Charlie Cox’a da bir önceki yazımızda uyarladığımız bu film konseptini bu sefer de biricik Punisher’ımıza uyarlayalım dedik, umarız hata etmemişizdir. Daredevil’in daha son sezonunda bizi oyunculuğuyla kendine hayran bırakan ve performansını arşa kadar çıkaran Jon Bernthal’ın Punisher solo dizisini oturup beklerken, Bernthal’ın rol aldığı birbirinden güzel dört filmi izleyerek zaman geçirmek güzel bir fikir olabilir diye düşündük. İşte sizlere gönüllerin Frank Castle’ı Jon Bernthal’ın oynadığı dört şahane yapım!

1) Night at the Museum: Battle of the Smithsonian / Müzede Bir Gece 2 (2009)

661046_1299938596107_full

Ben Stiller’dan Amy Adams’a, Owen Wilson’dan Robin Williams’a kadar kadrosunda başarılı onlarca aktör ve aktrisi bulunduran film, belki de boş zamanınızda oturup izleyebileceğiniz en eğlenceli çerez filmlerden biri olabilir. Komedi filmleriyle kalbimizde yer eden Ben Stiller’ın nereydese çoğu filminde bizi kendine çeken bir şey bulunurken, Müzede Bir Gece serisinin her birinde de eğlenilecek en az birkaç şey bulunması mümkün. Stiller’ı tokatlayan maymunlar mı dersiniz, sallabaş figürlerden oluşan bir düzine Einstein mı… Üstüne üstlük müzedeki her şeyin canlanıyor olduğu bu yapımda bir gerçekken, filmde olan hiçbir şeye şaşırmak mümkün olmuyor.

Canlanan heykeller, hayat bulan firavunlar derken, aslında hepimizin sinema tarihinden aşina olduğu bir filme konu olmuş ama aslında tamamen gerçek bir kişilikten uyarlama olan Al Capone karakterini canlandırdığını görüyoruz Bernthal’ın. Scarface filminde muhteşem Al Pacino’nun canlandırdığı bu kişilik, bu sefer Bernthal’ın harika oyunculuğuyla biraz daha milenyum filmlerine uyarlanıyor ve karşımıza öyle geliyor. Gerçek bir kişilik olan Al Capone ise İtalyan asıllı bir mafya lideri, lakabı da Yaralı Yüz. The Godfather filmindeki Corleone karakterinin de Al Capone’dan esinlenilerek yaratıldığını söylemeden de geçmeyelim bu sırada.

Bir saat kırk beş dakika uzunluğundaki yapım macera, komedi ve aile filmi türünde. IMDB puanı 5,9 iken Metascore’u 42.

 

2) The Wolf of Wall Street / Para Avcısı (2013)

frame_0000

Leonardo DiCaprio’nun oyunculuk kariyerinde ne kadar başarılı olduğu zaten bilinen bir gerçekken, bu filmde sergilediği performans ile birçok izleyicinin takdirini toplaması da hiç şaşırtmamıştı aslında. Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey gibi birçok şahane oyuncuyu da içinde barındıran bu film, herkese hitap etmese de başarılı bir yapım olarak görülmekte. Martin Scorsese’nin yönetmenliğini yaptığı film, Jordan Belfort isimli bir girişimcinin gerçek hayat hikayesinden esinlenerek yapılmış.

Parayla gereğinden de fazla içli dışlı bir karakter olan Brad‘i canlandırmakta olan Bernthal, DiCaprio kadar etkin olmasa da, film boyunca yine döktürmekten geri durmuyor. Oyunculuğuyla göz dolduran aktörümüzün bu filmi, izlenmeye değer performanslar içeriyor ve boş bir zamanda izleyebilmek adına harika bir bahane yaratıyor.

Üç saat uzunluğundaki yapım biyografi, suç ve komedi türünün içinde yer almakta. IMDB puanı 8,2 iken Metascore’u 75.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.