fragmanda bir ara gözüken dans sahnesindeki elbisesini giyiyor. Bu iki sahnenin birbirini takip ettiği, fakat Harley’nin hapse düştüğü sahnelerden önce geldiği de aşikar. O yüzden, şöyle bir Harley kronolojisi var: Rick Flagg / Deathstroke ile bir sebepten yakınlaşan Harley, muhtemelen aynı sebepten Joker’in eline düşüp, işkence görüyor; sonrasında bu işkence yüzünden deliriyor, Joker’in yancısı oluyor, takiben dans sahnesi geliyor. Janjanlı arabada Batman’den kaçıyorlar; kuvvetle muhtemel Batman Harley’i Belle Reve’e tıkıyor, Joker kaçıyor, sonra da Amanda Waller o ünlü teklifi yapıyor. Sonrası file çoraplı, beyzbol sopalı Harley.

18. Bumerang Bey, Hoşgeldiniz

18

Jai Courtney. Captain Boomerang. Hawkeye’daki “bro” mafyasına benzemiş. Filmin sonunda kesin ölecek. Alnında yazıyor yani resmen.

 

19. İntihar Timi Emirlerinize Hazırdır Komtanım!

19

 

Soldan sağa seçebildiklerimiz: Captain Boomerang, Harley Quinn, Deadshot, Scott Eastwood’un karakteri, Katana, çıkaramadığımız kel adam, Rick Flag, Killer Croc, El Diablo. Resimde olmayanlar: Common’ın karakteri, Hugo Strange, Enchantress, Slipknot. 

 

20. O Dişler… Yoksa?

20

Çok güzel bir teori okudum, o dişlerin metal olmasının sebebi, Joker kendisinden çok kıymetli bir şeyi çaldığı için, çok kıymetli bir can aldığı için kontrolünü yitirip 32’sini birden Joker’in eline veren Batman olabilir mi? Olursa, çok güzel olur, orası kesin!

 

 

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.