Gün geçmiyor ki, “Captain America: Civil War”dan  yeni bir casting haberi gelmesin sevgili okurlar. Daha Martin Freeman’ın kadroya katılması haberini yeni yeni içimize sindiriyorken, hemen ardından aslında bizlere çok da sürpriz olmayan bir haber daha kendine yer buldu. Bu arada bir ek olarak Martin Freeman’ın Amerika devletiyle Wakanda ilişkilerini yürüten Everett K. Ross olduğu ve Black Panther filminde de büyük olasılıkla yer alacağı dedikodularının internette dolaştığını da söyleyeyim ana yemeğe geçmeden önce.

Meselemize dönersek, Deadline’ın haberine göre, Winter Soldier filminde Agent 13 rolünde gördüğümüz Emily VanCamp Civil War kadrosuna yine aynı rolle dahil oldu. Henüz film ve dizilerde net olarak teyit edilmese de Agent 13’nin Captain America’nın ilk aşkı Peggy Carter’ın yeğeni Sharon Carter olduğu konusunda tüm kamuoyu emin görünüyor. Çizgi romanda Captain America’yla romantik bir ilişki de yaşayan Sharon’ın, Civil War’daki rolüyse (Spoiler olmasın diye burada yazmamayı seçtim) aslında çok daha kritik.

agent-13-625

Önceki haberden sonra Yiğitcan’la kadronun çok fazla şiştiği ve Age of Ultron’daki gibi zaman konusunda sıkıntı yaşanabileceğiyle ilgili konuşmuştuk kendi aramızda. Benzer tedirginliğe sahip olsam da, ben Russo’ların bu işin altından kalkacağına inanıyorum, bunu da o zaman söylemiştim. Fakat her ne kadar beklediğimiz bir haber olsa da, Sharon’ın da filme katılmasıyla kadro şişkinliği kadar, anlatılacak hikayenin giderek artması konusunda endişelenmeye başlamadım desem yalan olur.

Zaten hükümet ile süper kahramanlar arasındaki gerginlik senin ana temanı oluşturuyor. Bir sürü karakterin sunulması, saflara dağılması, bu safların karşı karşıya gelmesi falan zaten kapsamlı bir hikaye. Ek olarak geçen filmin kötü adamı Winter Soldier’ın bu filmde iyi adama dönüştüğünü görme olasılığımız da kesin gibi. Bunun yanında bu filmdeki kötü adamımız Baron Zemo’nun sunulması ve onun planlarını da anlatman gerekiyor. Eğer işler çizgi romana paralel giderse Crossbones’un yer aldığı bir olaylar zinciri de var. Malum, Crossbones Cap’in Civil War sonrası ölümünde kilit bir rol oynuyor  O da yetmezmiş gibi şimdi bir de olayın içine Captain America’nın aşk hayatını da ekleyince ortam biraz fazla karışmış gibi görünüyor.

Civil_War_Fight-625

Umuyorum ki, Marvel Age of Ultron’a gelen eleştirileri –ki bir kısmının Joss Whedon’dan geldiğini de hatırlatalım- ciddiye alır ve benzer bir hatayı Civil War’da yapmaz. Böylesi önemli bir hikayede hele de böylesine büyük bir beklenti yaratılmışken başarısız olması demek domino taşlarının düşmesi gibi sonraki işlerinin de olumsuz etkilenmesine ve Marvel’ın bunca yıl uğraşıp kurduğu evreninin ciddi zarar görmesi anlamına gelebilir.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

37 Yorum

  • Batuhan Kaymaz Cevap ver

   Marvelin kendi evreninde ölümünü en sona bırakacağı karakterlerden biri Iron man hatta belki yeni evrene bile saklayabilir

  • ölmeyecek spidermanın filminde oynayacagı kesinleşti tony starkın ve sonsuzluş taşları filmindede oynayacak

 1. Sharon Carter’ın öneminin arttığı bölüm Civil War’dan ziyade takip eden Death of Cap hikayesindeydi, ki Civil War’dan takribi 6 ay sonra falan yayınlandı.

  Winter Soldier zamanı Chris Evans’ın Marvel’dan ayrılacağı haberleri peydahlanmıştı.Önlem olarak ta Rogers’tan sonra Cap olan bütün Marvel karakterlerini de MCU’ya dahil ettiler zaten.Tabi hikayenin sonunu getirecek Crossbone da…

  Sharon Carter’ın ekran süresinin artacağı zamanlar muhtemelen Chris Evans’ın ayrılacağı zamanlara denk gelecektir.Bunu da şu an öngörmek biz seyircinin gücünün ötesinde…Zaman gösterir.

  • arkadaşım neden ısrarla capın ölmesini bekliyorsun yada çizgi romandaki olayı tamamen farklı sineamtik evren cap sonsuzluk taşları savaşı filmindede oynayacak 6 filmlik sözleşmesi var ki sözleşme yenilemeye çalışıyor marvel

   • Şöyle 6 filmlik anlaşması vardı, 3 Avengers, 3 Cap filmi şeklinde. 4 filmde oynadı, Civil War’dan sonra bir tane kalıyor. Sözleşme detaylarına göre, filmdeki rolün önemi yok, görünmesi bile yeterli sayılıyor, şöyle ki Thor 2’de Loki’nin Cap şekline büründüğü sahnenin bile rolden sayılmaması için oyuncudan onay almak zorundalardı. Bunu niye anlattım, sözleşmesi olması oyuncunun o filmde ana karakter olarak rol alacağı anlamına gelmediğini göstermek için.

    Bir de Chris Evans’ın artık kendi işlerine, yönetmenliğe falan yönelmek istediğini ama Marvel’ın sürekli film çekmesinden dolayı zaman bulamadığını, kontratı bittikten sonra ayrılmak istediğini açıklaması durumu var. Ama bu da burada ölüp Infinity War da flashback sahnesinde yer alacak demek de değil. Hatta bu Cap’in illa bayrağı devretmesi anlamına da gelmeyebilir. Başka birini cast edip, aynı Cap olarak da devam edebilirler. (İlk Iron Man’deki War Machine’le diğer filmdekiler farklı mesela)

    Yani buradan çıkan sonuç kesin konuşmak çok anlamsız. Marvel kafasına göre takılabilir.

    Şahsi yorumum; Cap’in ölümü fazla bilindik ve beklendik birşey olduğu için Civil War’da öldürmeme olasılıklarının yüksek olduğunu düşünüyorum. Ama Marvel tabi belli olmaz.

 2. 3 saatin altında bir film olursa Age of Ultron un kaderini yaşar bence. Karakter ve konu çok fazla çünkü

  • Age of Ultron’u yerin dibine sokmadık, ki benim yorumumu okumuştun zaten. Olay Sharon’ın katılması da değil, ana fikri kaçırıyorsun gibi geldi. Age of Ultron’da anlatılması gereken ama süre sıkınıtısından dolayı havada kalan şeyler vardı, ki Joss Whedon bile bu durumdan şikayetçi. Bu film de benzer bir hataya düşecek diye korkumuz. Çünkü bu filmin anlatacakları hem nitelik hem nicelik açısından daha fazla. Olay o. Ayrıca büyük hayranlar olarak en mükemmel filmi istememizin nesi yanlış?

   • En mükemmeli istemekte bir yanlış yok hepimiz böyle bir film izlemek isteriz, senin de dediğin gibi “büyük hayranlar” olarak bu sitede mesela GotG filminden hep olumlu bahsedilirken Ultron filmi için de sürekli negatif bir dil yerleşmesinden korkuyorum..

   • ultron tek eleştirilecek yani süresi kesilen 70 dakika olsa süper olacakdı tek eksiği o onun dışında çok iyidi film süre olarak kısa lokiyide beklerken olmamasıydı

    • o 70 dk nasıldı bilmem ama dediğin gibi bu kadar geniş bir konuyu bu kadar kısa bir süreye sıkıştırmaları olmamış..

 3. Beklenen haber geldiiii! 😀 Tahmin ediyordum ama yine de çok sevindim. Kaptan’ın başını bağlamanın zamanı gelmişti :)))

 4. An itibariyle general ross ve ant man de kadroya katıldı ha bide vision rolüyle paul bettany de var ben sayamadım kaç kisi oldu??

  • punisher zor gözüküyor ama Charlie Cox’un anlaşmasına göre daredevil’ı görebiliriz..

 5. Tutku hocam, Moralinizi bozabilir mi bilmiyorum ama Paul Rudd’un Civil War kadrosuna katılacağı açıklanmış. Haberlerden sonra IMDb casting’ine baktım ve evet, Paul Rudd vardı.
  Ayrica bu filmde casting haberleri biter mi hiç? En az iki hafta içinde büyük ihtimalle Asa Butterfield Spidey olarak kadroya katılacak, anlayacağınız olaylar olaylar.
  Canımı sıkan bir konu daha var, neden filmin başında hala Captain America var? Yanlış anlaşılmasın, kendisine bayılırım ama ya filmin adını “Marvel’s Civil War” yapıp 2 Part’a böleceksin, ya da “Captain America & Iron Man : Civil War” yapıp 2 Part’a boleceksin. Açıkçası çok korkuyorum herşeyi ellerine yüzlerine bulastiracaklar diye, yanlız da değilim herhalde…

  • bence hala Cap olarak kalma sebebi Cap in öleceği film olması diye düşünüyorum. Korku konusunda yalnız değilsin bir ton karakter var konu zaten uzun nasıl batırmadan işleyecekler bilmiyorum. Umarım 2. bir Age of Ultron vakası yaşamayız.

    • Chris Evans in kontratı 5 filmlikti ve bu son filmi diye biliyorum. Ayrıca Chris Evans in bu filmden sonra oyunculuğu bırakıp yönetmenliği geçiş yapacağı gibi bi dedikodu dolaşıyor ortalıkta. Ben kesinlikle captain america nin bu filmde öleceğini ve evrenin sonraki filmlerinde yer almayacagimda inanıyorum.

  • cap ölmeyecek sonsuzluk taşları filminde aktif rol oynayacak sözleşmeside var zaten. ve marvel ultronun eleştirilerinden sonra capı öldürmez zaten. captain america ciwil war olması tamamen filmine izleyici çekme filmin esas adı captain america top secrets di ama sonra izleyici çekebilmek için bunu yaptılar marvel iç savaş yapamazlar çünkü bu filmi sonsuzluk taşları savaşı filminin alt yapısı olarak hazırlayacaklar filmin kötüsü baron zemo çizgi romandaki gibi olmayacak ilk ıron manla capı karşı karşıya getirecek sonra barışıp baron zemoyu alt edecekler filmni olayı bu artık şu çizgi roman kafasından lütfen çıkalım arkadaşlar sinematik evren ayrı çizgi roman ayrı bunu pas pas söylüyorlar yapımcılarıda

 6. Engin Karakullukçu Cevap ver

  08.05.2015 güncel cast: Iron Man, Captain America, Hawkeye, Vision, Black Panther, Ant-Man, Black Widow, Scarlet Witch, Winter Soldier, Falcon, War Machine, Baron Zemo, Crossbone, General Ross, Agent 13, Martin Freeman(?), bir de büyük ihtimalle Spider Man… En az 200 dakika falan olması lazım bu filmin. Sahne kestiğini görem, bacın cükem Marvel!

 7. Tutku hocam bu son falan olmasın daredevil punisher hepsi gelsin durmak yok yola devam bu filme oyuncu bolluğu yakışır ve en az filmin süresi 3.5 saat olmalı. ayrıca chris ve mark thor ve hulkun bu filmde olmaması yüzünden hayal kırıklıgı yasamıs onlarda istiyormuş filmde olmak. tom hardy de punisher rolüne adaylığını açıkladı 😀 belki tattum gibi böyle diye diye olur 🙂

 8. Peggy Carter’ın yeğeniyse daha yaşlı olması gerekmez mi? Taşlar yerine oturmadı bende :/

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.