Loki dizisi şimdilik MCU’nun Disney+ dizileri arasında evreni en derinden sarsanı ve etkileyeni desek yalan olmaz. Sizin de bildiğiniz gibi, sezon finalinde dizinin ana kötüsünün tüm çoklu evreni sabit bir çizgide tutma gayesinde olan ve bunun için her şeyi yapan Kang the Conquerer karakterinin bir türevi olduğunu öğrenmiştik. Bölümde Sylvie’nin verdiği karar neticesinde ölen He Who Remains adındaki türev, karakterlerimiz Loki ve Slyvie’ye “Yakında görüşürüz” diyerek veda etmişti. Tabii karakteri Loki ve Slyvie’den önce karşılayacak kahramanlarımız Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da bizlerle buluşacak olan Scott Lang, Hope Van Dyne, Hank Pym ve Janet Van Dyne olacak.

Loki dizisinde görünme ihtimali hiç konuşulmuyorken bile Ant-Man 3’ün ana kötü adamı olacağını bildiğimiz Kang’ın, Loki sezon finalindeki He Who Remains’ten farkı için karakteri canlandıran Jonathan Majors, Total Film dergisine verdiği röportajda diyor ki: “Her bir türev farklı. Film acayip. Haydi artık getirin şunu!” Aktöre MCU’nun meşhur çoklu-film sözleşmesinden çekinip çekinmediği sorulduğunda ise “Aynı anda sadece bir film yapabilirsin’’ diyerek kendini Feige’nin meşhur sniperlarından koruyor.

Loki’nin sezon finalini seven insanlardanım, keza Jonathan Majors’ün alaycı He Who Remains performansını da başarılı bulmuştum. Çoklu evren savaşından ve kendi türevlerinin acımasızlıklarından bahsettiği ve bunları minik figürler ile anlattığı kısımlar, gayet güzeldi. Oyuncunun açısından bakınca da aslında karakter, bildiğiniz altın madeni. Birçok farklı türevini, birçok farklı performansla sergileyip kendi sınırlarını zorlamak ve her bir sonraki türevi bir öncekinden olabildiğince ayırt edilebilir kılmaya çalışmak zevkli bir mücadele olsa gerek.

Karakterin farklı bir türevini göreceğimiz ilk proje olduğunu tahmin ettiğim Ant-Man and the Wasp: Quantumania filmine ise genel itibariyle pek heyecanlanamıyorum ne yazık ki. İlkini çok sevdiğim serinin ikinci filmi hayal kırıklığıydı ve MCU’nun da en zayıf işlerinden biriydi. Üçüncü filme de aynı yönetmenin elinin dediğini bilmek beni üzüyor. Kang’ın bütün bu Quantum Evreni işlerine nasıl bağlanacağını görmek ve filmde kahramanlarımızın ne tür bir mücadele içinde çabalayacağını düşünmek yine de biraz heyecanı arttırıyor tabii.

Biz kendi Geekyapar evrenimize geri döndüğümüzde ise bilindik bir noktaya gelip size düşüncelerinizi soralım. Loki dizisini sevmiş miydiniz? Sizce de Kang, Thanos’tan sonraki büyük düşman koltuğunu doldurmak için doğru bir seçim mi? İleride Secret Wars filmi görür müyüz? Ant-Man 3 için hevesiniz ne durumda? Evrenler arası yolculuğunuzda bulacağınız cevaplarınızı, haberin aşağısındaki bildiri noktalarını kullanarak paylaşabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.