3) Fury (2014)

Jon Bernthal

İkinci Dünya Savaşı Almanya’sını konu edinen ve 1945 yılında geçen film, Brad Pitt‘in son zamanlarda en çok beklenen filmlerinden biriydi belki de. Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña gibi aktörlere de daha çok görünen rollerinde yer veren yapımda, Bernthal’ın canlandırdığı karakter ise Grady ‘Coon-Ass’ Travis. David Ayer’ın yönetmenliğini üstlendiği film, ünlü oyuncularıyla beraber izlenmeye değer bir değer taşırken güzel bir savaş filmi niteliğinde de aynı zamanda.

İki saat on beş dakika uzunluğundaki yapım aksiyon, drama ve savaş filmi türünü üstleniyor. IMDB puanı 7,6 iken Metascore’u 64.

 

4) Me, Earl and the Dying Girl / Ben, Earl ve Ölen Kız (2015)

meandearlandthedyinggirl_bornunicorn-1

Bu film için kimileri dümdüz “ergen” filmi olarak yorum yapsa da, kimileri de duygusal olmasına rağmen izlenebilecek seviyede güzel bir film olarak nitelendiriyor. Jesse Andrews’un aynı isimli kitabından uyarlanan filmde, kansere yakalanmış bir kızın (tamam kabul bu kanserli kız muhabbeti klişe oldu artık) hayattan zevk alamadığı için onunla vakit geçirmeye ilk başlarda mecbur olan bir genç anlatılıyor. Earl isimli arkadaşıyla çektikleri birbirinden absürd filmleri bile kimseye göstermezken bu hastalıklı kıza izletmeye başlayan Greg, son günlerinde mutlu olması için elinden geleni yapmaya özen gösteriyor.

Kitap uyarlaması olan bu filmde Greg ve Earl’ün okul öğretmenlerinden biri olan Bay McCarthy‘yi canlandıran Bernthal, daha önceden rol aldığı filmlerdeki karakterlerine en uygun kişiliği canlandırıyor. Diğer gördüğümüz karakterlere oranla biraz daha sert ve biraz daha farklı işlerle uğraşan bir öğretmen için mis gibi bir oyunculuk sergileyen Bernthal’ın Daredevil’den önce yer aldığı son birkaç filmden biri olan bu yapımı boş zamanınızda izleyebilirsiniz.

Bir saat kırk beş dakika uzunluğundaki film komedi ve drama türünde. IMDB puanı 7,8 iken 74 Metascore’u var.

 

Film Kaynakları: IMDB

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.