Hugh Jackman’ın Logan ile Wolverine’e koca bir elveda deyişi hala yürek burkan bir gerçek, evet. Biz de hiç bırakmasın, mümkünse gerçek Wolverine güçlerine sahip olup her filmde yer alacak kadar çok yaşasın, çok oynasın istiyoruz da; adam da yaşlandı gittikçe. Onca deri kanseri falan da geçirdi, e bir de yılların yorgunluğu var, ne yapsın, değil mi? Hak veriyoruz kendisine, vermesine de… Bizi son vakitlerde meşgul eden bir şey var, herkesi de en az bizim kadar ilgilendiriyordur mesela: Yeni Wolverine kim olacak meselesi.

Bunun için internette hayranlar sürüsüne bereket birden fazla oyuncu fikriyle çıkageliyordu uzun süredir. Bir zamanlar Tom Hardy diyen çoktu mesela; ama Hardy’nin Venom’u oynayacağı kesinleştiğinden bu umutlar biraz suya düştü sanki. Ondan sonra da tekrardan kim önerildi bu role, hayranlar kimi görmek ister diye hiç eşelemedim açıkçası. Bu hayran seçimleri biraz tuhaf mesele vesselam: İstemediğiniz adam gelse seversiniz, çok istediğiniz biri gelse sevmeseniz de sevmiş gibi davranmak zorunda kalırsınız. Zor; hayranların da işi zor valla.

asd

Biz tabii bunları böyle konuşaduralım, bizim her hafta büyük bir şevkle incelediğimiz American Gods cephesinden bir isim çıkageldi bu rol için. İncelemeleri okuyan ya da Youtube kanalımızda izleyenler bilir, biz Mad Sweeney’i canlandıran ve leprikon olarak gönüllerimize taht kuran Pablo Schreiber‘ı pek bir fazla seviyoruz diziden ötürü. (Tamam tamam, sadece ben o kadar abartılı sevdim galiba) Kızıl sakallı abimiz, Wolverine için boşaltılan koltuğa gözünü dikmiş. Ama hem de ne dikmiş!

“Küçüklüğümden beri Wolverine’in ve Daredevil’ın büyük bir hayranı olarak büyüdüm. Bu ikisi benim favori adamlarımdı ve ikisinden birini oynama şansına da saniyesinde atlardım açıkçası. […] Ve biliyorsunuz, Hugh Jackman Wolverine’le işini bitirdi, dolayısıyla bir reboot zamanı geldi bence. Belki de yeni Wolverine için zaman gelmiştir.”

Matt Murdock için umutlarını suya düşürmüş tabii Charlie Cox. Biz zaten Cox’tan memnunuz, sıkıntımız yok o konuda. E boşluktan istifade Logan olmaya balıklama dalma konusunda fazla hevesli Schreiber’ın bir de kardeş kontenjanı gibi bir durumu var aslında. Hatırlarsanız Wolverine’in filmlerinde Sabretooth’u canlandıran aktör, Pablo Schreiber’ın ağabeyi Liev Schreiber idi. Bu mesele üzerine de bir şaka yapmayı unutmamış kardeş Schreiber elbette:

“Belki Sabretooth’a bir reboot çekeriz. […] Benim oynayacağım bir Wolverine için [ağabeyimin] Sabretooth’u canlandıracağını pek sanmıyorum.”

pablo-schreiber-tv-brink-jessica-monty-7f9265368753bb3a5aa08adaa2ad7a93-large-1638057

Ağabeyinin, bizzat kendi kardeşine rol gereği olsa da kaybetmek istemeyeceğini açıklamış Pablo Schreiber. Buna da kısaca “ego” demiş. Alttan alttan ağabeyine de giydirmeyi ihmal etmemiş. (Bu dünyayı küçük kardeşler kurtaracak ulen!)

Gerçi bu isteği muhtemelen çok da gerçekleşmeyecek. Zira kendisi, ikinci sezon onayını daha ilk bölümlerinden kapan American Gods’ın kadrosunda yer almaya devam edecek bir süre daha. Wolverine’in kısa bir sürede yeniden seçilmesi ve ona bir şeyler düşünülmesi de henüz yapımcıların fikrinde olan bir şey değil anladığımız kadarıyla. Ama, hayranların sunduğu görüşlerin yanında bazı aktörlerin de böyle rollere doğuştan hazır olduğunu söylemeleri biraz güzel aslında. Hele ki Schreiber’ı American Gods’da izliyorsanız, demek istediğimizi ve kendisinin söylediklerini çok daha iyi anlayacaksınız. Bu rolü gayet iyi kotarabilecek bir isim kendisi. O olsa biz hiç de isyan etmeyiz (tamam tamam, yine BEN isyan etmem, diğerlerini bilmiyorum). 

Ee, ne dersiniz? Pablo Schreiber sizce iyi bir Wolverine olabilir mi? Adamantium pençeler ne kadar yakışır kendisine? İnternette gördüğünüz ya da bizzat kendinizin yakıştırdığı bazı hayran seçimi oyuncuları da yorumlara bırakmayı ihmal etmeyin! (Ah be, şuraya Pablo Schreiber için yapılmış bir Wolverine çalışması ne hoş giderdi, değil mi?)

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.