13 Ekim 2014’te Guardians of the Galaxy’de Drax the Destroyer’ı oynayan Dave Bautista’nın 24. Bond filminde oynayacağı haberini vermiştik sizlere hatırlayacaksınız ki. O zaman J.H. şu ifadeleri kullanmıştı Bautista ile ilgili:

“Bautista’nın güreş geçmişi kendisinin Guardians of the Galaxy’de eğlenceli bir performans ortaya koymasına yetti, zira zaten güreş ringlerinde de aşağı yukarı öyle performanslar ortaya koyuyordu. Gelin görün ki Bond serisi son birkaç filmdir kötü adamlarını sadece eğlenceli performanslar verecek adamlardan seçmiyor ve ben bu serinin bozulmasını istemiyorum. Yani Allah aşkına Daniel Craig döneminin son üç kötüsüne bir bakar mısınız: Mads Mikkelsen, Mathieau Amalric ve Javier Bardem! Bond hayranıysanız siz söyleyin, iç rahatlığıyla “evet, Bautista bu üçlünün sonuna yakışıyor” diyebiliyor musunuz? Ben pek yakıştıramıyorum.”

J.H. bunu dedikten sonra okurumuz Gürkan Göksu da aşağısına şöyle bir yorum bırakmıştı:

“Bautista filmde oynarsa, filmin esas villian’ını oynamayacak. Eski filmlerdeki Jaws yada Oddjob tarzı bir rolde olacak. Esas Bond düşmanı, yukarıda sayılan isimler seviyesinde olacaktır.”

Sevgili Gürkan, oralarda mısın, okuyor musun bilmiyorum fakat haklıymışsın dostum! Dave Bautista filmde yine rol alacak, orası kesin, fakat Sam Mendes’in Skyfall’dan sonra tekrar yönetmenlik koltuğuna oturacağı, henüz ismi belli olmayan Bond filminin ana kötüsü aynı Gürkan’ın dediği gibi, son üç Bond filminin kötülerinin yanına ölümüne yakışan bir isim olacak: Christoph Waltz!

Christoph-Waltz

Quentin Tarantino’nun Inglorious Basterds filmindeki Hans Landa rolüyle uluslararası bir ün kazanan Waltz, o günden beri ardına bir defa bile bakmadı. Kariyerini iki Oscar ödülüyle taçlandıran Waltz, Bond 24’te Daniel Craig’in karşısına çıkacak.

İyi hoş, peki Bond kızı kim? Bu soru da çok önemli bildiğiniz gibi. Pierce Brosnan femme fatale Bond kızları konusunda artı (Famke Janssen, Sophie Marceau), iyi Bond kızları konusunda ekside (Teri Hatcher, Denise Richards) gitmişti. Daniel Craig’in filmlerinde çıta uzun zamandır çok, çok yükseklerde (Eva Green, Olga Kurylenko, Berenice Marlohe). Bond 24’te bu seriyi bozmayarak, Blue is the Warmest Color’ın yıldızı, ismi kendinden seksi Léa Seydoux‘yu koymuş kadroya. Bununla da yetinmemişler, geçen sene 12 Years a Slave ile büyük sükse yapan Chiwetel Ejiofor’u da araya iliştirmişler!

Valla bu kadro beni film için deli gibi heyecanlanmaya itiyor sevgili geekyaparlar, siz ne diyorsunuz? Kaptan köşkünde Sam Mendes, başrolde yıldız üstüne yıldız. Yine bir klasik mi geliyor dersiniz? 6 Kasım 2015’te göreceğiz!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Yorum

  1. Gürkan Göksu Cevap ver

    Christoph Waltz kaliteli bir isim. Gerçekten önceki isimlere yakışan bir aktör. Sam Mendes gerek kariyeri ile gerekse de Skyfall’da ki başarısıyla Bond serisi için en uygun yönetmenlerden biri. Ben en az Skyfall kadar başarılı bir film bekliyorum.

  2. Benim bildiğim Chiwetel Ejiofor ana kötü adam için düşünülüyordu ve sonradan ondan vazgeçilip Chris’e götürüldü rol.

  3. alp demirkabız Cevap ver

    Christoph Waltz harika bir oyuncu ama hem kendisi hem james bond filmleri için yeni bir deneyim olacak. chris kötü karakterleri oynarken bile böyle hep bi babacan yanı vardı. mikelsen, almaric ve bardem gibi soğuk kanlı, sıfatından kötülük akan bir karakter gibi oynamayacktır bu rolü yorumlarken.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.