Başlığa bakıp “ne alaka” diyecekseniz söyleyelim, şu sıralar devam etmekte olan CinEurope organizasyonunda Paramount Pictures resmen devam filmi duyurusu yağdırdı. Öyle böyle değil üstelik; hem devam filmi gelmesini beklediğiniz seriler, hem de yıllar önce unuttuğunuz sürprizler var listede. Tek tek her birini inceleyelim mi, ne dersiniz?

 

Transformers 5

Öncelikle en bariziyle başlayalım: Daha henüz serinin dördüncü filmi Transformers: Age of Extinction piyasaya çıkmamış olmasına rağmen Paramount Pictures Michael Bay imzalı patlama festivallerine bir yenisinin 2016’da ekleneceğini resmen duyurdu. Henüz ismi belli olmayan Transformers 5‘in net bir çıkış tarihi de yok, fakat kuvvetle muhtemel yine bu civarlarda vizyona girecektir.

Fikrimiz? Bizce Transformers filmleri gerçekten kalite anlamında her filmde biraz daha aşağıya inmeyi başarıyorlar. Bu da cidden büyük bir başarı, zira Transformers filmlerinden beklentimiz katiyen manalı, çarpıcı veya etkileyici olması değil. Optimus Prime iki üç yumruk sallasa mutlu olacak kıvamdayız, ama Michael Bay reis her seferinde akıl mantık sınırlarını zorlayan senaryo ve diyaloglarıyla bizi üzmeyi başarıyor. O yüzden Transformers 5 için heyecanlanmamız, Transformers: Age of Extinction’a bakar. Eğer Mark Wahlberg’in başrolünde oynadığı Age of Extinction biraz daha eli yüzü düzgün bir senaryoya sahip olursa Transformers 5’e meraklanabiliriz. Yoksa ilgimiz yitti yitecek gibi hissediyoruz; bilmem katılır mısınız?

Gelelim diğer devam filmine…

1 2 3 4 5
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.