15 Haziran – Incredibles 2

Screen_Shot_2017_11_18_at_11.39.18_AM

Bu film için en büyük heyecanı, eski Incredibles hayranlarının hissedeceği konusunda hiç şüphem yok. Daha ortalıklarda süper kahraman filmleri cirit atmazken, bir animasyon temasıyla hayatımıza ve geek bünyelerimize giren Incredibles, Pixar’ın hala en sevilen işlerinden biri. Heyecanlanmamızın sebebi de eskiden kaynaklanan o şartsız sevgimiz. Öznel olarak, Nemo-Dory eğrisine yakalanmadan, harika bir sequel yapmalarını umut ediyorum. Eğer bu filmin de ikinci filmi iyi olmayacaksa, artık sequel animasyonlara karşı tüm heyecanımı kaybedebilirim.

 

6 Temmuz – Ant Man and the Wasp

ant-man-14

Daha taze taze yeni bir fragmanı da düşmüşken, yeni Ant Man filmine coşmamak için hiçbir sebep düşünemiyoruz. İnanılmaz BÜYÜK coşuyoruz filme, güzel olacak gibi. MCU’nun en iyi filmleri sıralamasında gerilerde olsa da, karakter tanıtımları ve keyifli vakit açısından Ant Man’i yukarılara çıkarmak boynumuzun borcudur. Anthony için!

 

5 Ekim – Venom

glmtug5f836efzvcaylx

Sony’nin Tom Holland Spider Man’ine promosyon olarak kral boy Tom Hardy’li bir Venom getirecek olması aslında çok iyi ha. Ama iş Sony’de olunca, önyargı hislerimiz biraz gıdıklanmıyor değil. Yine de biz Venom için çok umutlu sayılırız. Tom Hardy sinemada bizi koltuğumuza mıhlatıp sevinçten dört köşe edecek inşallah! E bir de sert bir atmosferi olacak bir film bizi bekliyor sözü de aldık Sony’den, heyecan dorukta!

Tabii gönül isterdi ki Eddie Brock yanında bir de Carnage eklentisi görelim, ama muhtemelen o bu filme gelecek bir karakter değil gibi gözüküyor. Şimdilik “Venom filmine ne gerek var?” diyenleri duymazdan geliyor ve güzel bir film gelmesi için parmaklarımı çaprazlıyorum efenim.

 

2 Kasım – X-Men: Dark Phoenix

x-men-dark-phoenix-1200-1200-675-675-crop-000000

X-Men evreninin çok mükemmel bir düzlemi ve filmler geçmişi olmayabilir, tamam. Fakat en başından beri her ekrana geldiğinde mutlaka biraz da olsa baktığımı inkar etmediğim bu külliyatın, şimdilerde MCU’ya dahil olmasıyla Dark Phoenix’e daha bir coştuğumu reddedemem. Yeni mutant kadromuzun bu filmde çok daha iyi işler çıkartabileceği umudundayız. E bir de Sophie Turner’lı Jean Grey’in, karakterin hak ettiği bir hikaye ile karşımıza çıkmasını istediğimizi eklemeden geçmeyelim. Çaprazlayın parmakları!

 

16 Kasım – Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts

Eğer gerçekten de, ciddi Harry Potter hayranlarının hoşlanacağı şekilde yaratıldığı dünya kurallarına aykırı gitmeden ilerleyecek ve sırf para uğruna uzatılmış bir film senaryosuna dönüşmeyecekse, ikinci Fantastic Beasts filmi için heyecanlanabiliriz bizce. Serinin beş filme kadar uzaması, para kazancının düşünüldüğünü kanıtlıyor olsa da hala içimizde umut var. Üstelik kadroda Jude Law falan var ha, boru değil yani! Sihir Dünyası’na geri döndüğümüz her sene ve her film sonrası yarattığımız beyin fırtınaları biz Potterhead’ler için yetip artıyor bile! Accio 16 Kasım!

 

21 Aralık – Aquaman

justice_league_aquaman_jason_momoa

Wonder Woman sonrası DC filmlerinde hala bir umut olduğunu kanıtlayan bu evrenin Jason Mamoa’lı Aquaman’i hakkında ne düşünüyorsunuz? Sırf dünya kirleniyor mesajı verebilmek için altın sarı saçları olan karakterimizi siyah saçlı hale dönüştüren DC evreninin, atması gereken en önemli adımlardan biri belki de bu film. İnancını kaybetmiş her DC hayranı için önemli bir basamak. Sonrasında zaten Shazam falan var, bakalım solo karakter filmlerinde ilerleme kaydedebilmiş mi bizim bu evren, göreceğiz.

 

28 Aralık – Bohemian Rhapsody

maxresdefault

Freddie Mercury’nin hayatını anlatacak film için tek cümle yeterli diyor ve her şeyi burada havalı bir şekilde sonlandırıyoruz: SHOW MUST GO ON!

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.