Şimdiden söyleyelim; Ant-Man Marvel’ın en riskli projelerinden biri. Aslında kağıt üzernde Guardians of the Galaxy kadar büyük bir şüphe uyandırmıyor. Neticede Ant-Man, hem Scott Lang hem de Hank Pym versiyonlarıyla Marvel çizgi roman evreninin en önemli karakterlerinden biri. Avengers’ın ta 1960’lardaki ilk kadrosunda bulunması bir yana, Age of Ultron’dan Civil War’a, hatta günümüzdeki Time Runs Out’a kadar evrenin tüm büyük olaylarında önemli rol oynamış bir isim.

Fakat Ant-Man yine de riskli, zira Marvel’ın bugüne kadar filmini yaptığı tüm karakterlerin aksine kendisiyle ilgili baştan bir önyargı var. Karakterin güçleri buram buram çizgi romanların absürtlükte sınır tanımadığı “Çizgi Romanların Gümüş Çağı” denilen ve Uzatmalı Bacak Adam, Madde Yiyen Çocuk gibi karakterlerin zerre ironi barındırmadan okurlara sunulduğu 60’lar ve 70’ler kokan biri. Uçabilen bir zırh yapmak, sinirlenince yeşil bir yaratığa dönüşmek, bir deney sonucu süper güçler kazanmak ya da kimyasallarla arttırılmış duyu kazanmak yirmi birinci yüzyıla uyarlanabilir; ama karınca boyutuna inebilen bir adamın işi çok zor.

yellow-jacket-625

Biz hep tek bir şeyi diyorduk, Marvel Guardians of the Galaxy’yi anlattığı gibi anlatmalı Ant-Man’i. Yani çok sağlam, çok etkileyici bir fragmanla. Ant-Man’in güçleri bence hepimizin çok hoşuna gideceği sahneler çıkartabilir ortaya. Eskiden Counter-Strike’da bir harita vardı hani, belki hatırlarsınız, askerlerimiz bir odanın içinde minyatür vaziyettelerdi. Bozuk paralar dahi koskocaman gözükürlerdi. Ant-Man işte bu tip hoş görüntüleri balyayla çıkartabilir ortaya. Sınır hayal gücü. Fakat ne hikmetse, Marvel ilk fragmanda bu hissiyatı veremedi.

Fakat şimdi, firma tarafından “ilk tam fragman” olarak adlandırılan yeni videoda bunu biraz düzeltmişler. Başrollerini Paul Rudd, Michael Douglas, Evangelline Lilly ve Corey Stoll’un paylaştığı ve 17 Temmuz’da vizyona girecek olan filmin yeni fragmanı karakterin gerçekten de ne kadar eğlenceli ve etkileyici olabileceğini göstermeyi başarmış. Bir “uga çaka” fragmanı kadar gaza getirici değil, bir “no strings on me” kadar vurucu değil; ama ilk gelen tepkiler pek bir olumlu. Aynı zamanda Corey Stoll’un oynadığı Yellowjacket’ı da ferah ferah görmüş olduk. Anlayacağınız, biz bu fragmanı pek sevdik. Buyurun, bir izleyin bakalım, siz de sevecek misiniz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

18 Yorum

 1. TC Türker Yurtöver Cevap ver

  Filmden beklentim buyuk degil ancak fragmana bakinca izlenilesi bir film olacak gibi geldi bana. Evrene neler katacak ben onun merakindayim acikcasi.

 2. Öleceğim güne kadar Marvel sinema evreninin hiçbir filmini kaçırmayacağım , benim için fragmanların bir önemi kalmadı,hepsine kesinlikle gideceğim! Kurulmuş bir sinema evreni var ve nasıl bağlandıklarını ve bu evenin hangi yöne evrileceğini kaçırmak istemem,diğer çr uyarlaması filmlerde ise seçici davranacağım.
  antmande güzel olacak.

 3. Eğlenceli ve güzel bir film olacak gibi görünüyor ki Marvel olarak sinema olsun televizyon olsun şahane bir evren kurdular. Takip etmekten zevk alıyor insan.

  Ant-Man’in evrene katacakları bana kalırsa ilk etapta ileriye yönük olmasından ziyde geçmiş kısmıyla olacaktır. Aksiyon kısımları kenarda bırakıldığında Scott Lang değil de Hank Pym kısmı önemli olacak öncelikle.

  Artık senede iki MCU da yetmiyor (bunun yanında gelen diğer çizgi roman filmleri de dahil olarak). Önümüzdeki yılla birlikte artık ardı arkası kesilmeyecek güzel filmler serisi gelecek ve bizi doyuma ulaştıracaklar gibi duruyor

 4. Film süper duruyor, ona şüphe yok. Espriler falan on numara. Tek sıkıntım Marvel’in bu filme yaptığı üvey evlat muamelesi. Age of Ultron’dan çok kısa bir süre sonra yayınlanacak olması sebebiyle ilgi dağılımı olmasın diye heralde büyük kampanyalar yapmadılar. Bir de üzerine devamının gelip gelmeyeceği, MCU’nun diğer filmlerine bağlanıp bağlanmayacağını da muallakta bırakıyorlar. Sırf bu sebeplerden film gereken ilgiyi görmeyecek diye çok korkuyorum. Ant Man’in Avengers’daki rolü (sadece Hank değil, Scott Lang’de Avengers’da güzel işler yapmıştır.), Hank Pym’in Marvel evrenine katabilecekleri, Paul Rudd’ın diğer oyuncularla yakalayabileceği sinerji falan hep boşa gidebilir. Umarım böyle olmaz.

 5. Yazıların çoğunda ”Marvel’in/DC’nin en önemli karakterlerden biri” satırlarını görünce uyuz oluyorum hocam alınmayın ama..Her önüne gelene önemli demesek şöyle bi zahmet..

  • Sadece bu örnek için demediğini biliyorum ama Ant-Man Avengers’ın kurucularındandır , Ultron’un yaratıcısıdır … vs. Yani Marvel evreninde oldukça önemli bir karakterdir .

   • aynen hocam genel söyledim..bu konuda da marvelin ant mani şimdiye kadar olaya dahil etmemesi çok saçma geliyor..Ultronun suçu bile direk Stark’a kaldı 2. filmde bu yüzden..

    • Evet kesinlikle haklısın . Ultronu erkenden sinematik evrene dahil etmek için yaratıcıyı Stark olarak göstermek Hank Pym karakteri için oldukça kötü oldu , Tony’nin Ultron için laf arasında bile Hank’ten bahsedip bahsetmeyeceği belli değil , belliyse de ben bilmiyorum . Micheal Douglas’ı ne kadar çok sevsem de yaş itibari ile de Marvel Ant-Man için (daha sipesifik olmak gerekirse ”Hank Pym” için) yanlış adımlar attı . Hakeza Wasp için de durum farksız değil sanırım Scott Lang’le duygusal bir ilişkiye giricekler

 6. Harbiden Counter Strike’da ki o bölümün adı neydi bee? Canım çekti bileniniz varsa bi yazsın 🙂

 7. Kesin Guardians of the Galaxy gibi büyük bir çıkış yapacak.
  Not:Galaksi’nin Koruyucuları bana göre bu kadar abartılmamalı

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.