Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, yeni Star Wars filmine dair ilk dakikadan itibaren en ilgimizi çeken karakter ne Daisy Ridley’nin oynadığı Rey, ne de John Boyega’nın oynadığı Finn. Biz ilk saniyeden beri o haç şeklindeki ışın kılıcını tutan gizemli karanlık figürü merak ediyoruz. Önce kimin oynadığını konuştuk uzun bir süre, sonra Adam Driver’ın o cübbenin içindeki adam olduğunu öğrenince teorileri iyice konuşturmaya başladık. Elimizde de hiç doğru düzgün bilgi yoktu, bugüne kadar.

Star_Wars_The_Force_Awakens

J.J. Abrams, Empire dergisine verdiği röportajda ilk defa Kylo Ren karakteriyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Öncelikle şunu dedi Abrams: “Kylo Ren bir Sith değil. Kendisi Andy Serkis’in oynadığı ve Güç’ün karanlık tarafında önemli bir figür olan Supreme Leader Snoke’un altında çalışıyor”. E, peki sevgili Abrams, ama bu bizim kulağımıza hâlâ Sith gibi geliyor? Bu arada Serkis’in oynadığı karakteri de öğrenmiş olduk, sağ olasın. Yalnız “Snoke”’dan daha iyi bir isim bulamadın mı yahu?

Abrams burada durmuyor, diyor ki: “Karakter Kylo Ren ismine Ren Şövalyeleri adında bir gruba katıldıktan sonra kavuşuyor. Maskenin de Vader’a benzemesi kasti. Film maskesinin orijinini ve nereden geldiğini açıklıyor, ama evet, tasarımın hikaye içerisinde de Vader maskesine bir gönderme olması niyeti var. Kylo Ren önceden olan şeylerin farkında ve bu filmin hikayesinin önemli bir parçası.

Star Wars Kylo Ren

Burada her şey iyi, her şey okey. Filmin detayları biraz daha netleşiyor gözümüzde. First Order’ın zaten “Empire’ı seviyordum diyen bir milyon kişi bulabilirim” kıvamında bir örgüt olduğunu tahmin ediyorduk, Kylo Ren de muhtemelen “Ah o Vader ne kral adamdı ya…” hissiyatında olacak. Bunların hepsi harika, eminim filmde bu örnek alma durumu daha da güzel işlenecektir. Yalnız, ey sevgili Abrams, yaparken hiç kimse sana söyledi mi bilmiyorum, ama bizim o maskeyi gördüğümüz an aklımıza gelen şey Vader değildi. Hani olmaz da, “önceden olanların farkında” cümlesini haybeye etmemiş olsan, o maske Vader’a olduğu kadar Revan’a da gönderme olsa evren içerisinde, nasıl ihya oluruz haberin yok. Çünkü inan, maske Vader’dan çok Revan kokuyor…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.