En son gelen haberden yola çıkarak söylüyoruz bunu, lütfen bizi affedin. En son olarak Mark Hughes çıkıp The Superhero News Show‘da Matt Reeves‘in yöneteceği Batman filminin DCEU’da geçmeyebileceğini söyledi. Bunun yerine solo Batman filmi… hazır mısınız? Joaquin Phoenix’in başrolünü oynayacağı Scorsese yapımı Joker filmiyle aynı evrende geçecek. Tekrar yazıyorum. Lütfen tane tane okuyun.

Matt Reeves’in. Solo. Batman. Filmi. Joaquin Phoenix’li. Joker. Filmiyle. Aynı. Evrende. Geçecek.

The-killing-joke-joker

Bu durumun yarattığı sorular:

  • Peki bu dedikodu doğruysa Ben Affleck Batman olacak mı?
  • Ben Affleck Batman filminde Batman olmayacaksa bundan sonra bir daha Batman olacak mı?
  • Batman filmi Joaquin Phoenix’li Joker filmiyle aynı evrende geçecekse DC ikinci bir evren mi yapıyor?
  • Jared Leto’lu Joker filminde Ben Affleck’in Batman’i olacak mı?
  • Eğer Batman filmi ikinci evrende geçecekse Ben Affleck’li Batman’in ayrı solo filmi gelecek mi?
  • DCEU hâlâ devam ediyor mu?
  • Kafayı mı yediniz?
  • Gerçekten ya?

Bakın, dedikodulara göre DC bu mevzubahis Joker filmi için hareketlenmelere başladı. Altı yedi tane, çok şehir kokan rol için çağrıda bulundular. Bu çağrıların bir bölümü “hayatta kalmaya çalışan bir anne” ya da “sert bir polis” gibi tanımları içeriyor. Bunun güzel bir film olacağına şüphemiz yok, çünkü işin içinde Martin Scorsese var. Yarım asırlık kankası Robert De Niro‘yu da projeye dahil edeceği söyleniyor. DC’nin de bu filmleri “DC Dark” gibi bir marka altında çıkartacağı dile getiriliyor.

Ne kadar güzel! Yıllarca DC ve Vertigo’yu yan yana okumuş insanlar olarak memnuniyetler tavan. Fakat bu haberle ne yapalım şimdi? Hem Jared Leto’nun Joker’ine film geliyor. Hem Ben Affleck götüm götüm evrenden kaçma fırsatı arıyor. Bu film onun Batman’inin filmi olacaktı. Şimdi olmayacak mı bilminmiyor. Jake Gyllenhaal evrene girecek diyorlardı. İki Joker, iki Batman paralel mi gidecek kafalar karışık. Ya sanırım çünkü gerçekten Warner Bros. ofisinde kararlar duvara spaghetti atarak veriliyor.

Biz artık takip edemiyoruz. Gerçekten edebilen varsa lütfen yardımcı olsun. N’oluyorlar ya?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.