5 – Batman v. Superman: Dawn of Justice: $872 Milyon

batman-v-superman-dawn-of-justice-01

Daha önce de söyledim. Tekrar söylüyorum. Warner Bros’un Ben Affleck ve Geoff Johns’u bir akıl takımı olarak işlerin başına koymuş olması doğru bir hamle, ancak yeterli değil. Sen tarihin gördüğü en büyük iki süper kahramanı sinema tarihinde ilk defa aynı filme koyup, yanlarına bir de Wonder Woman yerleştirip, bir de Justice League’in tohumlarını attığın filmde 1 milyarın yanına yaklaşamıyorsan, önce yönetmenini kovarsın. Kusura bakmayın. Matematik bu.

 

4 – Finding Dory: $950 Milyon

picture-of-finding-dory-octopus-photo

Geldik Disney’nin hüküm topraklarına. Pixar’ın filmleri son yıllarda biraz “bir orada, bir burada” gidiyor. Bazıları çok bomba, ve gişede de bomba gibi ilerliyorlar; ancak bazıları da gerçekten vasat performanslar sergiliyorlar. Finding Dory, kuvvetle muhtemel Nemo’nun omuzları üstünde ilk kategoriye dahil oldu. Disney’nin altın yılının ilk ayağı.

 

3 – The Jungle Book: $964 Milyon

Jungle Book 2

İkinci Disney canavarımız da sürpriz bir hit. Jon Favreau’nun koltukları eminiz kabartma tozu yemiş kıvama gelmiştir şimdiden. Iron Man ile MCU’yu inşa ettikten sonra, Disney’ye geri dönüp en şaşırtıcı hitlerinden birini verdi. Jungle Book devasa gişesinin yanı sıra, eleştirel anlamda da çok olumlu geri dönüşler topladı. Bir açıdan başarı bekleniyordu, ancak bu kadarı da değildi beklenen…

 

2 – Zootopia: $1.023 Milyar

ZOOTOPIA – Pictured (L-R): Judy Hopps, Nick Wilde. ©2016 Disney. All Rights Reserved.

Bu işte hak edilmiş bir başarı, hatta keşke senenin en çok izlenen filmi bu olsaydı. Zootopia’yı zaten defalarca övdüm, sabahlara kadar da susmadan övmeye devam edeceğim. Zootopia’nın bu gişesine katkıda bulunan her çocuğun daha sağlıklı bireyler olup vatana millete fayda sağlayacaklarına can-ı gönülden inanıyorum. O yüzden her doları helal bu filmin. Gerçekten!

 

1 – Captain America: Civil War: $1.152 Milyar

Marvel's Captain America: Civil War Spider-Man/Peter Parker (Tom Holland) Photo Credit: Film Frame © Marvel 2016

Senenin şimdiye kadar şampiyonu: Ancak öyle kalacak mı? Söylememiz gerek, filmin gişesi beklenenin altında. Bir Dawn of Justice kadar altında değil, ancak en azından Iron Man 3’ü geçse daha şık olurdu elbette. Fakat esas soru bu değil, esas soru, seneyi bir numarada bitirebilecek mi? Olağan şüphelilerden Fantastic Beasts ve Doctor Strange’in 1 milyar barajını aşmaları olumlu eleştirilere bağlı. Düz çıkmaları haricinde çok zor. En büyük tehdit Rogue One, ancak o da Star Wars gazını şişeleyemeyebilir. Moana eğer çok iyi çıkarsa, burayı zorlayacaktır, ama onun da geçmesi zor. Assassin’s Creed zaten 10. Sırayı görürse öpüp başına koyar. O yüzden, Civil War’ın seneyi galip bitirmesi yüksek ihtimal geliyor bize. Siz ne diyorsunuz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.