Biz heyecanla Ant-Man and the Wasp’ın 6 Temmuz olarak belirlenmiş çıkış tarihini bekleyeduralım, filmle ilgili de yeni detaylar yüz üstüne çıkmaya devam ediyor. Bu filmin konusu ile ilgili detaylar Marvel tarafından Infinity War kadar katı bir ciddiyetle korunmadığı için, elimize yeni ve taze bilgiler ulaşabiliyor. Mesela filmin içerisinde sürpriz bir kötü adamın var olduğu gerçeği gibi.

Egghead Avengers

Doktor Elihas Starr Marvel evreninde, en yüksek nezaketle D-liste diyebileceğimiz kötü adamlardan biri. Kendisi Amerikan hükümeti için çalışan bir biliminsanı, fakat projesinin planlarını karaborsada satmaya çalışırken yakalanınca kovuluyor ve vatan hainliği ile yargılanmaya başlıyor. Bu noktada da işte suça püsüre karışmaya başlıyor, suç dünyasının baronları da Starr’ı aralarına almadan önce bir teste tabi tutuyor. Test? Orijinal Ant-Man’i yenmek.

Şimdi Ant-Man and the Wasp’ın sızdırılan kadro listesine bir bakıverin, Agent Burleigh – BENJAMIN BYRON DAVIS satırının altında kim var?

Evet, filmin içerisinde Egghead mahlaslı Elihas Starr yer alacak gibi gözüküyor şu an her şey. Kendisini oynayacak olan aktör de bu arada ismen değil, ama tip olarak mutlaka tanıdık gelecek Michael Cerveris. Kendisi Gotham dizisinde Professor Pyg olarak kiminize aşina olacaktır. Kiminiz ise Fringe’deki Observer olarak hatırlayacaktır. Bunun haricinde The Tick dizisinde Ramses IV’ü, The Good Wife’ta da James Castro’yu canlandırmıştı. Hollywood’un kelliğiyle ekmek yiyen isimlerinden.

Peki ne manaya geliyor bu? Biz filmin kötüsünü Ghost biliyoruz. Marvel burada bir numara mı çeviriyor, yoksa Egghead bir ara kötü mü? Muhtemelen ikincisi. MCU filmleri bazı bazı “ara kötü dayakları” barındırıyorlar başlangıç sekanslarında. Winter Soldier’daki Batroc, Age of Ultron’daki Baron Strucker, Civil War’daki Crossbones akla ilk gelenler. Bunun haricinde ara ara yancı kötüler de görüyoruz, Homecoming’deki Shocker ya da Infinity War’daki Proxima Midnight gibi. Egghead kuvvetle muhtemel bu kategoride bir kötü adam olacaktır.

Heyecanlanan… var mı diye soracağım, cevabın pek pozitif olacağını sanmıyorum, çünkü Egghead yani. Ne düşünüyorsunuz, nedir hissiyatınız onu sorayım bari. Nedir vaziyet?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.