Önceki yazılardan alıntı yaparak bu konuyu hemencecik toparlıyorum, çünkü dürüst olmak gerekirse, objektif olarak Batman filmini kim yönetecek başlıklı bu tartışmayı başında takip ettiğimiz için, şimdi de takip edip konuyu kapatmak gibi bir yükümlülüğümüz var.

Önce Ocak ayı gibi, Ben Affleck çıkıp enteresan bir beyanda bulundu:

“Ben projeleri bir pencereye veya tarihe yetişsinler diye tersine mühendislemenin büyük düşmanıyım. Onun yerine, doğru hikayeyi, doğru fikri, doğruşeyi bulunca yapmayı yeğlerim. […] Bir şeyden emin olmak istiyorum: Eğer yapacaksak, müthiş bir versiyonunu yapacağız ve Tim Burton ile Chris Nolan gibilerin şanına yaraşacak.”

Bravo. Biz bunu ilk etapta bir gaz beyanı olarak aldık. Bir inanç bildirgesi. Sonrasında Affleck Şubat başında Batman projesinden ayrıldığını açıkladı. Onu da şöyle geçtik:

“Affleck bundan birkaç hafta önce, öncü şok gibi, “İyi olacaksa yapacağım, yoksa yapmayacağım” demişken, gerçekten niyet sorgulamanın bir alemi var mı? Biz Hollywood’cadan çevirelim, Affleck projeye olan inancını komple yitirdi. İyi bir film çıkacağını zinhar düşünmüyor. Oyuncu olarak değil ama, yönetmen olarak şanının bu kötü olacağını düşündüğü filme bulaşmasını istemiyor. Çünkü unutmayın, Affleck hiçbir zaman oyunculuğuyla Oscar seviyesinde övülmedi.”

Batman-vs-Superman-Photo-High-Res

Sonra projeyi Matt Reeves yönetecekmiş dendi. Biz sevindik. Ona da şöyle dedik:

“Üstelik iki filmde yaptıkları –karanlık, perili bir atmosfer ve büyük, nefes kesici aksiyon sahneleri– kombinleyince Batman’e kağıt üzerinde çok yakışıyor. Dürüst olmak gerekirse kimse Reeves’den bir Dark Knight-katili yapmasını beklemiyor. Ama sanıyorum sırasını iyi savacak.”

Sonra Reeves iptal oldu dendi. Biz sinirlendik. Şöyle denildi.

“Variety’nin haberine göre, cidden dalga geçmiyoruz, Matt Reeves Batman projesini terk etti. Ünlü Hollywood matbusunun Warner’ın içindeki kaynaklarına göre, Reeves ve dev stüdyo arasındaki müzakereler sonlandı. Warner Bros filmi hâlâ çekmek istiyor denilene göre, ne olursa olsun kararlılar. Ancak Reeves artık filmi yönetmek istemiyor. Variety “Belki ileride tekrar müzakereler başlar” demiş ama, derken kendileri de inanmamışlar.”

İnansalarmış, iyi ederlermiş. Zira Matt Reeves kesin bir biçimde Warner Bros ile anlaştı. The Batman’i yönetecek. Cümle aleme hayırlı, uğurlu olsun. Biz tekrar The Batman filmi için, heyecanlı bir ihtiyata dönüyoruz. Matt Reeves şunca badireden sonra yine projeden cayarsa da artık DC haberi falan yapmayacağız. Bu ne ya Pazar Keyfi’ne döndü…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.