Çocukluğunuzu 90’larda geçirdiyseniz bir şekilde Power Rangers’a rastlamamış olmanız imkansız. Renkli taytları içinde o dönem için epik bu dönem için komik aksiyonlara giren süper kahraman ekibi, dönemlerinin en meşhur çocuk/genç programlarından biriydi. Bu günlerde 90’larda çocuk/genç programı olan programlara ne olur bilirsiniz: Yetişkinlere hitap edecek şekilde yeniden yapılırlar. Hedef elbette ortadaki ürünü çocukluklarında seven insanlardır. Onlara sevdikleri şeyin onlarla beraber büyüdüğü yemi atılır. Çok sefer de kolaylıkla yutulan bir yem olur bu. Çünkü hem nostalji yaşatıp hem de yeni bir tat vereceğini iddia den bir ürüne karşı koymak kolay değildir.

Yem kolay yutulduğu gibi kolay tükürülebilir de olur aynı zamanda. Çünkü yeniden yapılan ürün ya iddia ettiği kadar büyüyememiştir ya da gereğinden fazla evrilip tanınmaz hale gelir. 90’ların favorisi Power Rangers da bu riskli yolu deneyecek gelecek yıl. Özünden uzaklaşmadan yetişkinlere hitap etme iddiasıyla gelecek benzerleri gibi. Peki bunu yapabilecek mi? Bunu hep beraber seneye göreceğiz.

IMG_20160714_103334

Biz şimdilik elimize gelen bilgileri yorumlayalım. Bilenler unutmuş olamaz, Power Rangers’ın büyük tehlikelerde -her bölümde- ortaya çıkardıkları bir son koz vardır: Zordlar. Zord dediğimiz şeyler ait oldukları Ranger’ın rengiyle bezenmiş dev araçlardır. Her bir Zordu bir Ranger sürer. Zamanla farklı şekillere bürünmüş olsalar da genelde hayvan şeklindedirler. Bir de Zordların birleşmesiyle ortaya çıkan Megazord vardır ki değmeyin coolluğuna! Megazord’a karşı gelip hüsrana uğramayan düşman sayısı yok denecek kadar azdır.

Bugün elimize yeniden yapılacak Power Rangers filminin Zordlarının fotoğrafları ulaştı. Doğrusunu isterseniz Zordların tek uzuvlarının ve üzerlerinde poz kesen Ranger’ların fotoğrafı… Paylaşılan küçük detaylardan Zordların yeni filmde de hayvanlardan esinlenerek yapılacağı anlaşılıyor. Daha spesifik olmak gerekirse dinazor çağı hayvanlarından esinlenilmiş. Tıpkı ilk Zord örnekleri gibi. Kırmızı Zord T-Rex görünümüne, mavi Zord triceratops görrünümüne, pembe Zord peridaktil görünümüne, sarı Zord sivri dişli kaplan görünümüne, siyah Zord ise mamut görünümüne sahip Zordlar olacaklar.

Sevenleri ve merak edenleri için Zordlardan biraz ipucu veren posterleri arka sayfaya bıraktık. Sizler de yorumlarınızı bırakırsanız seviniriz.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.