Geçtiğimiz iki yıl boyunca birçok konuda fikir ayrılığına düştük, tartıştık ve birbirimize argümanlar fırlattık. Fakat son yıllarda Geek dünyasının büyük bir çoğunluğu birleştiren bir konu var: Marvel Cinematic Universe’ün eski kalitesinden uzak görüntüsü. Sütten yanan ağzımız yüzünden artık bize gösterilen her yoğurt görseline üfleyerek yaklaşsak da Marvel yeni bir fragman çıkardığında “Acaba bu sefer eski günlere mi dönüyoruz?” umuduna kapılmadan edemiyoruz. Ant-Man and Wasp: Quantumania filminden gelen yeni fragman da bize bu umudu fazlasıyla veriyor!

Quantumania filminin, bizler yeniden kuantum diyarının derinliklerine götürecek olmasından dolayı fazlasıyla ilgimi çektiğini söylemiştim daha önce. Yeni fragmanla birlikte bu konudaki heyecanım daha da arttı. Öyle gözüküyor ki filmin beklediğimden çok daha büyük bir kısmı kuantum evreninde geçecek. Marvel, ilk Ant-Man filminden itibaren çok beğendiğim kuantum evreni tasarımının kalitesini bu filmde daha da arttırmış. Bu da benim filme iki kat daha fazla coşmama sebep oluyor.

Aslına bakarsanız Quantumania, çizgi romanlarda daha önce gördüğümüz bir konsept olan “Şeytanla pazarlık” konusunu işleyecek gibi gözüküyor. Blip’ten döndükten sonra hayatına yeniden adapte olmaya çalışan ama bu sırada küçük kızının, kocaman bir gence dönüştüğünü fark eden Scott Lang kaybettiği bu zamanı geri kazanmak için Kang ile el sıkışıyor. Fakat işlerin hiç de kendi düşündüğü gibi olmadığını fark eden Scott, bu anlaşmadan vazgeçmek istese de tabiri caizse Kang’a elini verip, kolunu kurtaramıyor. Böylece Marvel evreninin bir sonraki büyük tiranını da bize tanıtmış oluyor.

Şu sol arkadaki MODOK’un yüzüymüş.

Film ile ilgili benim düşüncelerim çok pozitif. Bir de büyük bir cesaret örneği gösterip Scott Lang’in, Kang’ın ellerinde öldüğünü görsek yeni Phase’e bomba gibi gireriz ama muhtemelen öyle olmayacak tabii ki. Öte yandan yayınlanan fragmanı çok beğenmem bu filmde endişe verici öğelerin olmadığını göstermiyor. Sanat tasarımını beğendiğim Quantumania filminde MODOK’u görme fırsatı buluyoruz ve daha şimdiden MODOK’un tasarımı internetin diline düşmüş durumda. Umut ediyorum Marvel yine bizi yüzüstü bırakmaz…

17 Şubat’ta vizyona girecek Ant-Man and the Wasp: Quantumania filminden gelen yeni fragmanı siz nasıl buldunuz? Sizce Marvel’ın, Scott Lang’i ya da başka bir kahramanı bu filmde öldürmeye cesareti var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.