Geçtiğimiz günlerde Sony’nin adını değiştirdiği ama bizim için her zaman SPUMC olarak kalacak Spider-Man’siz Spider-Man evreni oldukça hareketli günler geçirdi. Venom’ın ikinci filmi olan Venom: Let There Be Carnage önce ertelendi daha sonra da tekrar öne çekildi. Öte yandan bu sıralar Sony evreni bir başka sebepten daha hareketlendi desek, yalan söylemiş olmayız. Venom filminin yönetmeni Andy Serkis, Tom Holland’ın Spider-Man’inin elbet bir gün Sony filmlerinde görüneceğini, asıl sorunun “ne zaman” olduğunu söyledi. Bizi de bastı bir ateş.

Marvel ve Sony arasında kalan Spider-Man filmlerinin ne kadar büyük bir kaos içerisinde olduğu hepimizin malumu. Marvel, Tom Holland’la birlikte bir üçleme yaptı yapmasına ama hâlâ her filmden sonra Sony ile aralarında mutlaka bir sorun çıkıyor, biz izleyiciler de oturduğumuz yerden panik olarak, iki büyük şirketin el sıkışmasını bekliyoruz. Bir diğer taraftan da Sony, kendisine Spider-Man’siz Spider-Man evreni kurmakla meşgul oluyor. Fakat öyle gözüküyor ki bu evrenin Spider-Man’sizliği sonusza kadar sürmeyecek.

Son günlerde basın mensuplarına röportaj veren Andy Serkis; Tom Hardy, Jared Leto ve Aaron TaylorJohnson‘un içerisinde yer aldığı Sony filmlerinde Tom Holland’ın canlandırdığı Spider-Man’inin yer alacağını söyledi. Bunun eninde sonunda bir gün mutlaka gerçekleşeceğini söyleyen Serkis, bunun için doğru zamanı beklemenin en doğrusunu olduğunu ekliyor ve anlatacakları güzel hikâyelerinin daha bitmediğini iddia ediyor.

Açıkçası Venom filmlerini beğenmeyen biri olarak Spider-Man’in, Venom ile yan yana gözükmesi beni oldukça mutlu eder. Görünsün yani ne var öyle değil mi? Ama eğer bu açıklamalar, Tom Holland’ın Marvel Sinematik Evreni’nden tamamen koparılıp, sadece Sony’nin hilkat garibesi film evreninde görülmesi demek olacaksa işte o zaman kazan kaldırırız. Tom Holland’ın daha ne kadar mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ı oynamaya devam edeceğini bilmiyorum. Yine de sevgili Tom Holland’ımız, Örümcek Adam olmaya devam ettiği süre boyunca Marvel evreninde kalmasını yeğlerim. Tabii bunlar şimdilik sadece spekülatif konuşmalar, böyle bir şeyin hiç gerçekleşmeme ihtimali de var.

Siz ne diyorsunuz sevgili dostlarım Andy Serkis’in açıklamaları hakkında? Sizce Spider-Man’i bir gün Venom ile yan yana görür müyüz? Ya da görmek ister miyiz? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.